Fuse - Rubico. Inteligenta roz(g)rywka, gry planszowe i towarzyskie.

FUSE

74,80zł

W magazynie

  • Producent: Renegade Game Studios

  • Macie tylko 10 minut! Czy uda wam się rozbroić wszystkie ładunki? Fuse to szybka gra kooperacyjna, w której gracze mają za zadanie rozbroić bombę, zanim ona wybuchnie. Tylko dobra komunikacja i szybkie podejmowanie decyzji to umożliwi.

Fuse to kooperacyjna gra, w której wcielicie się w tytułowych śmiałków, zmuszonych poradzić sobie z wieloma przemyślnie zabezpieczonymi bombami.
 
Na szczęście do dyspozycji macie aż 25 kostek w pięciu różnych kolorach.
Zacznijcie od wyboru poziomu trudności – od tego będzie zależało, z iloma ładunkami przyjdzie się wam zmierzyć (w ten sposób ustalacie liczbę kart w talii bomb).
Przed każdym graczem rozkładacie dwie bomby, a dodatkowe pięć dobrane z utworzonej wcześniej talii na środku stołu. Włączacie licznik i… start!
Pierwszy gracz wyciąga z woreczka tyle kostek, ilu jest uczestników – każdy z was kolejno decyduje, gdzie położyć jedną z nich. Po wyczerpaniu kostek następna osoba dobiera kolejny zestaw z woreczka i tak aż do końca gry.
Komunikujcie się, podejmujcie wspólnie decyzję, ale pamiętajcie o upływie czasu. Tylko rozbrojenie wszystkich bomb da wam wygraną!
 
Dlatego najważniejszą rzeczą w Fuse jest zgrana drużyna, która rozumie się bez słów i nie traci cennych sekund na bezsensowne kłótnie.
 
Bomby w Fuse są bardzo różne – jedne łatwo rozbroić, inne stanowią wyzwanie. Niektóre wymagają tylko trzech kostek w takich samych barwach. By zabezpieczyć inne, będziecie potrzebować bardziej konkretnego zestawu – np.  kostek o określonych numerach, kolorach, lub ułożonych w danej kolejności. A na tym nie koniec – niektóre bomby potrafią być naprawdę skomplikowane!
 
Nie ma czasu na błędy!
Kiedy bombę uda się rozbroić, wrzućcie wszystkie znajdujące się na niej kostki z powrotem do woreczka, a kartę odłóżcie na bok. Przed graczem, którego ładunek został unieszkodliwiony, połóżcie jeden z pięciu znajdujących się na środku stołu. Na jego miejsce weźcie kartę ze stosu. Gdy wszystkie bomby zostaną unieszkodliwione – gra skończona. Zwycięstwo!
 
Każda rozgrywka trwa 10 minut – 10 minut pełnych emocji!
Pobierzcie specjalną aplikację odmierzającą czas, by jeszcze bardziej wczuć się w nerwową atmosferę Fuse!

Cechy produktu
Tytuł Fuse
Typ gry Towarzyska/Kooperacyjna/Imprezowa
Wersja językowa PL
Wydawca Portal Games, 2 Pionki
Projektant Kane Klenko
Liczba graczy Od 1 do 5
Wiek graczy Od 10 lat
Czas gry 10 minut

Tagi: Imprezowa, towarzyska

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby obejrzeć
  • 11 kart Detonatorów
  • 54 kart Bomb
  • 1 płócienny woreczek
  • 25 specjalnych kości (po 5 w każdym z kolorów: czerwonym, niebieskim, zielonym, żółtym, czarnym)
  • 1 instrukcja