Mój koszyk
TOP 10 gier Wielkanocnych
TOP 10 gier Wielkanocnych

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Sprawcie radość swoim pociechom i zajrzyjcie do naszych TOP 10 Wielkanocnych polecajek, które być może okażą się trafionym upominkiem na 'zajączka'.

PEŁNY KURNIK
Fantastyczna zabawa dla całej rodziny!
Gracze zbierają jaja, hodują kurczaki i kury oraz starają się bronić je przed ptasią grypą i przebiegłym lisem. Ten z hodowców, który jako pierwszy ułoży na grzędach w swoim kurniku dziewięć dorosłych kur, zwycięża!
LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/pelny-kurnik,2435

SMART GAMES: KOKOSZKI JUNIOR
Rewelacyjna gra ucząca logicznego myślenia!
Kurczęta biegają i gdakają na farmie. Każda kurka chce usiąść i wysiadywać jajko, ale to nie jest tak proste, jak się wydaje! Zagoń je wszystkie do wysiadywania jajek!
LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/smart-games-kokoszki-junior,2768

SMART GAMES: KRÓLICZA NORKA
Gra logiczna z 48 wyzwaniami i magnetycznymi puzzlami.
Pan Fox, Pan Badger i Rodzinny Królik szukają przytulnych nowych domów. Ale przy tak wielu leśnych zwierzętach żyjących pod ziemią potrzebują twojej pomocy, aby nie skończyć w niewłaściwym miejscu! Upewnij się, że każde zwierzę ma własną norę z własnym wyjściem.
LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/smart-games-krolicza-norka,2771

SMART GAMES: HOP DO NORKI
Gracz musi przechytrzyć dwa lisy (co wcale nie jest takie proste) i ukryć całą trójkę królików w bezpiecznych norkach. Króliki nie mogą skakać gdzie chcą. Na planszy znajduje się bowiem kilka przeszkód, których nie wolno przesuwać w żadną stronę.
LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/smart-games-hop-do-norki,389

JAJKO KOLUMBA
Kolejna logiczna łamigłówka. Należy odpowiednio rozmieścić kolorowe jajka na planszy. Karta zadania wskazuje, ile jajek i w jakich kolorach powinno się znaleźć w poszczególnych rzędach i kolumnach planszy. Dobrze się zastanów i ustaw jajka na odpowiednich miejscach, a następnie sprawdź rozwiązanie. Czy udało Ci się bezbłędnie rozwiązać zadanie?
LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/jajko-kolumba,9871

RATUJ KRÓLICZKI
Gra ucząca rozpoznawania kolorów oraz liczenia. Umożliwia granie na dwa sposoby: wygrywa ten, kto uratuje najwięcej zwierzątek lub wygrywamy wszyscy, gdy wspólnie uda nam się uratować wszystkie króliczki.
Króliczki bawią się w swojej norce. Nagle zaczyna padać deszcz i norka wypełnia się wodą. Króliki bardzo nie chcą zamoczyć futerka. Gracze rzucają kolorową kostką i starają się uratować jak najwięcej króliczków.
LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/ratuj-kroliczki,1039

SUPERFARMER
Jesteś farmerem, hodujesz zwierzęta. Twoje stado wciąż rośnie. Ale musisz uważać! W okolicy grasują lis i wilk. Twoje zwierzęta mogą stać się dla nich cennym łupem... Zbierz stado i zostań superfarmerem.
LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/superfarmer,659

GWARNA FARMA
Dynamiczna karciana rozgrywka zapewniająca całej rodzinie świetną zabawę.
Gdy znajdziesz co najmniej trzy takie same zwierzęta na farmie, musisz jak najszybciej położyć rękę na stodole i wydać odpowiedni odgłos. Dzięki temu zdobędziesz zwierzęta do swojego gospodarstwa.
LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/gwarna-farma,9565

PIGGY POP
Humorystyczna zabawa z wielkimi emocjami i salwami śmiechu dla małych i dużych dzieci w wieku od 4 lat.
Ile hamburgerów prosiaczek jest zjeść w stanie? Każdy połknięty hamburger powoduje, że puchnie mu brzuch. Rzut kostką- Łap hamburgera -przełknij – teraz Twój ruch! Rosną emocje i puchnie mu brzuszek.
LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/piggy-pop,2672

MIODEK
Prosta gra o dwóch trybach - pierwszy jest dla rodzin i młodszych graczy, a drugi, zaawansowany, jest dla dorosłych. Pomimo małego kooperacyjnego akcentu, jest to w pełni konkurencyjna gra i wygrywa tylko ten gracz, który zdobędzie najwięcej punktów.
LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/miodek-gra-o-pszczolach,7374

04.04.2023
PROMOCJE Z FOXEM - TYDZIEŃ TRZECI!
PROMOCJE Z FOXEM - TYDZIEŃ TRZECI!

Wczoraj wystartowaliśmy z kolejnym tygodniem promocji na produkty od wydawnictwa FOXGAMES (i na tym nie poprzestaniemy) :)
Tymczasem przedstawiamy listę artykułów, które w tym tygodniu objęte będą promocyjną ceną - jak zawsze czas macie do niedzieli, ale spieszcie się bowiem ilość egzemplarzy jest ograniczona!

KINGDOMINO - rozpoczniemy od gry bazującej na mechanice kultowego domino. Wspaniała dla całej rodziny, z grupy gier taktyczno- strategicznych. Gracze tworzą królestwo wokół swojego zamku za pomocą kolorowych kafli, które - warto to zaznaczyć - pasują do siebie TYLKO JEDNĄ Z CZĘŚCI. Musicie zatroszczyć się o rozbudowę swego wspaniałego królestwa, ale jednocześnie mieć na uwadze, iż nie może ono rozrosnąć się ponad miarę!
Oprócz walorów takich jak proste oraz intuicyjne zasady, KINGDOMINO zachwyci Was także pod względem estetycznym - komiksowa, kolorowa stylistyka płytek, wiele ciekawych szczegółów takichh jak lasy, mokradła, pola czy rzeki.

LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/kingdomino,302

QUEENDOMINO - siostrzana wersja wcześniej wspomnianego KINGDOMINO, która oferuje graczom znacznie wiekszą głębię rozgrywki - pojawiają się pionki rycerzy, nowe kafelki budynków, monety, a także królowa oraz smok.

LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/queendomino,1499

DRAGOMINO - w dalszym ciągu pozostajemy w klimacie mechaniki domino. Tym razem pozycja, która powinna przypaść do gustu szczególnie młodszym graczom. Proste zasady, cudowna, urocza i przykuwająca uwagę kolorowa szata graficzna komponentów. Tytuł idealnie sprawdzi się również dla grona graczy, którzy poszukują czegoś niezbyt wymagającego i relaksacyjnego.

LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/dragomino,8643

ZOMBIE KIDZ - kontynuujemy przegląd gier, które pokocha to młodsze grono planszówkowiczów nie bez powodu - ZOMBIE KIDZ to pierwsza gra typu LEGACY stworzona specjalnie z myślą o dzieciach. Dwa warianty rogrywki - trudniejszy czyli dzień oraz łatwiejszy czyli noc. Gra, w której nie ma wygranych czy przegranych, bowiem jest to typowa kooperacyjka. Dzieci muszą nauczyć się współpracy, aby wygrać - zasada ZERO RYWALIZACJI w ZOMBIE KIDZ jest świetnym przesłaniem.

LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/zombie-kidz-ewolucja,2984

ZOMBIE TEENZ - pozostajemy w tematyce zoombiaków. Kontynuacja ZOMBIE KIDZ, jednak samodzielna z innym zestawem reguł, więc nie musicie grać w pierwszą grę, aby przejść do drugiej. Śmiało można jednak połączyć obie gry, aby mieć jeszcze więcej zabawy!

LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/zombie-teenz-ewolucja,6861

WYSTRZAŁOWE KATAPULTY & WYSTRZAŁOWE KATAPULTY: OBLĘŻENIE - omawialiśmy pokrótce przy pierwszej akcji promocyjnej, zatem łapcie linki i nie zwlekajcie z zakupem tej świetnej zręcznościówki, która dostarczy świetną zabawę każdemu!

LINK DO OFERT: https://www.rubico.pl/produkt/wystrzalowe-katapulty,10896 & https://www.rubico.pl/produkt/wystrzalowe-katapulty-oblezenie,11836

KOMIKSY PARAGRAFOWE:
- ZOMBIE - do wyboru mamy dwie postacie, mające jeden cel i dwie odmienne ścieżki przygody. Judy stara się wydostać z miasta, by znaleźć pomoc wśród żołnierzy, natomiast Ben, który został już ugryziony i zainfekowany - ucieka przed wojskiem.
LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/zombie,1125
- WILKOŁAK - kto jest odpowiedzialny za wszystkie straszne rzeczy dziejące się w miasteczku o nazwie BIAŁYGOBÓR? Wampiry, a może wataha wilkołaków? Wilczy zmysł słusznie Wam podpowiada, że sprawa nie jest taka prosta. Korzystajcie ze swej wiedzy, uczniowie maga, nadstawiajcie uszu. Czy Wam się powiedzie? To zależy już tylko od Was.
LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/wilkolak,635
- MAGICZNY RYTUAŁ - będziecie zmuszoni opuścić bezpieczne schronienie, ukrywać się przed inkwizytorami i korzystać z potężnych zaklęć, żeby uniknąć licznych niebezpieczeństw. Czy uda Wam się zaspokoić Waszą żądzę władzy? Czy Wasza dusza na dobre uległa zepsuciu? A może istnieje inna droga?
LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/magiczny-rytual,1498

21.03.2023
 PRZYSZŁOTYGODNIOWE PREMIERY - EGMONT & LUCKY DUCK GAMES
PRZYSZŁOTYGODNIOWE PREMIERY - EGMONT & LUCKY DUCK GAMES

Przyszły tydzień, oprócz kolejnych promocji z FOXGAMES (ale o tym w kolejnym artykule), obdaruje nas pięcioma ciekawymi nowościami - PITAGORAS & REAKCJA ŁAŃCUCHOWA od Egmonta, a także DONICZKI & PÓŁECZKA & MIKROMAKRO: WSZYSTKO ALBO NIC.

PITAGORAS - niech Was nie zmyli ten tytuł! Oczywiście w grze odnajdziecie matematykę, przyda Wam się również dobry refleks, ale jest to jednak gra... IMPREZOWA, w której zadaniem jest dokonywanie błyskawicznych rachunków! Kto by się spodziewał? Z pewnością nie MY!

LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/pitagoras,12218

REAKCJA ŁAŃCUCHOWA - Egmont zdecydowanie zafunduje nam trening refleksu oraz spostrzegawczości w tym miesiącu :) Dopasujcie do siebie symbole na kafelkach, aby uruchomić reakcję łańcuchową i zdobywać punkty. I pamiętajcie - i m dłuższa reakcja, tym lepiej!

LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/reakcja-lancuchowa,12219

DONICZKI - relaksująca, przestrzenna łamigłówka od Lucky Duck Games. Rozmieść rośliny tak, by zapewnić im odpowiednie warunki oświetlenia, dopasuj kolorystycznie meble do pokoi i nie zapomnij o milusińskich - futrzaki też muszą mieć swoje miejsce w domu.

LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/doniczki,12232

PÓŁECZKA - to efektownie wyglądająca gra logiczna, która zapewnia zróżnicowaną rozgrywkę dzięki licznym kartom celów, z których używa się tylko dwóch na grę. Realistyczne elementy sprawią, że poczujecie się, jakbyście naprawdę porządkowali swoją biblioteczkę.

LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/poleczka,12233

MIKROMAKRO: WSZYSTKO ALBO NIC - to trzecia odsłona bestsellerowej kooperacyjnej serii MikroMakro. Bystre oko przyda się wam nie mniej niż przenikliwy umysł, bo w pudełku odnajdziecie 16 nowych spraw, które czekają na rozwiązanie!

LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/mikromakro-wszystko-albo-nic,12234

19.03.2023
PROMOCJE Z FOXEM - TYDZIEŃ DRUGI!
PROMOCJE Z FOXEM - TYDZIEŃ DRUGI!

DRUGI TYDZIEŃ PROMOCJI OD WYDAWNICTWA FOXGAMES STARTUJE JUŻ DZIŚ!


Kolejny tydzień, a w nim nowe produkty w nowych, okazyjnych cenach... W tym tygodniu będziecie mogli upolować gry takie jak: WYŚCIG BALONÓW, ILUZJA, MIASTO W CHMURACH, PALEC BOŻY + DODATKI (W TYM JEDEN PRZEDSPRZEDAŻOWY) oraz komiksy paragrafowe: RYCERZE 1 & 2 & 3, FIGHTING FANTASY: DOME PEŁEN ZŁA & CZARNOKSIĘŻNIK Z OGNISTEJ GÓRY.

WYŚCIG BALONÓW – to rodzinna gra, podczas której zawodnicy sprawdzą swoje umiejętności w zawodach baloniarskich. Liczyć się tu będzie spostrzegawczość, dobre planowanie i odrobina szczęścia. Jeśli lubicie gry wyścigowe i wesołą rywalizację, to nie czekajcie ani chwili - podniebna przygoda wzywa...
LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/wyscig-balonow,6119

MIASTO W CHMURACH – jesteś architektem, który walczy o to, by to właśnie jego projekt został zatwierdzony przez władze i zrealizowany! Stwórz najwspanialszy model miasta w chmurach i wygraj! Wybierz płytkę i dobrze przemyśl, gdzie ją umieścisz. Buduj przejścia między wieżowcami. Zdobądź przychylność władz miasta i wygraj grę, zostając architektem miasta w chmurach.
LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/miasto-w-chmurach,9279

ILUZJA – to zaskakujący i wciągający tytuł, od którego naprawdę można się pozytywnie uzależnić! Czy potrafisz oszacować, którego koloru jest najwięcej na karcie? Czy nie zwiedzie cię perspektywa?
LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/iluzja,2859

PALEC BOŻY - gra zręcznościowa, w której każdy z graczy walczy o to, by stać się najpotężniejszym z bóstw. Proste zasady i innowacyjna rozgrywka sprawią, że nie będziecie mogli oderwać się od stołu. Wciel się w postać boga, wykorzystaj swoje niepowtarzalne moce i wypstrykaj swoich przeciwników. 5 minut nauki, godziny frajdy dla całej rodziny.
LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/palec-bozy,5497

PALEC BOŻY: KATAKLIZM – dodatek wprowadzaojący kilka wariantów, których możecie używać opcjonalnie. To wy decydujecie, jak będzie wyglądała wasza rozgrywka: użyjecie nowych kart praw, zaprosicie do zabawy bogów Majów, czy sprowadzicie potężne kataklizmy, które wprowadzą jeszcze większy chaos na Archipelagu Pępka Świata? A może połączycie wszystkie moduły, żeby wasi bogowie nie zaczęli się nudzić?
LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/palec-bozy-kataklizm,9130

PRZEDPREMIEROWO!!!
PALEC BOŻY: KWIAT WIŚNI – nowy dodatek zabierze Was do mistycznego świata japońskiej mitologii. Od teraz będziecie mogli złączyć swoje siły w wariancie drużynowym lub kooperacyjnym oraz zaprosić do gry większą liczbę graczy. Udowodnijcie, że jesteście godni otrzymania błogosławieństw i pokonajcie straszne demony Oni lub stwórzcie boskie sojusze w wariancie drużynowym, który podda próbie Waszą umiejętność współpracy.
LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/palec-bozy-kwiat-wisni,12271

RYCERZE: DZIENNIK BOHATERA & WIADOMOŚĆ & UKRYTE MIASTO - komiksy paragrafowe to propozycja zabawy dla tych, którzy kochają tajemnice, ryzyko i wyzwania. Czytelnik, a zarazem gracz, zostaje dzięki nim bohaterem komiksu i tworzy własną fabułę. Wybiera postać, w którą chce się wcielić, i poruszając się pomiędzy ponumerowanymi kadrami, decyduje o jej losach. W tej serii jesteś jednym z trzech braci, którzy pragną porzucić życie na wsi i zostać rycerzami w służbie miłościwego króla Ludwipchełka. Jednak w średniowiecznej szkole rycerzy obowiązują surowe zasady: jeśli chcesz sięgnąć po zaszczyty i wieść życie pełne przygód, musisz najpierw przejść serię prób.
LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/rycerze-dziennik-bohatera,531
LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/rycerze-2-wiadomosc,1282
LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/rycerze-3-ukryte-miasto,4249

FIGHTING FANTASY: DOM PEŁEN ZŁA & CZARNOKSIĘŻNIK Z OGNISTEJ GÓRY – kolejne paragrafowe propozycje. W pierwszym z tytułów pewnej deszczowej nocy Twój samochód odmawia posłuszeństwa. Postanawiasz szukać pomocy w najbliższej posiadłości. Nie wiesz jednak, że przekroczenie progu tego domostwa było największym błędem w twoim życiu. W tej historii nie ma łatwych wyborów, a zło czai się tuż za rogiem. W drugim wcielasz się w postać poszukiwacza przygód, który wyrusza na niebezpieczną wyprawę do samego serca Ognistej Góry. Po drodze będziesz musiał podjąć szereg decyzji, od których będzie zależał twój los. Wędruj przez labirynt korytarzy, walcz o życie i dokonuj właściwych wyborów.
LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/fighting-fantasy-dom-pelen-zla,4937
LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/fighting-fantasy-czarnoksieznik-z-ognistej-gory,4936

KRYMINALNE ZAGADKI: KRWAWE RÓŻE & UPIÓR W MUZEUM & W LUSTRZANYM ODBICIU – to kooperacyjne gry śledzce, w których wspólnymi siłami staracie się rozwikłać sprawę tajemniczej śmierci arytokraty, paranormalnych zjawisk oraz zaginięcia Danielle Dove.
LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/kryminalne-zagadki-krwawe-roze,2861
LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/kryminalne-zagadki-upior-w-muzeum,6712
LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/kryminalne-zagadki-w-lustrzanym-odbiciu,11274

ESCAPE ROOM: SKARB CZARNOBRODEGO – kieszonkowa wersja rozrywki typu escape room, w której gracze zostają „uwięzieni” i postawieni w pozornie beznadziejnej sytuacji, a ich celem jest rozwiązywanie różnorodnych zagadek i wydostanie się z tarapatów w jak najkrótszym czasie.
LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/escape-room-skarb-czarnobrodego,8669

SHERLOCK HOLMES: POJEDYNEK Z IRENE ADLER – graj sam lub rzuć wyzwanie drugiemu czytelnikowi. Staraj się być jak najlepszym detektywem, bo tutaj bohaterem jesteś Ty!W tym komiksie na graczy czeka wielka niespodzianka. Daje on możliwość rywalizacji w dwie osoby – pierwsza wciela się w postać Sherlocka, a drugiej przyjdzie pokierować działaniami Irene Adler. Pojedynek oferuje przejście komiku na dwa odmienne sposoby – zwycięży osoba, która jako pierwsza złapie złoczyńcę.
LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/sherlock-holmes-pojedynek-z-irene-adler,1092

Zajrzyjcie również na stronę wydawcy: http://foxgames.pl/ .

06.03.2023
PROMOCJE Z FOXEM - TYDZIEŃ PIERWSZY!
PROMOCJE Z FOXEM - TYDZIEŃ PIERWSZY!

Ruszamy z maratonem cotygodniowych promocji od wydawnictwa FoxGames!


W najbliższych tygodniach, wypatrujcie na naszej stronie, cenowych perełek, które swój promocyjny termin ważności tracić będą po siedmiu dniach od rozpoczęcia akcji. W tym tygodniu w promocyjnych cenach będziecie mogli upolować gry takie jak: SAGRADA + DWA DODATKI, WYSTRZAŁOWE KATAPUTLY + DODATEK, BAŚNIOWA GOSPODA, NIEZWYKŁE OGRODY, SEKRET WILCZEJ GROMADY, oraz komiksy paragrafowe: KOTKI I SMOKI, KALINKA I CHOJRAK, KRONIKI CYPHER, ŁOWCZYNI POTWORÓW, JEDEN DZIEŃ Z ŻYCIA PSA.

SAGRADA – zostań uzdolnionym artystą i stań do konkursu na najlepszy projekt okna w legendarnej Bazylice Sagrada Familia. Stwórz efektowny witraż, który zapewni Ci zwycięstwo!
LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/sagrada,436

SAGRADA: PASJA & SAGRADA: ŻYCIE – dwa rozszerzenia, które wzbogacą rozgrywkę o dodatkowe wspólne cele, nowe kolory kostek czy nowe umiejętności rzemieślnicze.
LINK DO OFERT: https://www.rubico.pl/produkt/sagrada-pasja,6866 https://www.rubico.pl/produkt/sagrada-zycie,8757

WYSTRZAŁOWE KATAPULTY – dwa wspaniałe rody, dwa odległe królestwa i pradawna uraza... Zbuduj zamek, przygotuj rycerzy, załaduj katapulty i użyj swojego sprytu i techniki, by wygrać bitwę o podłogę!
LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/wystrzalowe-katapulty,10896

WYSTRZAŁOWE KATAPULTY: OBLĘŻENIE - nowy wariant gry umożliwia stoczenie bitwy od 2 do 4 graczy. Oprócz tego wprowadza do gry dodatkowe bronie, nowe figurki rycerek, a także kolejne elementy, dzięki którym będziecie mogli rozbudować swój zamek.
LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/wystrzalowe-katapulty-oblezenie,11836

BAŚNIOWA GOSPODA – pomóż postaciom z najróżniejszych baśni, które pojawiły się w Waszym miasteczku, trafić do komnat w swojej gospodzie. Wykorzystuj zdolności przybyszy i zbieraj złote monety.
LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/basniowa-gospoda,10895

NIEZWYKŁE OGRODY – wciel się w ogrodnika, którego zadaniem jest stworzenie zapierającego dech w piersiach ogrodu. Ułóż kwiaty, zasadź drzewa, zamów posągi i buduj stawy, a gdy będziesz gotów, nominuj swój ogród do prestiżowego konkursu. Przekonaj się czy Twój zielony skwer okaże się lokalnym pośmiewiskiem, czy też może jednak okoliczne ogrody zazielenią się z zazdrości.
LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/niezwykle-ogrody,10901

SEKRET WILCZEJ GROMADY: MOJA OPOWIEŚĆ - dwójka graczy stara się stworzyć najciekawszą historię z dostępnych kart. W każdej turze wybierasz jedną z nich i kładziesz przed sobą. Możesz dobrać kartę celu, dzięki której zdobędziesz punkty, albo opowieści, by spełnić cel. Gdy gracze wyłożą przed sobą 25 kart, gra się kończy, a gracz z największą liczbą punktów zwycięży.
LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/sekret-wilczej-gromady-moja-opowiesc,10897

