Neuroshima HEX 3.0: Mephisto - Rubico. Inteligenta roz(g)rywka, gry planszowe i towarzyskie.

NEUROSHIMA HEX 3.0: MEPHISTO

23,80zł

W magazynie

  • Producent: Portal Games

  • Neuroshima HEX 3.0 to planszowa gra strategiczna rozgrywająca się w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez mutantów i bezwględne maszyny Molocha. Każdy z graczy dowodzi jedną z armii, na którą składają się żetony jednostek, modułów i akcji. Rozszerzenie Mephisto dodaje nowy zestaw armijny do gry.

Anomalie rodem z radioaktywnych lejów po bombie rodzą potworności, o których nie śniło się przedwojennym naukowcom. Mephisto to gigantyczny czerw, jedyna w swoim rodzaju synteza ciała i stali, która stanowi zagrożenie nawet dla dobrze uzbrojonych sił ekspedycyjnych. Skażony krater kusi jako szlak na skróty i źródło zasobów, lecz nader często staje się dla przybyszów cmentarzyskiem. Wejście na terytorium monstrum oznacza bowiem zmagania na jego zasadach, z mrowiem pułapek i podstępów z dawna czekających na ofiarę. To jak walka z całą armią, a nie z pojedynczą istotą!

Głównymi zaletami armii są: liczne Moduły, które aby działać nie muszą być połączone ze Sztabem, a także nowy rodzaj jednostek, jakimi są Wszczepy. Wadą armii jest posiadanie tylko jednego żetonu, za pomocą którego może atakować przeciwnika, który w dodatku wymaga wyłożenia na planszę dodatkowych żetonów, by przyspieszyć jego ataki i zwiększyć ich siłę. Mephisto nie posiada również możliwości strzelania.

Uwaga! To nie jest samodzielna gra! Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Neuroshima HEX (edycja 3.0).

Cechy produktu
Tytuł Neuroshima HEX 3.0: Mephisto
Typ gry Planszowa
Wersja językowa PL
Wydawca Portal Games
Projektant Michał Herda
Liczba graczy Od 2 do 4
Wiek graczy Od 8 lat
Waga Ok. 0.20 kg
Czas gry Ok. 30 minut

Tagi: Planszówka, Strategia

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby obejrzeć
  • 35 żetonów armii
  • znaczniki ran, frakcji, sieci
  • woreczek strunowy
  • instrukcja