Neuroshima HEX 3.0: Death Breath - Rubico. Inteligenta roz(g)rywka, gry planszowe i towarzyskie.

NEUROSHIMA HEX 3.0: DEATH BREATH

23,80zł

W magazynie

  • Producent: Portal Games

  • Neuroshima HEX 3.0 to planszowa gra strategiczna rozgrywająca się w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez mutantów i bezwględne maszyny Molocha. Każdy z graczy dowodzi jedną z armii, na którą składają się żetony jednostek, modułów i akcji. Rozszerzenie Dancer dodaje nowy zestaw armijny do gry.

Zestaw armijny do nowej Neuroshimy HEX. 

Death Breath to przerażający wirus rozprzestrzeniający się od kilku miesięcy wokół wschodnich enklaw Molocha, w okolicach dawnego Detroit, zmieniający ludzi, mutanty i molochowe cyborgi w bezmózgie, krwiożercze bestie. Hordy szaleńców przypominających zombie rzucają się na wszystko co żywe. Organizmy ofiar wirusa mutują, tworząc trudne do unicestwienia wybryki natury. Póki co najskuteczniejszym lekarstwem na pozbycie się problemu z zarażonymi są porządne naboje, granaty, a w ostateczności solidna siekiera.

Podstawową zaletą armii są (rosnące w miarę rozgrywki) możliwości doboru konkretnych żetonów ze specjalnej Puli Zombie i możliwość wystawiania coraz silniejszych wersji swoich jednostek dzięki Ożywieniu. Ponadto Death Breath dysponuje dużym wyborem miejsca zasieciowania przeciwnika, a także wywoływania Bitwy oraz Szarżą, pozwalającą na przedarcie się do wrogiego Sztabu mimo jego osłony. Potężnym żetonem natychmiastowym jest Roszada Z Przeciwnikiem, pozwalająca np. przesunąć Sztab przeciwnika w śmiertelną pułapkę.

Wadą armii są stosunkowo słabe jednostki walczące w swojej wersji podstawowej (przed Ożywieniem), całkowity brak strzelców, a także konieczność wyboru maksymalnie jednej jednostki, której sieć będzie aktywna.

Uwaga! To nie jest samodzielna gra! Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Neuroshima HEX (edycja 3.0).

Cechy produktu
Tytuł Neuroshima HEX 3.0: Death Breath
Typ gry Planszowa/Strategiczna
Wersja językowa PL
Wydawca Portal Games
Projektant Michał Oracz
Liczba graczy 2-4
Wiek graczy Od 8 lat
Waga ok. 0,10 kg
Czas gry ok. 30 minut

Tagi: Planszówka, Strategia, Neuroshima, Neuroshima HEX

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby obejrzeć
  • 35 żetonów armii
  • znaczniki ran i armii
  • instrukcja