KOTKI I SMOKI – komiks paragrafowy stworzony z myślą o najmłodszych. Królestwo kotów jest w niebezpieczeństwie! Straszny smok niszczy wioski oraz straszy ich mieszkańców. Książę Mo to odważny kociak. Postanawia zmierzyć się ze smokiem pomimo zakazu ojca, króla. Na szczęście mały książę może liczyć na wielkiego sojusznika, który pomoże mu w tej pełnej niebezpieczeństw wyprawie.
LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/kotki-i-smoki,10903

KALINKA I CHOJRAK - Kalinka została porwana i zamknięta w wieży... Czy będzie czekać na rycerza, który ja uratuje? Nic z tych rzeczy! Dziewczynka już szuka drogi ucieczki.
LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/kalinka-i-chojrak,10902

KRONIKI CYPHER - jesteś agentem CY.P.H.E.R, tajnej międzynarodowej agencji wyspecjalizowanej w rozwiązywaniu z pozoru niemożliwych do ukończenia spraw opartych na kodzie. Twoi partnerzy zaczynają znikać w tajemniczych okolicznościach, a po Twoich śladach depcze nieznany Ci wróg. Czas ucieka, a Ty musisz złamać kod, żeby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.
LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/kroniki-cypher,9366

ŁOWCZYNI POTWORÓW - co należy zrobić, gdy wilkołaki wyjdą na polowanie, a wampiry się przebudzą? Jak przystało na łowcę potworów - wykorzystać swoja umiejętności i pozbyć się ich wszystkich! Przeszukuj miasto, poluj na przerażające stworzenia, wykaż się wzorową odwagą w walce i wypełnij swoją misję.
LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/lowczyni-potworow,8586

JEDEN DZIEŃ Z ŻYCIA PSA – Lusia, to mały pies odkrywca. Każdego dnia, gdy jej człowiek wychodzi do pracy, Lusia wyrusza na poszukiwania nowej, wspaniałej przygody. Kogo spotka za zakrętem?
LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/jeden-dzien-z-zycia-psa,11837

Zajrzyjcie również na stronę wydawcy: http://foxgames.pl/ . 

20.02.2023
W ŚWIĘTO ZAKOCHANYCH ZAGRAJCIE WE DWOJE - TOP GRY DLA DWOJGA
W ŚWIĘTO ZAKOCHANYCH ZAGRAJCIE WE DWOJE - TOP GRY DLA DWOJGA

Nie bez powodu nasz ranking TOP GIER DLA DWOJGA rozpoczynamy od przybliżenia Wam gry PARYŻ: MIASTO ŚWIATEŁ, bowiem, jak powszechnie wiadomo, stolica Francji uznawana jest za miasto miłości. Gra przeznaczona jest dla dwóch osób. Wcielacie się w role najbardziej poważanych osób w mieście. Zagwarantujcie sobie sukces wznosząc budynki skąpane w jak największej ilości ulicznego światła. Inspirujcie artystów i zaskoczcie zarówno paryżan, jak i zwiedzających, pięknem i magią nowych miejskich świateł.
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/paryz-miasto-swiatel,3806

Z miasta miłości przenieśmy się do krainy snów. SEN to kultowa gra karciana dla od dwóch do czterech osób, niezwykle łatwa, szybka i przyjemna. Waszym zadaniem jest stworzenie snu z jak najmniejszą ilością kruków, które przybywają z mrocznej krainy.
LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/sen,69

Przygoda w krainie snów nadal trwa... KOTY to siostrzana gra wcześniej wymienionego SNU. Zasady pozostają bez zmian i oprócz złowieszczych kruków, w tej wersji spotkacie również przyjazne koty. Gra posiada trudniejszy wariant, w którym możecie natknąć się na ćmy, sowy, nietoperze oraz smoka. Wykorzystajcie ich umiejętności, przeganiajcie kruki i zm,ieniajcie swoje sny!
LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/koty,10713

Pozostajemy przy kultowej serii gier karcianych od wydawnictwa NASZA KSIĘGARNIA. Pamiętacie wcześniej wspominane kruki? Co noc udają się w podróż po krainach, które śnią się ludziom. Tym razem muszą się spieszyć , aby zakończyć podróż przed nadejściem poranka.
Gra KRUKI do wyścigówka przeznaczona oczywiście dla dwóch osób.
LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/kruki,308

Do gier o przyjemnej tematyce oraz rogrywce dla dwóch osób należy również tytuł KWIATKI. Podobnie jak najlepsze gry dwuosobowe, Kwiatki pozwalają nam w dużym stopniu kontrolować poczynania drugiego gracza. Cały czas widzimy sytuację na wspólnym polu gry, dzięki czemu możemy przewidzieć posunięcia przeciwnika. Zawsze musimy wybierać, czy wolimy realizować własny pomysł, czy warto jednak przeszkodzić oponentowi. Uczestnicy starają się ułożyć jak najpiękniejszy bukiet kwiatów. Korzystając z dostępnych akcji będą sadzić i pielęgnować kwiaty w doniczkach, dbając by urosły jak największe. Następnie będą je ścinać i dodawać do własnych zbiorów, gromadząc punkty i torując sobie drogę do zwycięstwa.
LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/kwiatki,16

Czy wiecie czym właściwie jest PATCHWORK? To metoda szycia, w której łączy się małe kawałki materiału w większą całość, tworząc zupełnie nowy wzór. Dziś to forma sztuki, która wykorzystywana jest przez projektantów tworzących cudowne włókienniocze kreacje. Stworzenie pięknej kołdry nie jest jednak łatwe, wymaga wysiłku i czasu, a dostępne kawałki materiału nie zawsze chcą do siebie pasować. Musicie, więc wybierać je bardzo uważnie i mieć solidny zapas guzików, który nie tylko pozwoli Wam zakończyć kołdrę, ale uczyni ją lepszą i ładniejszą od rękodzieł konkurencji.
LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/patchwork,233

Skoro jesteśmy przy święcie zakochanych, to nie możemy pominąć gry ZAKOCHANIE. To ekscytująca gra, pozwalająca pogłębić więź zarówno świeżo zakochanych, jak i wieloletnich par. 240 pytań dla niej i dla niego z zakresu miłości, seksu i namiętności zachęca do luźnego pogłębiania swojej erotycznej wiedzy.
LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/zakochanie-gra-dla-dwojga,307

Czas na gry dla par, stworzone we współpracy z psychologami. Głównym celem całej serii ROZMAWIAJ.MY jest poprawa komunikacji oraz zwiększenie bliskości między partnerami. Gry ROZMAWIAJ.MY: ZWIĄZKI oraz ROZMAWIAJ.MY: INTYMNIE, opierają się na naprzemiennym zadawaniu pytań, szczerych odpowiedziach i aktywnym słuchaniu. To 50 pytań i zadań, które sprawią, że poznacie się lepiej. Tutaj nie ma żadnych punktów i wygranych.
LINKI DO OFERT: https://www.rubico.pl/produkt/rozmawiajmy-zwiazki,11627
https://www.rubico.pl/produkt/rozmawiajmy-intymnie,11628

Na deser seria ekskluzywnych gier erotycznych, które łączą proste zasady i zróżnicowane zadania pomagające przełamać nieśmiałość, budujące seksualne napięcie i wprowadzające szczyptę pikanterii do Waszego związku. ARKANA MIŁOŚCI: DELUXE & ARKANA MIŁOŚCI: TALIA ROMANTYCZNA & TALIA PIKANTNA.
LINK DO OFERT: https://www.rubico.pl/produkt/arkana-milosci-edycja-deluxe,8794
https://www.rubico.pl/produkt/arkana-milosci-talia-romantyczna,2511
https://www.rubico.pl/produkt/arkana-milosci-talia-pikantna,2503

09.02.2023
NOWOŚCI W PIERWSZYM KWARTALE 2023
NOWOŚCI W PIERWSZYM KWARTALE 2023

Sześć nowości od wydawnictwa PORTAL GAMES oraz REBEL, na które należy zwrócić uwagę i warto mieć w swojej planszówkowej kolekcji.


Zestawienie rozpoczynamy od propozycji wydawnictwa PORTAL GAMES oraz znanego zapewne doskonale wśród fanów kooperacyjnych gier, tytułu - AEON'S END. Tym razem producent wprowadza nas w zupełnie nowy rodzaj rozgrywki - tryb ekspedycji. AEON'S END: NOWY POCZĄTEK to prawowity następca i kontynuacja Aeon’s End, karcianki z wiodącą mechaniką budowania talii, w której karty nigdy nie są tasowane. Gravehold Minione przepadło bezpowrotnie, runęło pod naporem Wrzechostrza, najpotężniejszego Bezimiennego, jakiego widział świat. Lecz pośród popiołów i beznadziei lśni promyk światła. Nowe Gravehold rodzi się na gruzach swej poprzedniczki, niosąc nadzieję na przetrwanie jego mieszkańców. Najpierw rozegracie pierwszą Ekspedycję, a potem gra poinstruuje was, jak wykorzystać komponenty ze wszystkich gier serii do stworzenia własnych Ekspedycji. Zetkniecie się ponadto ze Skarbami, nowym rodzajem potężnych kart, a także Koszarami, gdzie uporządkujecie wszystkie elementy aktualnie rozgrywanej kampanii.

Gdy najdzie Was chęć na rozbudowanie nieco rozgrywki oraz wyruszenia na kolejną Ekspedycję, warto pomyśleć o dodatku - AEON'S END: TAJEMNICA DZICZY. Po rozegraniu Ekspedycji rozszerzenie jest kompatybilne z wszystkimi podstawkami gry Aeon's End. Pojawiają się: Nowy Mag, Nemezis oraz wiele więcej.
LINKI DO OFERT:
https://www.rubico.pl/produkt/aeons-end-nowy-poczatek,11904
https://www.rubico.pl/produkt/aeons-end-tajemnica-dziczy,11905

Kolejnym tytułem, który datę premiery ma zaplanowany na I kwartał bieżącego roku, jest BOT FACTORY. W tej optymalizacyjnej euro-grze gracze mają za zadanie zaaranżować proces produkcji zabawkowych robotów tak, by nie zmarnować nawet ruchu. Jakby samo zapanowanie nad etapami produkcji nie było wystarczającym wyzwaniem, gracze wzajemnie podbierają sobie projekty, zasoby i dostęp do stanowisk pracy. Wszystko to pod czujnym okiem konsultantki Sandry, która wędruje po fabryce i komplikuje plany graczy.
W skrócie: PLANUJ, MONTUJ I PRODUKUJ ZABAWKOWE ROBOTY!
LINK DO FOERTY: https://www.rubico.pl/produkt/bot-factory,11907

Wydawnictwo REBEL szykuje dla nas nie mniej interesujące tytuły! Imprezówka dla od dwóch do sześciu graczy, rozszerzenie do kultowej gry o motywie rozwoju cywilizacyjnym oraz genialną pozcyję dla fanów STAR WARS'ów.
Nie mogło być inaczej... na początek przedstawiamy STAR WARS: THE DEKBUILDING GAME. To niezwykle emocjonująca i łatwa do nauczenia dwuosobowa gra, która przeniesie kosmiczną wojnę prosto na Wasz stół. Każdy gracz stanie się stroną tego konfliktu: jeden pokieruje siłami Imperium, drugi poprowadzi Rebelię. Na przestrzeni gry obaj będą stale ulepszać swoje talie, kupując coraz potężniejsze okręty i werbując nowe jednostki, aby zwiększyć swoją siłę rażenia i zdobyć przewagę, która przesądzi o losach konfliktu.
LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/star-wars-the-deckbuilding-game,11801

