Agricola: Torfowisko - Rubico. Inteligenta roz(g)rywka, gry planszowe i towarzyskie.

AGRICOLA: TORFOWISKO

109,80zł

Brak w magazynie

  • Producent: Lookout Games

  • Agricola: Torfowisko to tzw. duży dodatek do Agricoli kultowej gry symulacyjno-ekonomicznej osadzonej w XVII wiecznej Europie. W grze wcielimy się w rolnika, a naszym celem będzie dbanie o dom, zagrodę i przynależne pola uprawne. Torfowisko dodaje grze jeszcze więcej emocji, możliwości i klimatu oraz jeszcze bardziej urozmaica rozgrywkę.

Agricola: Torfowisko jest rozszerzeniem gry Agricola, zdobywcy tytułu Gra Roku 2009 w Polsce oraz Deutscher Spielepreis 2008 w Niemczech. 

Życie z torfowiskiem w gospodarstwie nie jest proste. Każdy gracz rozpoczyna grę z pięcioma lasami oraz trzema torfowiskami. Na szczęście każdy ma do dyspozycji akcje specjalne, które umożliwiają przemianę tych obszarów w pola lub nieużytki. W wyniku Karczowania gracz otrzymuje drewno, a Wypalanie lasu pozwala na przekształcenie obszaru w zaorane pole. Za pomocą akcji specjalnej Kopanie torfu gracz pozyskuje opał będący nowym surowcem. 

Rozszerzenie wprowadza również nowe zadanie, którym jest gromadzenie opału podczas żniw (poza koniecznością wyżywienia rodziny). Opał potrzebny jest do ogrzania chaty/domu, a jego wymagana ilość maleje z każdą modernizacją chaty. Wcześniejsza renowacja oznacza więc zmniejszenie kosztów ogrzewania. 

W rozszerzeniu pojawia się nowy typ zwierząt: konie. Hodowla koni jest opłacalna, ponieważ każdy koń na końcu gry wart jest 1 punkt. 

W pudełku znajduje się również: 14 dodatkowych kart dużych usprawnień, karty akcji specjalnych umożliwiające między innymi pozyskiwanie małych usprawnień oraz ponad 100 nowych kart małych usprawnień, dedykowanych dla tego rozszerzenia. To wszystko przyczynia się do jeszcze większego urozmaicenia rozgrywki. Urozmaicenia, które spowodowało, że podstawowa wersja gry stała się tak popularna. 

Uwaga! To nie jest samodzielna gra! Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Agricola.

Cechy produktu
Tytuł Agricola: Torfowisko
Typ gry Planszowa
Wersja językowa PL
Wydawca Lacerta
Projektant Uwe Rosenberg
Liczba graczy 1 - 5 osób
Wiek graczy od 12 lat
Czas gry ok. 30 minut

Tagi: Agricola, Planszówka, Strategia

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby obejrzeć