Targi w Essen 2017 - największe hity

26 października to data, którą mają zaznaczoną w kalendarzu wszyscy fani gier planszowych. Tego dnia w niemieckim Essen zaczynają się największe targi gier planszowych na świecie, czyli Internationale Spieltage SPIEL. Na tym trwającym 4 dni wydarzeniu pojawią się wydawcy z każdego zakątku globu, projektanci gier będą mieli okazję zaprezentować po raz pierwszy wiernym fanom swoje najnowsze kreacje, a gracze spotkają ludzi, którzy są odpowiedzialni za ich ulubione tytuły.  Swoje stanowiska będą miały też polskie wydawnictwa, które będą brały udział w prezentacji nadchodzących tytułów, które pojawią się w ich ofercie. Kilka z tych tytułów na pewno pojawi się na polskim rynku w najbliższym czasie, natomiast inne jeszcze nie mają u nas swoich wydawców więc pozostaje nam tylko czekać, na ja..

Czytaj więcej

Nadchodzące premiery i plany wydawnicze

Jesteśmy już w połowie marca i wielkimi krokami zbliża się wiosna. Już za kilka dni dzień zrówna się z nocą i oficjalnie rozpocznie się astronomiczna wiosna. Temperatura zacznie wzrastać, fauna i flora się obudzą i będzie można schować grube kurtki, czapki, szaliki i rękawiczki głęboko do szafy, gdzie będą oczekiwać na kolejną falę mrozu i śniegu przez kilka miesięcy. Pogoda zacznie nas zachęcać do wyjścia na świeże powietrze. Można robić wiele rzeczy na zewnątrz, ale my zachęcamy do rozłożenia stolika oraz kilku krzeseł w ogrodzie, lub koc w parku i zabrać ze sobą grę planszową. Nic nie umila rozgrywki tak jak rozgrzewające słońce, kwitnące rośliny oraz śpiew ptaków. O świetną zabawę dbają też wydawcy, planując na ten i następne kilka miesięcy premiery nowych gier oraz dodruki l..

Czytaj więcej

I Ty możesz zostać Munchkinem - recenzja gry

Zaczynasz jako człowiek bez klasy, otrzymujesz po 4 karty skarbów i drzwi, a Twoim celem jest osiągnięcie 10 poziomu. Proste? Nie do końca. Wszy łonowe mogą nie sprawić dużego problemu, ale Spalony Golem już nie jest łatwym przeciwnikiem. Szczególnie jeśli inni gracze pomagają mu w walce przeciwko Tobie. Jeśli się nie uda, czeka na Ciebie Marny Koniec.Ale zacznijmy od początku, czym jest Munchkin? Jest to gra karciana zaprojektowana przez Steve'a Jacksona i wydana w 2001 roku, a autorem ilustracji jest John Kovalic. Nie jest to jednak zwykła karcianka. Wystarczy przeczytać instrukcję, żeby się o tym dowiedzieć. "Munchkin to bezczelna parodia, która pozwali Ci rozkoszować się magią gier fabularnych bez tego durnego odgrywania postaci! Gra polega na wcielaniu się w postać nieustraszo..

Czytaj więcej

Koniec współpracy Fantasy Flight Games i Games Workshop

9 września 2016 roku Fantasy Flight Games ogłosiło, że 28 lutego 2017 roku kończy się umowa na mocy której FFG wydawało gry planszowe oraz karciane na licencji GW.  Jest to informacja, która na pewno zasmuciła dużą rzeszę graczy oraz będzie miała duży wpływ na rynek gier planszowych, obydwie firmy, ale także na Galaktę, która wydaje w Polsce gry z katalogu Fantasy Flight Games.Pomimo tego, że w ostatnich miesiącach pojawiały się plotki sugerujące, że coś takiego może nastąpić,to ogłoszenie końca współpracy nadal jest niespodzianką dla wielu osób z branży, gdyż mało wskazywało na to, że Games Workshop zdecyduje się na taki ruch. W 2008 roku angielska firma nie była w dobrej sytuacji. Zarząd swoimi decyzjami powoli doprowadzał do tego, że coraz większa liczba klientów był..

Czytaj więcej