Dla posiadaczy kultowej gry 7 CUDÓW ŚWIATA, już w pod koniec lutego, pojawi się rozszerzenie 7 CUDÓW ŚWIATA: BUDOWLE. Dodatek wprowadza do gry nową formę współpracy: wspólne budowle, które mogą przynieść zyski wszystkim inwestorom. Udział w tych projektach nie jest obowiązkowy i zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem w razie niepowodzenia. Oprócz tego do gry dołączają dwie nowe karty cudów: Carthage i Ur.
Istotny jest fakt, iż mechanikę związaną ze wspólnymi budowlami mogą wprowadzić zarówno posiadacze starej, jak i nowej edycji 7 Cudów Świata. Karty cudów są natomiast powiększone (pasujące do nowej edycji).
LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/7-cudow-swiata-budowle,12051

Na deser nowa gra twórców EKSPLODUJĄCE KOTKI - MORDERCZE KREWETKI. Tutaj humor i dobra zabawa znajdują się na pierwszym miejscu. Gra, w której walczymy o to, kto jako pierwszy zbierze 10 kart na swoim stosie punktowania. W tym celu będziemy starali się zbierać zestawy w odpowiednich kolorach, dorzucając nowe karty do swojego akwarium lub kradnąc je od przeciwników. Niestety nigdy nie możemy być pewni, jaką kartę odkryjemy w swojej turze.
LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/mordercze-krewetki,12011

08.02.2023
Nowości komiksowe 08.02 / 22.02
Nowości komiksowe 08.02 / 22.02

Luty także zasypie nas nowościami komiksowymi. Sporo pozycji dla dzieci, ale nie zabraknie też czegoś dla fanów Batmana, Kapitana Ameryki, czy... DUNGEONS & DRAGONS! 

Zaczynamy od totalnej nowości - SKORPION T.1

Serię o Skorpionie wymyślił belgijski scenarzysta Stephen Desberg, współtwórca takich opowieści jak „Billy The Cat, IR$ czy Golden Dogs. W środku znajdziecie ilustracje włoskiego rysownika Enrico Marini, który znany jest polskim czytelnikom z Cygana, Drapieżców,Noir burlesque, Orłów Rzymu i Gwiazdy pustyni.
Kochający zabawę, kobiety i niebezpieczeństwa Skorpion jest rabusiem grobów, ale nietypowym. Doskonale znając literaturę starożytną i średniowieczną oraz układ katakumb, wie, gdzie szukać pochówków dawnych świętych, których kości sprzedaje jako relikwie. Pewnego dnia tajemnice związane z niezwykłym pochodzeniem młodzieńca powodują, że wchodzi w drogę dziewięciu rodom, które od starożytności władają Europą. Rozpoczyna się nierówna walka mogąca mieć wpływ na przyszłość całego chrześcijańskiego świata.

LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/skorpion-tom-1,11930 .

Kolejny tom mrocznego thrillera szpiegowskiego - KAPITAN AMERYKA - AMERYKAŃSCY MARZYCIELE T.8

Po tym, jak został wplątany w międzynarodową sieć intryg, Bucky Barnes walczy o życie w rosyjskim gułagu. Steve Rogers ściga się z czasem, by uratować przyjaciela, ale czy zdoła przekonać do swoich racji świat, w którym – jak się zdaje – nie ma już miejsca dla Kapitana Ameryki? Niedługo potem w Nowym Jorku wybuchają zamieszki, dawny przyjaciel zmienia się we wroga, a sam Steve Rogers niespodziewanie traci siły. Czy znajdzie lek na utraconą wiarę?

LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/kapitan-ameryka-amerykanscy-marzyciele-tom-8,11940

Alternatywna rzeczywistość Ziemi Numer Jeden powraca w trzeciej części - BATMAN ZIEMIA JEDEN T.3

W jej realiach Mroczny Rycerz jest pozbawionym złudzeń człowiekiem starającym się ocalić ukochane Gotham. Mieszkańcy miasta są przerażeni, bo tajemniczy sprawca wyposaża gangi w broń wojskową! Złoczyńcy twierdzą, że finansuje ich zmarły niedawno prokurator okręgowy Harvey Dent... Bruce Wayne musi odkryć prawdę na temat tożsamości sponsora bandytów, ale rozprasza go powrót innej osoby, którą uważano za zmarłą: jego dziadka Adriana Arkhama. Musi też pocieszyć wieloletnią przyjaciółkę, burmistrz Gotham Jessicę Dent. Czy Harvey naprawdę powrócił i pragnie zemścić się na mieście?

LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/batman-ziemia-jeden-tom-3,11942

Aż dwie części powieści graficznej nawiązującej do kultowej gry DUNGEONS & DRAGONS - DUNGENS & DRAGONS ZAĆMIONE ŻYCZENIE oraz LEGENDY WRÓT BALDURA

LINK DO OFERT: https://www.rubico.pl/produkt/dungeons-dragons-legendy-wrot-baldura,11944 & https://www.rubico.pl/produkt/dungeons-dragons-zacmione-zyczenie,11945

Dla najmłodszych przygotowano chociażby komiks z serii MÓJ PIERWSZY KOMIKS 5 + - MALINKA SIĘ BOI

Czy znacie już rodzinę pana Borsuka i pani Lisicy? Najmłodsza z rodzeństwa, Malinka, siostra Szperaczka i Borka, prezentuje swoje przygody. Czasami nie możemy zasnąć, bo nie potrafimy pokonać strachu. Czasami boimy się potwora, ale możemy sobie z nim poradzić. A kiedy już sobie pójdzie... Nie ma się czego bać!

LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/moj-pierwszy-komiks-5-malinka-malinka-sie-boi,11929

Kolejny komiks z serii MÓJ PIERWSZY KOMIKS 5 + - ANA ANA, ŚPIJ DOBRZE ANO! T. 1

Oto Ana! Razem z gromadką ulubionych pluszaków nigdy się nie nudzi, a każdy dzień jest wspaniałą okazją, żeby wymyślić kolejną psotę. Ana nie zamierza być gorsza od starszego brata. Ona już mu pokaże! Jest późna noc. Pora gasić światło, owinąć się kołdrą i otulić słodkim snem. Ale Ana nie może się oderwać od przezabawnej książki, zaśmiewa się w głos i nie pozwala zasnąć swoim pluszowym przyjaciołom, którym coraz bardziej kleją się oczy.

LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/moj-pierwszy-komiks-5-ana-ana-spij-dobrze-ano-tom-1,11928

Odświeżona wersja albumu wydania EGMONTU z roku 2007 - UMPA-PA

To kompletne wydanie łączące pięć przygód stworzonych przez René Goscinny'ego i Alberta Uderzo, tworzonych od 1951 roku, a publikowanych pierwotnie w latach 1958–1961 w formie krótkich historyjek na łamach belgijskiego czasopisma Journal de Tintin: Umpa-pa, Umpa-pa na wojennej ścieżce, Umpa-pa i piracI, Umpa-pa tajna misja oraz Umpa-pa kontra Chora Wątroba. Nowa oprawa oraz dodatkowo ponad dwadzieścia stron z historią powstania serii, rysunkami oraz oryginalnymi dokumentami autorów.

LINK DO OFERTY: https://www.rubico.pl/produkt/umpa-pa,11941

Ósmy album zbiorczy przygód kochanych przez najmłodszych czytelników czrodziejek - WITCH CZARODZIEJKI T.8

Odrażający tyran Fobos przybrał postać jednego z szanowanych magów i jest bliski osiągnięcia celu: zdobycia władzy nad Zgromadzeniem, a zarazem nad wszystkimi światami podległymi Kondrakarowi. Na szczęście pięć obdarzonych niezwykłymi mocami dziewczyn odkrywa jego zamiary. Postanawiają odnaleźć niedawno odwołaną ze stanowiska Wyrocznię. Ale czy ona pamięta, kim była, i ma dość siły, żeby stanąć do walki? Przed nami ostateczna rozgrywka z Fobosem. Jak się zakończy? To niejedyny powód do niepokoju nastoletnich Strażniczek. Wiele się dzieje również w Heatherfield – w szkole, w domach czarodziejek, a także w ich kontaktach z chłopakami.

LINK DO FOERTY: https://www.rubico.pl/produkt/witch-czarodziejki-witch-tom-8,11937

02.02.2023
STYCZNIOWE NOWOŚCI OD WYDAWNICTWA EGMONT
STYCZNIOWE NOWOŚCI OD WYDAWNICTWA EGMONT

Nowy rok dostarczy nam sporo nowości, szczególnie w najbliższych miesiącach, od wydawnictwa EGMONT.

W tym tygodniu premierę miało sporo komiksów, ale niektóre z nich (naszym zdaniem) w szczególności zasługują na chwilę uwagi.

1. Batman Knightfall: Koniec Mrocznych Rycerzy. Tom 4 (https://www.rubico.pl/produkt/batman-knightfall-koniec-mrocznych-rycerzy-tom-4,11909)

Po udanych premierach trzech pierwszych części, nie sposób pominąć w tym zestawieniu tego właśnie tytułu. Czwarty tom ambitnej pięciotomowej sagi o upadku i powrocie Mrocznego Rycerza. Czytelnicy będą towarzyszyć Bruce'owi w próbach powrotu do sprawności po druzgocącym spotkaniu z Bane'em. Czy Bruce'owi uda się znaleźć ukojenie, odzyskać w pełni sprawność i czy w Gotahm jest jeszcze miejsce dla starego Batmana?

2. Avengers. Powrót Gwiezdnego Piętna. Tom 6 (https://www.rubico.pl/produkt/avengers-powrot-gwiezdnego-pietna-tom-6,11910)

Autorem tej opowieści jest Jason Aaron, zdobywca Nagrody Eisnera i innych najważniejszych komiksowych wyróżnień, znany z takich serii jak: Skalp, Thor Gromowładny i Potężna Thor, Punisher Max czy Conan Barbarzyńca. Avengersi w niesławnym więzieniu o rozmiarach galaktyki, szukają tajemniczej istoty obdarzonej mocą Gwiezdnego Piętna. Nie wiedzą tylko, czy ta nowa potęga stanie po ich stronie, czy spróbuje ich zniszczyć… a na dodatek muszą się mierzyć nie tylko z wrogami z całego kosmosu, lecz także z własnymi słabościami.

3. Kaczogród. Carl Barks. Papuga z Singapuru i inne historie z lat 1945–1946 (https://www.rubico.pl/produkt/kaczogrod-carl-barks-papuga-z-singapuru-i-inne-historie-z-lat-1945-1946,11911)

Kaczogród to kolekcja uwielbianych klasycznych komiksów, napisanych i narysowanych przez Carla Barksa w latach 1943–1972. Komiksy są prezentowane w kolejności chronologicznej i są prawdziwym skarbem dla fanów! W jednej z historii siostrzeńcy zaprzyjaźniają się z młodą foczką, a w innej – Donald usiłuje zdobyć indyka, żeby tradycji na Święto Dziękczynienia stało się zadość. Najdłuższy komiks w tomie, Postrach rzeki, opowiada o pewnym wodnym potworze. Donald nie potrzebuje jednak zwierząt, żeby wpaść w tarapaty. Wystarczy, że postanowi zwrócić znalezione pieniądze, zaimponować Daisy tężyzną fizyczną albo kolejny raz rywalizować ze swoimi siostrzeńcami w wędkowaniu lub puszczaniu latawców.

