Catan (Osadnicy z Catanu): Pomocnicy z Catanu - Rubico. Inteligenta roz(g)rywka, gry planszowe i towarzyskie.

CATAN: POMOCNICY Z CATANU

18,00zł

2-3 dni

  • Producent: KOSMOS

  • Catan: Pomocnicy z Catanu, to dodatek-scenariusz do najpopularniejszej serii strategicznych gier planszowych. Scenariusz ten zawiera 10 dwustronnych kart, które można wykorzystać w grze podstawowej i w połączeniu z dodatkiem Żeglarze.

Pomocnicy z Catanu to 10 tekturowych, pięknie ilustrowanych, dwustronnych kart, które można wykorzystać w grze podstawowej Catan, jak i z dodatkiem Żeglarze (jedno pudełeczko pomocników w zupełności wystarczy w rozgrywkach do 6 graczy).

Jak działają Pomocnicy z Catanu? Zasady są bardzo proste – na początku gry należy utworzyć talię kart pomocników, zwróconych awersem do góry. Z tej talii, każdy gracz, który wybuduje swoją drugą osadę, będzie mógł dobrać wierzchnią kartę. Każda z dziesięciu kart jest inna i zapewnia unikalne zdolności. Po aktywowaniu zdolności z karty, należy ją obrócić na drugą stronę, a po wykorzystaniu umiejętności opisanej z drugiej strony, można ją wymienić na inną ze stosu pozostałych w talii kart.

Karty, przedstawiające postaci zamieszkujące wyspę Catan, zapewniają przeróżne korzyści. Hildegarda wspiera biednych i pozwala Ci dobrać jedną kartę surowca od gracza, który ma więcej punktów zwycięstwa od Ciebie, Joanna pomaga korzystniej wymieniać karty surowców w banku, a Ludwik pozwala przenieść jedną końcową drogę w inne miejsce. Dodatkowo każda z postaci ma także dodatkową zdolność opisaną na rewersie.

Uwaga! To nie jest samodzielna gra. Do rozgrywki wymagany jest Catan: Gra planszowa.

Cechy produktu
Tytuł Catan: Pomocnicy z Catanu
Typ gry Planszowa
Wydawca Galakta
Projektant Klaus Teuber
Liczba graczy Od 3 do 6
Wiek graczy Od 10 lat
Waga ok. 0.20 kg
Czas gry ok. 75 minut

Tagi: Catan, Osadnicy z Catanu, Strategia, Planszówka

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby obejrzeć
  • 10 kart pomocników
  • instrukcja