Baba Jaga - Rubico. Inteligenta roz(g)rywka, gry planszowe i towarzyskie.

BABA JAGA

84,80zł

W magazynie

  • Producent: IELLO

  • Umykajcie przed złowieszczymi łapskami Baby Jagi! Wiele rosyjskich opowieści mówi o postaci Baba Jagi, czarownicy, która mieszka w domku z kurzymi nogami. Na szczęście dzieciaki w tych opowieściach zawsze otrzymują nieoczekiwaną pomoc od różnych osób i udaje im się uciec na czas. A czy wy będziecie mieli na tyle szczęścia?

W grze Baba Jaga, będziecie uciekać przed szponami nikczemnej czarownicy. By tego dokonać musicie uzbierać składniki potrzebne do wykonania trzech zaklęć, składników tych będziecie szukać w lesie w trakcie gdy Baba Jaga będzie szukać was. W swojej turze, aktywny gracz odkrywa wierzchnią kartę zaklęcia. Karta zaklęcia przedstawia 4 składniki, a gracz rozpoczyna poszukiwania składników w lesie, odkrywając płytki składników jedna po drugiej, zakrywając z powrotem te składniki, które nie pasują. Gdy aktywny gracz przeszukuje las, pozostali gracze na zmianę poruszają figurką Baba Jagi!

Gdy Baba Jaga doleci do końca linii i z powrotem a gracz nie zdąży skompletować zaklęcia, odkłada on zaklęcie na spód swojej talii zaklęć. Gdyby graczowi jednak udało się skompletować potrzebne składniki, to używa on tego zaklęcia. Zaklęcia wprowadzają różne urozmaicenia, jak zmiana dystansu trasy Baby Jagi, podmiana miejsc składników, zmiana wymagań ilości składników w przyszłych zaklęciach itp. Pierwszy gracz który wykona 3 zaklęcia, wygrywa!


Cechy produktu
Tytuł Baba Jaga
Typ gry Rodzinna / towarzyska
Wersja językowa PL
Wydawca Portal Games, 2 Pionki
Projektant Jeremie Caplanne
Liczba graczy 2-5
Wiek graczy Od 6 lat
Waga ok. 0.50 kg
Czas gry ok. 15 minut

Tagi: Dla dzieci

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby obejrzeć