4. Louca. Nadzieja uskrzydla. Tom 4 (https://www.rubico.pl/produkt/louca-nadzieja-uskrzydla-tom-4,11913)

Los sekcji piłkarskiej liceum Louki zależy od meczu, który właśnie ma miejsce. Jego drużyna musi wygrać, aby nie zostać zlikwidowana. Louca liczy, że Nathan pomoże mu w strzeleniu zwycięskiego gola, jednak przyjaciel równocześnie stara się rozwiązać zagadkę swojej śmierci i nie jest zbyt skoncentrowany na grze. Okazuje się także, że wynik meczu jest niezmiernie ważny również dla pewnego wpływowego przedsiębiorcy...

5. Śmierć (https://www.rubico.pl/produkt/smierc,11917)

Śmierć zawiera wszystkie historie Gaimana, w których występuje w roli głównej: Śmierć – wysoka cena życia, Śmierć – pełnia życia, zeszyty Sandmana – Odgłos jej skrzydeł i Fasada, rozdział Śmierć i Wenecja z Sandmana – nocy nieskończonych oraz Zimową opowieść, Koło i Śmierć mówi o życiu. Opróćz tego został wzbogacony o niesamowitą galerię portretów Śmierci autorstwa najwybitniejszych artystów komiksowych.

6. Silver Surfer. Tom 2 (https://www.rubico.pl/produkt/silver-surfer-tom-2,11918)

Przedstawiamy drugi i ostatni tom wyróżnionej Nagrodą Eisnera opowieści autorstwa scenarzysty Dana Slotta (Amazing Spider-Man, The Superior Spider-Man) oraz Michaela i Laury Allredów (FF, X-Force, X-Statix), znanych z wyjątkowego stylu inspirowanego pop-artem. Silver Surfer i Dawn Greenwood długo zwiedzali najdziwniejsze zakątki kosmosu, aż przyszedł czas, by odkryli najbardziej zadziwiającą z planet – Ziemię, świat pełen cudów, magii, potworów i oczywiście superbohaterów. Czy kosmiczni podróżnicy wyjdą z tego spotkania cało? I czy Surfer, który obiecał towarzyszyć Dawn w każdej wyprawie, jest gotów wybrać się z nią do miejsca, gdzie kończą się wszystkie podróże?

7. Kodi. Tom 1 (https://www.rubico.pl/produkt/kodi-tom-1,11919)

Wspaniała historia dwojga przyjaciół, których połączyło niezwykłe uczucie – miłość. Czytelnicy i miłośnicy zwierząt w każdym wieku będą chcieli przeżywać tę przygodę wiele razy. Warto wspomnieć, że komiks Kodi otrzymał nagrodę Reubena za najlepszą powieść graficzną i został przetłumaczony na wiele języków.

8. Sandman Uniwersum . Dom szeptów – Obserwatorzy. Tom 3 (https://www.rubico.pl/produkt/sandman-uniwersum-dom-szeptow-obserwatorzy-tom-3,11921)

Trzecia i ostatnia część rozgrywającej się w uniwersum Sandmana opowieści o bogini wudu Erzulie i jej staraniach o odzyskanie magicznego Domu Szeptów. Scenariusz serii stworzyli kanadyjska pisarka Nalo Hopkinson, znana z opowieści korzystających z duchowej tradycji ludów karaibskich, oraz brytyjski scenarzysta Dan Watters, specjalista od horrorów (Coffin Bound, The Shadow). Rysunki są dziełem przede wszystkim Dominike Domo Stantona, amerykańskiego grafika znanego z takich serii jak Doctor Strange/Punisher czy Pregnant Bitches of War.

9. Adaptacje literatury. Biały Kieł (https://www.rubico.pl/produkt/adaptacje-literatury-bialy-kiel,11924)

Kolejny tom z serii przedstawiającej komiksowe adaptacje arcydzieł światowej literatury. Tym razem adaptacji doczekała się opowieść Jacka Londona BIAŁY KIEŁ, która opowiada o przygodach tytułowego mieszkańca wilka i psa.

10. Adaptacje literatury. Wyspa skarbów (https://www.rubico.pl/produkt/adaptacje-literatury-wyspa-skarbow,11925)

Na koniec niezwykła komiksowa adaptacja jednej z najbardziej znanych i popularnych powieści przygodowych na świecie. Wyspa skarbów, autorstwa szkockiego pisarza Roberta Louisa Stevensona, to najwspanialsza historia o piratach, jaka kiedykolwiek powstała... Jej bohaterem jest Jim Hawkins, syn właścicieli tawerny Admiral Benbow. U jednego z gości tawerny chłopiec znajduje tajemniczą mapę, na której wskazane jest miejsce ukrycia skarbu legendarnego herszta piratów kapitana Flinta. Jim rusza na poszukiwanie skarbu, okazuje się jednak, że załogę statku, którym płyną członkowie wyprawy, tworzą byli podwładni Flinta, chcący odzyskać zabrany im przez pirata skarb. A gdy docierają na zaznaczona na mapie wyspę przekonują się, że skarbu ktoś pilnuje!

27.01.2023
TOP 10: DOBBLE - trenuj spostrzegawczość i refleks
TOP 10: DOBBLE - trenuj spostrzegawczość i refleks

Gra znana chyba każdemu, a jeśli nie - to nie czekajcie, nadróbcie szybko tę zaległość!

Dlaczego?

 • Zasady tej banalnie prostej gry tłumaczy się dosłownie w minutę i to jeden z ważniejszych aspektów :)
 • Szybka rozgrywka, ale równie emocjonująca. Opakowanie niezwykle poręczne - można zabrać ją ze sobą wszędzie, a dzięki metalowemu pudełku, nie musimy się martwić o uszkodzenie kart.
 • Świetnie sprawdza się jako przerywnik pomiędzy poważniejszymi tytułami, a do tego porządnie rozgrzewa i solidnie poprawia humor.
 • Posiada kilka wariantów rozgrywki (wszystko opisane jest w instrukcji) dołączonej do opakowania. Najpopularniejszą jest wersja, w której wszystkie karty rozdaje się graczom, a jedną z kart kładzie na środku stołu. Na dany sygnał gracze patrzą na pierwszą kartę z góry, którą trzymają w ręku i szukają wspólnego symbolu z kartą, która leży na stole. Symbol nazywają głośno i szybko kładą swoją kartę na stole, przykrywając starą kartę. Teraz każdy z graczy musi znaleźć wspólny symbol z nową kartą! Wygrywa ten, kto pierwszy pozbędzie się kart. Aby utrudnić zabawę symbole na kartach bywają odwrócone i miewają inne rozmiary. Same karty są okrągłe i pełne kolorowych ilustracji roślin, postaci i przedmiotów, a każda z nich jest unikalna i łączy się z innymi kartami jednym i tylko jednym symbolem.

Przedstawiamy nasze BESTSELLEROWE TOP 10 wersji DOBBLI:

1. DOBBLE

Oczywiście klasycznej wersji gry nie mogło zabraknąć. Różnorodne przedmioty/ilustracje na kartach.
Wiek: 6+

2. DOBBLE KIDS

Wersja dostosowana do młodszego grona graczy. Wszystkie symbole to zwierzęta, bardzo charakterystycznie narysowane, co pozwala dzieciom nie tylko szybko odnaleźć w myślach odpowiednie słowo, by nazwać zwierzę, ale też utrwala im nazewnictwo.
Wiek: 4 +

3. DOBBLE HARRY POTTER

W tej opcji Dobble znajdziesz stylizowane wizerunki z kultowego świata wykreowanego przez J.K. Rowling: Harry'ego Pottera, Hermionę Granger, Rona Weasleya, a także różdżki, stworzenia, herby Hogwartu i wiele innych.
Wiek: 6 +

4. DOBBLE PSI PATROL

Marshall, Rubble, Chase, Rocky, Zuma, Skye! Bohaterskie psiaki, które na co dzień dzielnie pomagają potrzebującym, zawitały na karty Dobble.
Wiek: 4 +

5. DOBBLE KICIA KOCIA

Kicia Kocia, bohaterka popularnych książek dla dzieci, wraz z przyjaciółmi zawitała do świata gier! Na co dzień uczą maluchy, jak zachowywać się w codziennych sytuacjach, a teraz będą wspierać je w ćwiczeniu spostrzegawczości i refleksu podczas szukania par identycznych symboli.
Wiek: 4 +

6. DOBBLE FRIENDS

Tym razem czeka na Was seria 5 wyjątkowych wyzwań, w których 2 drużyny rywalizują ze sobą równocześnie. A wszystko to w otoczeniu symboli znanych z serialu „Przyjaciele”.
Wiek: 6 +

7. DOBBLE MINIONKI

Bob, Dave, Stuart, Kevin i inne Minionki nadciągają! Te psotliwe, żółte stworki chętnie pomagają swoim właścicielom, a teraz zawitały na karty Dobble, by cieszyć najmłodszych.
Wiek: 6 +

8. DOBBLE MARVEL MEOJI

Zabierz Hulka, Lokiego i Ant-Mana gdzie tylko zechcesz i baw się, szukając par w popularnej grze towarzyskiej!
Wiek: 6 +

9. DOBBLE STAR WARS MANDALORIAN

Wersja gry inspirowana popularnym serialem STAR WARS: MANDALORIAN.
Wiek: 6 +

10. DOBBLE WODOODPORNE

Dobble wodoodporne to 55 kart, na których znajdziecie po 8 symboli związanych z morzem i plażą.
Wiek: 6 +

17.01.2023
TOP 10 GIER DLA DZIECI
TOP 10 GIER DLA DZIECI

Kto z Was jest rodzicem i pragnie zaszczepić w swoim dziecku miłość oraz pasję do gier planszowych i poszukuje czegoś idealnego na rozpoczęcie tej wspaniałej przygody – ręka do góry! Kto z Was poszukuje prezentu dla pociechy – ręka do góry! Kto z Was chce rozbudzić w dziecku wyobraźnię, nauczyć zdrowej rywalizacji oraz gry fair-play lub ćwiczyć jego zręczność – ręka do góry!

Lepiej trafić nie mogliście :)

Przedstawiamy naszą propozycję TOP 10 GIER DLA DZIECI.

1. BYŁO SOBIE ŻYCIE (link: https://www.rubico.pl/produkt/bylo-sobie-zycie,1345)
Edukacyjna gra planszowa na podstawie kultowego filmu Alberta Barille
Choć celem gry jest zbieranie żetonów (Globina i Hemo), które zdobywa się relatywnie łatwo, trzeba być niezwykle czujnym, bo to, co łatwo przychodzi, jeszcze łatwiej jest stracić.

2. KARAK (link: https://www.rubico.pl/produkt/karak,51)
Labirynt pełen skarbów... i potworów! Sześciu dzielnych bohaterów wkracza do tej plątaniny korytarzy, by zdobyć skrytą tam fortunę, a każdy z nich ma innego asa w rękawie. Jednak skrzynie ze skarbami są zamknięte na klucz, a wszędzie jest pełno potworów. Komu więc uda się przechytrzyć rywali, pokonać potwory i zdobyć legendarny smoczy klejnot?

3. SUPERFARMER (link: https://www.rubico.pl/produkt/la-cucaracha,5380)
Jesteś farmerem, hodujesz zwierzęta. Twoje stado wciąż rośnie. Ale musisz uważać! W okolicy grasują lis i wilk. Twoje zwierzęta mogą stać się dla nich cennym łupem... Zbierz stado i zostań superfarmerem.

