Timeline: Polska - Rubico. Inteligenta roz(g)rywka, gry planszowe i towarzyskie.

TIMELINE: POLSKA

46,80zł

W magazynie

  • Producent: Rebel

  • Edukacyjna gra karciana Timeline: Polska to gra w której wszyscy uczestnicy otrzymują taką samą liczbę kart, reprezentujących rozmaite zabytki, wynalazki, dzieła sztuki i historyczne wydarzenia.

Czy odgadniesz chronologiczną kolejność ważnych i ciekawych wydarzeń z historii Polski? 

Na początku gry, wszyscy uczestnicy otrzymują taką samą liczbę kart, reprezentujących rozmaite zabytki, wynalazki, dzieła sztuki i historyczne wydarzenia. Na odwrocie każdej karty znajduje się data. Rozgrywka rozpoczyna się od położenia na środku stołu jednej, losowo wybranej karty (z talii pozostałych, nieprzydzielonych graczom kart). Kartę tą należy położyć datą do góry, będzie ona punktem wyjścia do chronologicznej linii, która podczas rozgrywki będzie stopniowo budowana przez graczy.

Każdy gracz w swojej turze wybiera jedną z trzymanych na ręku kart i umieszcza ją na lewo, lub na prawo od karty początkowej, zależnie od tego, czy uważa że data odpowiadająca zawartości karty jest wcześniejsza, czy późniejsza od daty początkowej. Następnie dokonuje się sprawdzenia, czy gracz miał rację. Jeśli tak, karta pozostaje na stole, w przeciwnym razie jest odrzucana, zaś gracz zmuszony jest pociągnąć nową. Czynność powtarzana jest przez kolejnych graczy zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Im więcej kart na stole, tym trudniej jest poprawnie umieścić kolejną kartę. Wygrywa gracz, który jako pierwszy zdoła pozbyć się wszystkich kart.

Cechy produktu
Tytuł TIMELINE: POLSKA
Typ gry KARCIANA
Wersja językowa PL
Wydawca REBEL
Projektant FRÉDÉRIC HENRY
Liczba graczy 2-8
Wiek graczy OD 8 LAT
Waga OK. 0.30 KG
Czas gry OK. 15 MINUT

Tagi: Gry karciane, Gry edukacyjne

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby obejrzeć
  • 110 kart
  • instrukcja