Listy z Whitechapel: Drogi Szefie - Rubico. Inteligenta roz(g)rywka, gry planszowe i towarzyskie.

LISTY Z WHITECHAPEL: DROGI SZEFIE

114,80zł

W magazynie

  • Producent: Fantasy Flight Games

  • Londyn, 1888 rok, labirynt cuchnących i zatłoczonych uliczek. Niektórzy mówią, że ta dzielnica to piekło. Inni, do których nie uśmiechnęło się szczęście, nazywają ją domem. Na każdym rogu znajdziesz prostytutki. Ludzie nazywają je nieszczęśnicami i nie ma chyba dla nich trafniejszej nazwy. Witaj w dzielnicy Whitechapel. Witaj na ulicach Kuby Rozpruwacza. Drogi Szefie to rozszerzenie do gry Listy Whitechapel.

List „Drogi szefie” został dostarczony do Londyńskiej Centralnej Agencji Informacyjnej w czwartek, 27 września 1888 roku. Dwa dni później został przekazany Scotland Yardowi. Został zapisany czerwonym atramentem i zawierał tyle makabrycznych szczegółów, że nie można go było zignorować. Autor listu podpisał się jako Kuba rozpruwacz. Koszmar z Whitechapel zyskał imię. Imię, które na zawsze odciśnie krwawe piętno w annałach tej dzielnicy.

Drogi szefie wprowadza do gry trzy nowe rodzaje kart, których zadaniem jest pomoc detektywom lub Kubie Rozpruwaczowi. Gracze będą mogli wybrać, jakich i ilu kart chcą użyć, dzięki czemu można dostosować poziom trudności gry każdą ze stron tak dokładnie, jak nigdy wcześniej. Co więcej, rozszerzenie wprowadza także do gry nową, opcjonalną zasadę dotyczącą przemieszczania detektywów.

Trzy talie, o których mowa to: karty podejrzanych, karty policjantów i karty potencjalnych ofiar. Każda z nich przedstawia prawdziwe postaci, które miały swój udział w historii morderstw w Whitechapel. Pięknie ilustrowane i opatrzone także fabularnymi podpisami karty pozwolą, poza dopasowaniem poziomu trudności, na wprowadzenie zupełnie nowych opcji, opartych na ciekawych mechanikach. W przypadku kart potencjalnych ofiar, kolejne morderstwa Kuby Rozpruwacza będą miały olbrzymie znaczenie dla dalszej rozgrywki, a karty policjantów udostępniają detektywom specjalne zdolności.

Drogi szefie to jednak nie tylko karty. W dodatku znajdziecie także poprawioną zgodnie z sugestiami graczy zasłonkę Kuby Rozpruwacza i cały arsenał figurek, które zastępują drewniane pionki z gry podstawowej, jeszcze bardziej pogłębiając klimat i tworząc atmosferę przerażającej tajemnicy.

Cechy produktu
Tytuł Listy z Whitechapel: Drogi Szefie
Typ gry Planszowa
Wersja językowa PL
Wydawca Galakta
Projektant Gabriele Mari, Gianluca Santopietro
Liczba graczy Od 2 do 6
Wiek graczy Od 13 lat
Waga ok. 0.30 kg
Czas gry ok. 120 minut

Tagi: Planszówka, Logiczna

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby obejrzeć
  • 23 karty Podejrzanych
  • 5 kart Policjantów
  • 12 kart Potencjalnych Ofiar
  • 12 figurek
  • Nowa, poprawiona i zmodyfikowana zasłonka Kuby Rozpruwacza