4. KOCIAKI ŁOBUZIAKI (link: https://www.rubico.pl/produkt/piggy-pop,2672)
Kociaki łobuziaki to pięknie zilustrowana gra z wyjątkowymi elementami: sznurkami i specjalnymi planszami. Doskonała zabawa nie tylko dla dzieci.

5. PĘDZĄCE ŻÓŁWIE (link: https://www.rubico.pl/produkt/rok-w-lesie-znajdz-zwierzaka,9454)
Gra planszowa dostarczająca wiele zabawy małym jak i dużym. Sympatyczne, dziecięce grafiki oraz karty oparte na symbolach pozwolą usiąść przy grze nawet bardzo małym planszówkowiczom. A pędzące żółwie, zwłaszcza te jedne na drugich, rozbawi nie jednego dorosłego.

6. PEŁNY KURNIK (link: https://www.rubico.pl/produkt/duuuszki,294)
Gracze zbierają jaja, hodują kurczaki i kury oraz starają się bronić je przed ptasią grypą i przebiegłym lisem. Ten z hodowców, który jako pierwszy ułoży na grzędach w swoim kurniku dziewięć dorosłych kur, zwycięża!

7. DUUUSZKI (link: https://www.rubico.pl/produkt/pelny-kurnik,2435)
Świetna gra imprezowa dla dzieci i dorosłych. Wylosuj kartę i złap odpowiedni przedmiot szybciej niż przeciwnicy!

8. ROK W LESIE: ZNAJDŹ ZWIERZAKA (link: https://www.rubico.pl/produkt/pedzace-zolwie,32)
To wspaniała gra ćwicząca pamięć i refleks. Celem jest wskazanie zwierzęcia, które ukryło się w lesie lub dopiero co się w nim pojawiło. Forma gry przestrzennej angażuje wszystkich uczestników zabawy.

9. PIGGY POP (link: https://www.rubico.pl/produkt/kociaki-lobuziaki,1485)
Humorystyczna zabawa z wielkimi emocjami i salwami śmiechu dla małych i dużych dzieci w wieku od 4 lat. Ile hamburgerów prosiaczek jest zjeść w stanie? Każdy połknięty hamburger powoduje, że puchnie mu brzuch. Rzut kostką- Łap hamburgera -przełknij – teraz Twój ruch! Rosną emocje i puchnie mu brzuszek. Kto przesadzi, spowoduje, że pęknie fartuszek?

10. LA CUCARACHA (link: https://www.rubico.pl/produkt/superfarmer,659)
W kuchni jest karaluch! Szybko - kto go złapie?! Rzuć kostką i działaj błyskawicznie - użyj sztućców, aby zwabić karalucha do swojej pułapki. Gracz, który złapie karalucha 5 razy wygrywa!

13.01.2023
Wzbogać się w Zatoce Kupców! Nowość od GALAKTY!
Wzbogać się w Zatoce Kupców! Nowość od GALAKTY!

Zatoka kupców to silnie asymetryczna gra euro, w której każdy z graczy wcieli się w innego handlarza ze świata fantasy, prowadzącego własny, wyjątkowy sklepik.

Kupcy starają się sprzedać swoje towary podróżnikom przybyłym na trzy pomosty Zatoki, pełniące rolę najznakomitszych placów handlowych w całych Pięciu Królestwach. Każdy gracz używa do gry własnego zestawu unikalnych elementów i mechanik przypisanych jego postaci, aby produkować towary, zwiększyć wydajność swojego sklepu i - przede wszystkim - wzbogacić się! Chociaż kupcy pracują niezależnie od siebie w swoich sklepach, nieustannie rywalizują, aby przyciągnąć jak największą liczbę klientów, wpłynąć na zapotrzebowanie na konkretne towary oraz otrzymać wsparcie jednej z czterech gildii. Aby poszerzyć swoje możliwości, kupcy mogą zatrudniać lokalnych mieszkańców do pracy jako personel w swoich lokalach. A jeśli odważą się pójść na skróty, mogą zyskać przewagę w skorumpowanej kryjówce łotrów - ale jakim kosztem?
Zwycięzcą zostanie gracz, który po trzech dniach handlowania na targowiskach okaże się najbogatszym z kupców!

W naszej ofercie znajdziecie również trzy cztery dodatki:

1. ZATOKA KUPCÓW: WYROCZNIAto nowy kupiec, którego możesz wykorzystać w grze Zatoka kupców. Postać ta opiera się na mechanice gier typu roll & write ze specjalnym pisakiem, suchościeralną planszą i wyjątkową tacą na kości. W każdej turze rzucasz do swojego naczynia do wróżenia garść run, a następnie sprawdzasz wyniki na swojej planszy, aby wykonać akcje i tym samym - przewidzieć przyszłość!

2. ZATOKA KUPCÓW: SEKRETNA SKRYTKA - to zestaw modułów dodatkowych. Znacznie rozbudowuje możliwość gry w trybie solo, dzięki 12 tematycznym scenariuszom oraz specjalnej talii wyzwań dla 1 gracza!

3. ZATOKA KUPCÓW: HODOWCA SMOKÓW - to nowy kupiec, którego postać opiera się na mechanice mandali oraz budowania worka, w której dobierasz znaczniki karmy i rozmieszczasz je pojedynczo na swojej planszy.

4. ZATOKA KUPCÓW: OBERŻYSTA - postać ta opiera się na mechanice spekulacji, w której próbujesz przygotować odpowiednie pokoje dla najliczniejszych przybyszów w grze na końcu każdej rundy. Jeśli dobrze przewidzisz sytuację i zadowolisz swoich gości, możesz zyskać stałych klientów. Jednak jeśli ci się nie uda, możesz się spodziewać awantur, co źle wpłynie na twój interes!

Link do ofert: https://www.rubico.pl/wyszukaj/text?q=zatoka%20kupc%C3%B3w

28.11.2022
ELEVEN - poprowadź swoją drużynę piłkarską do zwycięstwa
ELEVEN - poprowadź swoją drużynę piłkarską do zwycięstwa

Gra idealnie wpisująca się w rozpoczęty Mundialowy sezon. ELEVEN, to nowa strategiczna gra Thomasa Jansena, która szczególnie powinna przypaść do gustu fanom piłki nożnej, bowiem jest ona osadzona w tym właśnie świecie.


Stajecie przed zadaniem zarządzania i rozwijania własnego klubu piłkarskiego, by pod koniec sezonu zdominować ligę i pokonać swych przeciwników. Każdy dzień tygodnia będzie związany z innymi, wymagającymi zadaniami. Odpowiednie dysponowanie klubowymi zasobami pozwoli ci przeprowadzać kolejne transfery, trenować piłkarzy, zatrudniać nowych pracowników, pozyskiwać sponsorów i rozbudowywać własny stadion.


Gra została wzbogacona o 5 dodatków, które wprowadzą wiele nowych, ciekawych możliwych zdarzeń i rozwiązań, sami zobaczcie:

1. Eleven: Nieprzewidziane Wydarzenia - każda z kart zawiera trzy możliwe zdarzenia, które mogą zajść przed meczem bądź w jego trakcie. Po odkryciu kart Przeciwnika każdy gracz dobiera karty z talii Nieprzewidzianych Wydarzeń, aż dobierze kartę z wymienioną Specjalnością odpowiadającą Specjalności jednej z jego kart Piłkarza przypisanych do Meczu. Następnie wszyscy musicie rozpatrzyć dobrane karty od góry do dołu, a potem odłożyć je na stos kart odrzuconych. Resztę meczu rozgrywa się według standardowych zasad.

2. Eleven: Niepowtarzalny Stadion - dodatek wprowadza więcej kart Sponsorów, Spotkania Zarządu i Personelu, a przede wszystkim Unikatowej żetony Infrastruktury Stadionowej.

3. Eleven: Kampania Solo - w pudełku znajdziesz aż 14 scenariuszy, które pozwolą rozegrać ci własną, niepowtarzalną kampanię! Zacznij od trzecioligowego Brickton FC i wspinaj się po ścieżkach kariery. Po każdym rozegranym scenariuszu staniesz przed dylematem: zostać, czy poszukać czegoś innego? Twoje wyniki zdecydują, jak wiele ofert otrzymasz i jak bardzo będą one atrakcyjne.

4. Eleven: Międzynarodowe Gwiazdy - jeżeli brakowało ci do tej pory trochę większej skali rozrywek, to trafiłeś idealnie! Dzięki 45 nowym kartom Piłkarzy sprowadzisz do swojej drużyny zagraniczne talenty, wykorzystując ich unikatowe zdolności.

5. Eleven: Międzynarodowy Turniej - Wprowadź do rozgrywki wariant międzynarodowych zawodów i stań oko w oko z innymi graczami! Wykorzystaj nowe karty Przeciwnika, a także potężne karty Finałowego Przeciwnika. Ale uważaj — gra w turnieju takiej rangi jest niezwykle wymagająca, może osłabić twoich piłkarzy i doprowadzić cię do klęski w lidze!

Link do wszystkich ofert: https://www.rubico.pl/wyszukaj/text?q=eleven

23.11.2022
BLACK WEEK W RUBICO!
BLACK WEEK W RUBICO!

Dołączamy do akcji promocyjnej BLACK FRIDAY w nieco zmodyfikowanej odsłonie :)

U nas promocje trwać będą przez cały tydzień! Od 21.11 do 28.11 (włącznie) w zakładce BLACK WEEK znajdziecie produkty objęte nawet -80% rabatami! Dodatkowo zmniejszony zostaje limit kwoty minimalnej do uzskania darmowej wysyłi - z 399 zł do 199 zł!

Zatem nie zwlekajcie i przejrzyjcie nasze promocyjne propozycje. Być może wśród nich znajdziecie tytuł, który od dawna macie na oku, a teraz dostępny jest w dużo przyjemniejszej i atrakcyjniejszej cenie :)


Link do promocji z okazji BLACK WEEK: https://www.rubico.pl/promocje

21.11.2022
WOJOWNICY PODZIEMI W NOWEJ ODSŁONIE!
WOJOWNICY PODZIEMI W NOWEJ ODSŁONIE!

Lucrum Games postarało się, aby końcówka roku przepełniona była świetną zabawą oraz śmiechem. Prawdopodobnie najzabwniejsza gra w jaką zagracie! Połączenie zręczności, przygody i poczucia humoru - tak w skrócie można opisać Wojowników Podziemi (drugą edycję).

Nie ważne, czy na co dzień sprzątasz w królewskim wychodku, czy parasz się kontrolą biletów. I Ty możesz zostać bohaterem – przepatrywać podziemia, patroszyć potwory, przejmować ich pieniąchy i wreszcie pluskać się w przepychu i prestiżu. Jako drużyna samozwańczych bohaterów ruszacie w mroczne podziemia, by stawić czoła napotkanym tam przeciwnościom i w miarę możliwości opuścić je (podziemia! nie przeciwności) w jednym kawałku. Za każdym rogiem czyhają niespodzianki oraz zagrożenia, ale w bardzo ogólnym ujęciu wyprawa będzie niezmiernie prosta (nie mylcie z 'łatwa' :) )
Wchodzicie do podziemi, odkrywacie kolejne tajemnicze komnaty, w których niechybnie napotkacie kolejne, coraz silniejsze potwory. Na końcu drogi czeka was wielki zły – władca lokalnego lochu, którego pokonanie pozwoli wam wypełznąć na powierzchnię w triumfie. Najważniejszym elementem podróży będzie walka toczona za pomocą kości, którymi będziecie rzucać… w najprzeróżniejszy i często bardzo dziwaczny sposób.

