Nadchodzące premiery i plany wydawniczeJesteśmy już w połowie marca i wielkimi krokami zbliża się wiosna. Już za kilka dni dzień zrówna się z nocą i oficjalnie rozpocznie się astronomiczna wiosna. Temperatura zacznie wzrastać, fauna i flora się obudzą i będzie można schować grube kurtki, czapki, szaliki i rękawiczki głęboko do szafy, gdzie będą oczekiwać na kolejną falę mrozu i śniegu przez kilka miesięcy. Pogoda zacznie nas zachęcać do wyjścia na świeże powietrze. Można robić wiele rzeczy na zewnątrz, ale my zachęcamy do rozłożenia stolika oraz kilku krzeseł w ogrodzie, lub koc w parku i zabrać ze sobą grę planszową. Nic nie umila rozgrywki tak jak rozgrzewające słońce, kwitnące rośliny oraz śpiew ptaków. O świetną zabawę dbają też wydawcy, planując na ten i następne kilka miesięcy premiery nowych gier oraz dodruki lubianych hitów, które przedstawimy poniżej.


PIERWSI MARSJANIE
PRZYGODY NA CZERWONEJ PLANECIE


Pierwsza gra, która już niedługo pojawi się na półkach Rubico to najnowsza gra legendy na polskiej scenie gier planszowych, czyli Ignacego Trzewiczka, twórcy hitów jak Osadnicy: Narodziny Imperium, czy Robinson Crusoe: Przygoda na przeklętej wyspie. Znany projektant tym razem zabiera graczy w podróż na Marsa, gdzie muszą walczyć o przetrwanie w ekstremalnych warunkach Czerwonej Planety. Gra zapowiada się bardzo ciekawie. Bardzo duże znaczenie będzie miała fabuła oraz wybory dokonywane przez graczy, a w rozgrywce pomoże aplikacja na urządzenia mobilne. Będzie można się poczuć jak Matt Damon w filmie Marsjanin.

SAMURAJ


Jedna z nowości wydawnictwa Galakta to gra planszowa Samuraj, osadzona w realiach XIV-wiecznej feudalnej Japonii. Dwóch do czterech graczy wciela się w daimyo, panów feudalnych, którzy walczą o wpływy i kontrolę nad pogrążoną chaosem Japonią wraz z pomocą wiernych oddziałów samurajów. Świetna mechanika tile-placement, czyli umieszczania kafelków na planszy, oraz niepowtarzalny klimat zaskarbiły sobie wielu fanów na całym świecie, a odświeżona i ulepszona wersja gry zawita dzięki Galakcie na nasze półki.

 KOSMICZNE SPOTKANIA


Kolejną premierą od Galakty jest gra Kosmiczne Spotkania. Gracze wybierają jedną z obcych ras, których celem jest przejęcie władzy nad galaktyką. Każda z ras ma swoje mocne strony, jak i słabe, które trzeba odpowiednio wykorzystać. Zawieranie sojuszy oraz ich zrywanie w poszukiwaniu korzyści jest na porządku dziennym. Tylko najlepszy strateg zostanie władcą galaktyki. Kosmiczne Spotkania zapewniają wiele emocji, co sprawiło, że gra ma już wielu sympatyków, a teraz rusza na podbój również polskiej sceny gier planszowych.

 YAMATAI


Również wydawnictwo Rebel niedługo wypuści na rynek kilka gier. Jedną z nich jest Yamatai, autorstwa duetu Bruno Cathala i Marc Paquien. Od 2 do 4 graczy walczy o tytuł najlepszego budowniczego tytułowej krainy Yamatai. Nie jest to łatwe zadanie, gdyż ciężko zadowolić królową Himiko i przyczynić się do budowy stolicy takiej, o jakiej pragnie królowa, a także przyćmić innych budowniczych swoją fantazją i umiejętnościami. Ta gra strategiczno-ekonomiczna zapewni wiele emocji oraz zabawy tym, którzy zdecydują się ją kupić już niedługo w sklepie Rubico.

 


OCALENI


Druga z premier od wydawnictwa Rebel przenosi graczy w post-apokaliptyczne realia przyszłości, gdzie populacja Ziemii po wojnach o kończące się zasoby wody spadła do kilkudziesięciu tysięcy. Gracze przejmują kontrolę nad liderem jednej z ocalałych grup i musi podejmować decyzje, które zapewnią im schronienie, pożywienie i przetrwanie w obliczu zbliżającego się niebezpieczeństwa nie tylko naturalnego, ale także ze strony innych ocalałych grup. Nadzieją na przetrwanie jest Konwój, który poszukuje ludzi, którzy są godni by dołączyć do podmorskiej społeczności niedobitków, ale tylko jedna z grup kontrolowanych przez graczy otrzyma tą możliwość.

 
Jest to tylko kilka dużych premier zaplanowanych na najbliższe miesiące. Swoją premierę będą też miały dodatki do znanych gier, takich jak Tajemnicze Domostwo, Cyklady, fala dodatków do Imperium Atakuje, czy Posiadłość Szaleństwa. Wszelkie informacje odnośnie dostępności tych gier w naszej ofercie znajdziecie na naszej stronie internetowej oraz profilu Facebook.Zostaw wiadomość

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz