Timeline: Nauka i odkrycia

TIMELINE: NAUKA I ODKRYCIA

46,80zł

W magazynie

  • Producent: Asmodee

  • Czy znasz chronologiczną kolejność odkryć naukowych? Timeline: Nauka i odkrycia to rodzinna gra edukacyjna, która sprawdza wiedzę, a także logiczne myślenie przy chronologicznym ustawianiu wydarzeń w dziedzinie nauki czy odkryć.

Co odkryto najpierw: Amerykę czy Australię? Co wynaleziono wcześniej: narkozę czy insulinę?

Wraz z grą karcianą Timeline poznasz odpowiedzi na te, oraz tysiące innych pytań, konfrontując swą wiedzę i domysły z faktyczną chronologią.

Jednak pamiętaj, nie musisz znać faktycznych dat odkryć! Do zabawy potrzeba jedynie trochę logiki, rozsądnego myślenia i gotowości do dobrej zabawy! :)

Na początku gry, wszyscy uczestnicy otrzymują taką samą liczbę kart, reprezentujących rozmaite odkrycia naukowe i historyczne. Na odwrocie każdej karty znajduje się data.

Rozgrywka rozpoczyna się od położenia na środku stołu jednej, losowo wybranej karty (z talii pozostałych, nieprzydzielonych graczom kart). Kartę tą należy położyć datą do góry, będzie ona punktem wyjścia do chronologicznej linii, która podczas rozgrywki będzie stopniowo budowana przez graczy.

Każdy gracz w swojej turze wybiera jedną z trzymanych na ręku kart i umieszcza ją na lewo, lub na prawo od karty początkowej, zależnie od tego, czy uważa że data odpowiadająca zawartości karty jest wcześniejsza, czy późniejsza od daty początkowej. Następnie dokonuje się sprawdzenia, czy gracz miał rację. Jeśli tak, karta pozostaje na stole, w przeciwnym razie jest odrzucana, zaś gracz zmuszony jest pociągnąć nową.

Czynność powtarzana jest przez kolejnych graczy zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Im więcej kart na stole, tym trudniej jest poprawnie umieścić kolejną kartę. Wygrywa gracz, który jako pierwszy zdoła pozbyć się wszystkich kart.

Cechy produktu
Tytuł Timeline: Nauka i odkrycia
Typ gry Karciana
Wersja językowa PL
Wydawca Rebel.pl
Projektant Frédéric Henry
Liczba graczy 2-8
Wiek graczy Od 8 lat
Waga ok. 0.30 kg
Czas gry ok. 15 minut

Tagi: Edukacyjne, Karcianka

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby obejrzeć
  • 110 kart
  • instrukcja