Do drugiej edycji dodano nowe ilustracje oraz usprawnione zasady. Oprócz wersji podstawowej macie do dyspozycji serię dodatków. A teraz najlepsze... WSZYSTKIE CZĘŚCI SERII NADAJĄ SIĘ DO SAMODZIELNEJ ROZGRYWKI!

WOJOWNICY PODZIEMI: PAŁAC PRAŻĄCYCH PŁOMIENI - czym prędzej grzejcie do Pałacu Prażących Płomieni, gdzie demoniczne siły właśnie gotują wszystkim piekło na ziemi. Będzie gorąco, ale jeżeli zachowacie chłodny umysł i stalowe nerwy, być może będziecie w stanie upiec dwie pieczenie na jednym ogniu: uratować świat i ogrzać się w blasku chwały!

WOJOWNICY PODZIEMI: ZAMEK ZAJADŁEJ ZIMY - wraz z grupą przyjaciół-awanturników trafiasz w wyjątkowo nieprzyjazną okolicę pokrytą wieczną zmarzliną. Położony tu Zamek Zajadłej Zimy opanowało niespodziewane zło w postaci… morderczych pingwinów! Wredne nieloty przez stulecia udawały niegroźne słodziaki. Teraz ściągnęły maski z zamiarem podbicia świata. Nie możecie na to pozwolić!

WOJOWNICY PODZIEMI: KATAKUMBY KARKOŁOMNYCH KOSZMARÓW - to nawiedzone podziemia pełne duchów, zjaw, widm, zombiaków i wszelkich innych form nie-życia. Słowem: klasyka, którą znają i kochają wojownicy podziemi.

WOJOWNICY PODZIEMI: MEANDRY MORDERCZYCH MONSUNÓW - pośród Meandrów Morderczych Monsunów będziecie mogli odetchnąć świeżym powietrzem. O ile nie zje was któryś z ogromnych, szponiastych, trujących potworów (z bardzo wieloma zębami).


Link do wszystkich części Wojowników Podziemi: https://www.rubico.pl/wyszukaj/text?q=wojownicy%20podziemi

18.11.2022
Listopadowe przedsprzedaże, o których musicie usłyszeć!
Listopadowe przedsprzedaże, o których musicie usłyszeć!

W pierwszej połowie listopada swoją premierę zaplanowaną mają trzy fantastycznie zapowiadające się tytuły. Wydawnictwa REBEL, OGRY GAMES & LUCKY DUCK GAMES nie dadzą nam się nudzić!

PAPIEROWE PODZIEMIA (wyd. LUCKY DUCK GAMES)

Choć w ostatnich tygodniach ten premierowy tytuł zaliczał parę poślizgów terminowych, to ostatecznie do końca tego tygodnia spodziewamy się go u nas!
Przygodowa wykreślanka przeznaczona dla od jednego do ośmiu graczy o nieskończonej regrywalności. Lucky Duck Games przenosi nas do świata podziemi. Naszym zadaniem jest poprowadzenie drużyny śmiałków przez podziemia kryjące ogrom pułapek i wrogów. Podczas rozgrywki będziemy ulepszać umiejętności swoich postaci, zdobywać skarby i walczyć z potworami. Zwycięża gracz z największą liczbą punktów chwały.

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/papierowe-podziemia,11586

TINDAYA (wyd. OGRY GAMES)

Kolejny przygodowy tytuł dla od jednego do czterech graczy.
Akcja gry Tindaya rozgrywa się u progu XV wieku na rajskich wyspach znanych dziś jako Wyspy Kanaryjskie. Właśnie ujrzeli je konkwistadorzy. Każdy gracz musi poprowadzić rdzenne plemię do przetrwania w świecie rządzonym przez bogów i kształtowanym przez klęski żywiołowe.
Ta promująca ekologię gra oferuje dwa tryby rozgrywki, które zadowolą każdego gracza: WSPÓŁPRACA (w tym SOLO) i KONKURENCJA, a także wariant ZDRAJCY dla graczy spragnionych klasycznego knucia za plecami. Poziom trudności można stopniować, a mniej doświadczeni gracze mogą nauczyć się grać przechodząc przez minikampanię składającą się z 3 gier.

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/tindaya,11686


TERAKOTOWA ARMIA (wyd. REBEL)

Wydawnictwo REBEL przygotowało dla nas historyczną grę strategiczną.
Jest rok 210 p. n. e.. Umiera Qin Shi Huang, pierwszy cesarz Chin. W życiu pozagrobowym będzie go chronić armia wiernych wojowników - figur trzymających wieczną wartę w jego grobie. To Wam przypadnie zaszczyt zbudowania tego wspaniałego dzieła.
W grze Terakotowa Armia wcielicie się w najbardziej utalentowanych rzemieślników i artystów, tworzących niezwykłe oddziały cesarza. Podczas rozgrywki będziecie gromadzić zasoby, szkolić robotników i zabiegać o przychylność cesarskich doradców. Każdy z graczy będzie dążył do tego, by odegrać kluczową rolę w budowie terakotowej armii. Choć teoretycznie będziecie działać razem dla dobra wspólnego celu, tylko jedna osoba zostanie zwycięzcą. Miarą sukcesu będą punkty gromadzone podczas gry.

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/terakotowa-armia,11716

02.11.2022
Rozmawiaj.MY - nowe wydawnictwo w naszej ofercie!
Rozmawiaj.MY - nowe wydawnictwo w naszej ofercie!

Rozmawiaj.MY to gry stworzone we współpracy z psychologami przeznaczone dla par, przyjaciół i rodzin. Głównym celem jest poprawa komunikacji, zwiększenie bliskości oraz nauka o rzeczach ważnych w sposób miły i przyjemny.

JAK GRAĆ?

Sama rozgrywka jest naprawdę prosta. Losujecie naprzemiennie pytania z talii i zadajcie je innemu graczowi. W grze pojawiają się także zadania do wykonania. Do wykorzystania macie także dwa koła ratunkowe - czas i stop. Tutaj nie ma żadnych punktów do zdobycia, ponieważ dzięki rozmowie wszyscy są wygranymi. Zaparzcie sobie dobrą herbatę, kawę lub cokolwiek innego. Włączcie nastrojową muzykę i... bawcie się dobrze.


W CZYM POMOŻE WAM rozmawiaj.MY?

⦁ Byciu ze sobą tu i teraz - skoncentrowaniu się na drugiej osobie
⦁ Słuchaniu bez przerywania – każdy ma czas, żeby się wypowiedzieć
⦁ Zrozumieniu drugiej strony – otworzeniu się na inny punkt widzenia
⦁ Zobaczeniu, w jaki sposób jesteśmy postrzegani w związku - co myślimy my, a co nasz partner
⦁ Przypomnieniu sobie, dlaczego jesteście razem – uświadomieniu jak dużo daje Wam Wasza relacja
⦁ Docenieniu drugiej osoby – czasem zapominamy, ile dla nas znaczy, nasza druga połowa
⦁ Powiedzeniu sobie czegoś pozytywnego – niby mała rzecz a bardzo cieszy
⦁ Flirtowaniu – czymś co pomoże dodać nutki dreszczyku w Waszym związku
⦁ Dobrej zabawie – bo czas gry to czas dla Was!


W naszej ofercie znajdziecie cztery wersje gry:

⦁ Rozmawiaj.MY: ZWIĄZKI - https://www.rubico.pl/produkt/rozmawiajmy-zwiazki,11627
⦁ Rozmawiaj.MY: INTYMNIE - https://www.rubico.pl/produkt/rozmawiajmy-intymnie,11628
⦁ Rozmawiaj.MY: PRZYAJCIELE - https://www.rubico.pl/produkt/rozmawiajmy-przyjaciele,11629
⦁ Rozmawiaj.MY: RODZINA (PYTANIA/ZADANIA) - https://www.rubico.pl/produkt/rozmawiajmy-rodzina-pytania,11630 & https://www.rubico.pl/produkt/rozmawiajmy-rodzina-zadania,11631

28.10.2022
6 FAMILIJNYCH NOWOŚCI
6 FAMILIJNYCH NOWOŚCI

Gry pełne magicznej rozgrywki, wyścigów po torze Grand Prix czy wirusów. Stań się naukowcem szukającym trzech molekuł pokonujących wirusa, rajdowcem, konstruktorem rakiet lub szalonym zakupoholikiem.

Przedstawiamy ranking naszych TOP 6 NOWOŚCI FAMILIJNYCH!

TURBO (wyd. REBEL)

Ekscytująca gra plnaszowa dla fanów czterech kółek, wyścigów oraz adrenaliny. Gra przeniesie Cię na fotel kierowcy uczestniczącego w chaotycznych wyścigach z lat 60. Jej główny mechanizm to proste i intuicyjne zarządzanie kartami. Wybranie odpowiednich ulepszeń pozwoli Twojej wyścigówce na lepsze wchodzenie w zakręty, a także zapewni odpowiednie chłodzenie i utrzymanie największej możliwej prędkości. Ostatecznie jednak wszystko zależy od Twoich umiejętności!

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/turbo,11455

PACJENT ZERO (wyd. NASZA KSIĘGARNIA)

Gra ppełna dedukcji i wirusów! Gdzieś na końcu świata odkryto groźny patogen. Wcielacie się w rolę naukowców szukających trzech molekuł, które pozwolą uratować świat. Wygra gracz, którego laboratorium jako pierwsze wskaże 3 poszukiwane molekuły. Każda rozgrywka jest inna! Aż 2300 możliwych rozwiązań! Kilka wariantów gry!

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/pacjent-zero,11547

RAKIETY (wyd. GRANNA)

Ekscytująca, szybka i łatwa do wyjaśnienia gra rodzinna. Puzzlowe elementy, które umożliwiają graczom tworzyć szalone konstrukcje oraz zwariowane ilustracje i wysokiej jakości komponenty. Przeszukuj wysypisko, by znaleźć niezbędne materiały. Wymieniaj je na różne części rakiety. Realizuj cele i twórz unikalne konstrukcje.

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/rakieta,11561

CZARODZIEJSKI LAS (wyd. TACTIC)

Magiczna rozgrywka w Twoim domu! Czarodziejski Las to tajemnicze miejsce pełne pradawnej magii wróżek. Jednak pewne złośliwe trolle ukradły klejnoty, w których drzemie magia tego miejsca i porozrzucały je po całym lesie! Teraz to wy musicie pozbierać klejnoty i odłożyć na właściwe miejsce, unikając trolli. By wygrać, musisz jako pierwszy z graczy dostarczyć wszystkie klejnoty w swoim kolorze do domu i do niego wrócić!

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/czarodziejski-las,11468

5 SEKUND: HARRY POTTER (wyd. TREFL)

Stajesz właśnie do niesamowitego turnieju, w którym masz szansę nie tylko wykazać się znajomością zaklęć, eliksirów czy znanych w czarodziejskim świecie bohaterów, ale też udowodnić, że umiesz szybko wyczarować poprawne odpowiedzi na nawet najbardziej zaskakujące pytania ze świata Harry'ego Pottera.

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/5-sekund-harry-potter,11470

BLACK FRIDAY (wyd. TREFL)

Wyruszcie na szalone zakupy! W grze Black Friday Waszym zadaniem będzie realizowanie list zakupów, aby zdobyć jak największą ilość punktów. Wypłacajcie pieniądze z bankomatu, poruszajcie się pionkami koszykami po planszy sklepu i umieszczajcie przedmioty w koszyku. Pamiętajcie jednak, że macie ograniczone miejsce. Kto zdobędzie najwięcej punktów, wygrywa.

