Filary Ziemi - Gra Karciana - Rubico. Inteligenta roz(g)rywka, gry planszowe i towarzyskie.

FILARY ZIEMI GRA KARCIANA

18,00zł

Brak w magazynie

  • Producent: KOSMOS

  • Filary Ziemi to gra karciana opracowana na podstawie powieści Kena Folletta. Gracze przenoszą się do średniowiecznej Anglii i wcielają się w budowniczych, których zadaniem jest wybudowanie katedry w miasteczku Kingsbridge.

Filary Ziemi - Gra Karciana to kolejny tytuł z serii gier osadzonych w świecie stworzonym przez Kena Folletta w jego bestsellerowej powieści „Filary Ziemi”. Ponownie przenosimy się do Kingsbridge z początku XII wieku. Trwa tutaj budowa największej katedry na świecie, a gracze rywalizują ze sobą o miano najlepszego z budowniczych. Zostanie nim ten, kto wniesie największy wkład w budowę monumentalnej świątyni.

Gra karciana Filary Ziemi jest przeznaczona dla 3 lub 4 osób w wieku od 10 lat. Rozgrywka składa się z kilku rund, podczas których gracze zagrywają karty w tzw. układach. W ramach jednego układu każdy z uczestników zagrywa jedną kartę. Układ zdobywa karta o najwyższej wartości - przy czym nie oznacza to, że układ uzyska gracz, który zagrał daną kartę! Jeżeli np. okaże się, że zagramy kartę rzemieślnika w kolorze przeciwnika, a karta ta okaże się mieć najwyższą wartość spośród wszystkich zagranych - to przeciwnik zdobędzie dany układ. Zasada ta owocuje często ciekawymi zwrotami akcji i zagraniami.

W ramach układów gracze starają się zdobywać surowce oraz rzemieślników, którzy mogą zamienić materiały na punkty zwycięstwa. Do tego gracze mają do dyspozycji karty wydarzeń sprawiające, że gra jest bardziej emocjonująca, oraz karty przywilejów, które także w znaczący sposób urozmaicają rozgrywkę.

Cechy produktu
Tytuł Filary Ziemi - Gra Karciana
Typ gry Karciana
Wersja językowa PL
Wydawca Galakta
Projektant Michael Rieneck
Liczba graczy Od 3 do 4
Wiek graczy Od 10 lat
Waga Ok. 0.24 kg
Czas gry Ok. 45 minut

Tagi: Karcianka, Strategia

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby obejrzeć
  • 60 kart
  • 1 notes do zapisywania wyników
  • instrukcja