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/black-friday,11562

24.10.2022
Imprezowe nowości
Imprezowe nowości

Rynek gier planszowych zyskał w ostatnim czasie sporo fajnych tytułów wpisujących się idealnie w spotkania towarzyskie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą TOP PIĄTKĄ nowości imprezowych. 

1. PIĄTKA (wyd. PORTAL GAMES)
Gra przeznaczona dla od dwóch do ośmiu graczy. Szybka, z banalnymi zasadami, kolorowa ze sporą regrywalnością gra imprezowa - tak w skrócie można opisać nowość od wydawnictwa PORTAL GAMES.
Kluczowym elementem wyposażenia gry są kości. To właśnie dla każdej z pięciu par kości podczas dwóch rund, z których składa się gra, uczestnicy muszą stworzyć skojarzenie. Skojarzenia są oczywiście odpowiednio punktowane, jednak, aby tak się stało każdy z pozostałych graczy musi je zaakceptować.
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/piatka,11532

2. FUN FACTS (wyd. REBEL)
Sprawdźcie jak dobrze znacie się ze swoimi znajomymi. Gra FUN FACTS z przeznaczeniem dla od czterech do ośmiu graczy, oparta jest na współpracy. W każdej turze odczytujecie na głos dość osobiste pytanie, na które odpowiadacie, wpisując na strzałkę pewną liczbę. Spróbujcie zgadnąć, jak odpowiedzieli pozostali gracze, i ułóżcie swoje odpowiedzi w kolejności rosnącej. Następnie odkryjcie je i sprawdźcie, czy mieliście rację!
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/fun-facts,11353

3. VABANG (wyd. TREFL)
Gra wymagająca niestandardowego myślenia oraz szybkości. Zostań graczem, który jako pierwszy wymyśli pytanie łączące wyrazy z karty. Naciśnij przycisk, który zacznie świecić i odtwarzać melodię. Pozostali gracze mogą w tym czasie udzielić swojej odpowiedzi na zadane pytanie i nacisnąć przycik, aby przejąć punkt od przeciwnika. Postaw wszystko na VABANG!
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/vabang,11475

4. REDRAW (wyd. TREFL)
Gra towarzyska przeznaczona dla od trzech do ośmiu osób, przypominająca nieco grę PODAJ DALEJ. W roli głównej: rysowanie. Spokojnie, nie potrzebujecie talentu rysowniczego.
Zadaniem każdego z graczy jest przerysowanie i upiększanie rysunków, które stworzyli wcześniej inni gracze. Pozostali w tym czasie próbują odgadnąć, które hasło z karty rysujesz.
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/redraw,11564

5. BUJDA NA RESORACH (wyd. TREFL)
Imprezowa gra quizowa, którą można wygrać podając nawet błędną odpowiedź! Brzmi nieźle, prawda? Umiejętność blefowania oraz logicznego myślenia - dwie cechy, które mogą doprowadzić Cię do zwycięstwa. Na początku każdej rundy tzw. Ciekawski pobiera kartę i zadaje pozostałym uczestnikom zabawy jedno z 336 niebanalnych i zaskakujących pytań, mając świadomość, że tylko jeden z graczy odpowie na nie poprawnie. Czy kłamstwa pozostałych będą na tyle przekonujące, żeby zmylić Ciekawskiego?
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/bujda-na-resorach,11563

19.10.2022
Odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia wspólnie z LEGO oraz SCHLEICH
Odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia wspólnie z LEGO oraz SCHLEICH

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, do tego magicznego czasu zostało już tylko 68 dni! To najbardziej wyczekiwane przez dzieci święta i nic w tym dziwnego, w końcu kojarzą się z otrzymywaniem prezentów, a to element, który sprawia radość również starszym pokoleniom :)


W tym roku możecie sprawić, aby okres oczekiwania na gwiazdkę był dla dzieci jeszcze bardziej urozmaicony oraz niepowtarzalny. Od zeszłego tygodnia w sprzedaży dostępne są kalendarze adwentowe firmy LEGO oraz SCHLEICH.

KALENDARZ ADWENTOWY - LEGO: HARRY POTTER (76404)

W środku kryje się siedem minifigurek: Harry Potter, Syriusz Black, Jęcząca Marta, Lord Voldemort, Horacy Slughorn, Nymphadora Tonks i Neville Longbottom, a także kultowe akcesoria z filmów. Pierwsze trzy zabawki tworzą scenkę z pierwszego filmu, kolejne trzy z drugiego filmu i tak dalej. W środku znajduje się nawet gra planszowa, w którą można zagrać po otwarciu wszystkich okienek. Dzięki tylu możliwościom zabawy magia będzie trwała cały rok!

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/lego-harry-potter-kalendarz-adwentowy-76404,11550


KALENDARZ ADWENTOWY - LEGO: SUPER HEROES (76231)

W środku znajduje się sześć minifigurek, w tym: Star-Lord, Rocket, Groot i Mantis oraz minimodele i akcesoria znane z uniwersum Marvela i seriali Disney+. W środku znaleźć można drona, blaster, statek Strażników, bałwana w zbroi Thanosa i wiele więcej. Gdy nadejdzie wielki dzień, dzieci mogą połączyć niespodzianki i odtworzyć niezliczone przygody superbohaterów.

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/lego-super-heroes-kalendarz-adwentowy-76231,11549


KALENDARZ ADWENTOWY - LEGO: STAR WARS (75340)

W kalendarzu znajduje się osiem postaci LEGO z Gwiezdnych Wojen, w tym: roboty C-3PO i R2-D2 w zabawnych świątecznych sweterkach ze swoimi podobiznami, droid Gonk w przebraniu Świętego Mikołaja i Darth Vader w letnim ubraniu z animacji 'LEGO Star Wars Summer Vacation' dostępnej na Disney+. Dzięki różnym budowlom i dodatkom dzieci będą mogły odegrać sceny z bitwy o Hoth, jaskini wampy, w której można zawiesić do góry nogami minifigurkę LEGO Luke’a Skywalkera oraz z plaży, na której wypoczywa Darth Vader.

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/lego-star-wars-kalendarz-adwentowy-75340,11548


KALENDARZ ADWENTOWY - LEGO: CITY (60352)

Dzieci mogą odliczać dni do zbliżającej się Gwiazdki, budując fajne mini modele, popularne postacie z serialu telewizyjnego LEGO City Adventures oraz ciekawe akcesoria. Wystarczy rozłożyć planszę do zabawy przedstawiającą śnieżną krainę cudów i już można odgrywać niezliczone pomysłowe przygody. Kalendarz adwentowy LEGO City zawiera mnóstwo ciekawych modeli i świątecznych niespodzianek dla dzieci, które lubią kreatywną zabawę. Pociechy mogą nawet połączyć dołączone do kalendarza zabawki konstrukcyjne, akcesoria i minifigurki z innymi zestawami LEGO. Do każdej niespodzianki dołączone są szczegółowe instrukcje budowania, dzięki którym nawet zupełni nowicjusze LEGO mogą sami złożyć swoje modele i szybko wziąć się do zabawy.

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/lego-city-kalendarz-adwentowy-60352,11551


KALENDARZ ADWENTOWY - SCHLEICH: HORSE CLUB (98642)

Kalendarz adwentowy Horse Club każdego dnia otwiera drzwi do nowego i ekscytującego świata, ponieważ za każdymi drzwiami kryje się wyjątkowa niespodzianka. W tym roku kalendarz zawiera dwie figurki koni oraz łącznie 24 akcesoria Horse Club do Twojej kolekcji.

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/kalendarz-adwentowy-horse-club-2022-slh98642,11507


Zacznijcie wraz ze swoimi pociechami wspólne odliczanie do tego szczególnego i magicznego czasu w roku!

17.10.2022
KONTYNUACJA KULTOWYCH GIER IMPREZOWYCH OD WYDAWNICTWA KOJAR!
KONTYNUACJA KULTOWYCH GIER IMPREZOWYCH OD WYDAWNICTWA KOJAR!

Dwie kultowe, imprezowe karcianki powracają w nowych odsłonach!
KARTY DŻENTELMENÓW EPIZOD 7 & (NIE) POWINIENEŚ 3 - JUŻ U NAS!

KARTY DŻENTELMENÓW oraz (NIE) POWINIENEŚ to karcianki dla ludzi lubiących czarny humor, z ogromnym pokładem dystansu i śmiechu bez zahamowań! W tych grach nie znajdziecie ani grama cenzury!

Obie gry posiadają takie same zasady - w każdej turze jeden z graczy czyta czarną kartę, a pozostali gracze odpowiadają za pomocą swojej najzabawniejszej pomarańczowej lub białej karty. Gry są wersjami dwujęzycznymi, dzięki czemu umożliwiają wspólną zabawę z anglojęzycznymi znajomymi.


Nie zwlekaj i uzupełnij swoją kolekcję już dziś!

Link do ofert: https://www.rubico.pl/produkt/nie-powinienes-3,11526 & https://www.rubico.pl/produkt/karty-dzentelmenow-epizod-7,11525

14.10.2022
NOWOŚĆ! Puzzle 1000 Shanty Janusz Christa!
NOWOŚĆ! Puzzle 1000 Shanty Janusz Christa!

Jak pisze samo wydawnictwo... 'Rok 2022 to 50-lecie Kajka i Kokosza, a puzzle Shanty zostały przez nas reaktywowane właśnie ku czci Mistrza i ponownie po latach zagoszczą w Waszych domach ciesząc, bawiąc i łącząc pokolenia fanów.'

Janusz Christa wspominał z humorem o Shantach:
'Kiedyś jedne nawet w Tele-Expressie pokazali. To były Shanty. Napisał do telewizji jakiś facet oburzony: 'takie świństwa i to ma być dla dzieci?' A tam była tylko jedna taka scena: stoi fregata pod żaglami w porcie i między dwoma masztami rozpięty jest hamak, a w nim… można się tylko domyślać co ta para robi. Widać tylko tyłek i nogi uniesione. Synek tego faceta pytał co to jest, a ten nie wiedział jak ma dziecku wytłumaczyć. Jak to co robią? Marynarzy.'

Wyprodukowano na licencji Fundacji Kreska im. Janusza Christy. Część zysków ze sprzedaży produktu jest przeznaczona na ochronę i zachowanie pamiątek oraz dalsze promowanie twórczości Mistrza.

Kto zatem nie zdążył zakupić puzzli w przedsprzedaży - nic straconego, ale dłużej nie zwlekajcie! Zdecydowanie warto mieć je w swojej kolekcji.

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/puzzle-1000-shanty-janusz-christa,11415

12.10.2022
TWISTED FABLES - Dynamiczna baśniowa bijatyka
TWISTED FABLES - Dynamiczna baśniowa bijatyka

Gra inspirowana dwuwymiarowymi bijatykami z automatów, w której najbardziej znane bohaterki mitów, legend i baśni przenoszą się do wszechświata przesiąkniętego zaawansowaną technologią, steampunkiem oraz magią.

Towarzysz Czerwonemu Kapturkowi w walce ze Śpiącą Królewną lub Śnieżką. Wspólnie pokonajcie przeciwniczkę i wygrajcie grę!

TWISTED FABLES mimo budowania talii, skupia się głównie na interakcji graczy. Twoje podejście nie może skupiać się wyłącznie na budowaniu talii: musisz przyjąć taktyczny sposób myślenia bojowego rozpoznając, kiedy nacierać i uderzać, a kiedy cofnąć się i czekać na okazję. Rozgrywka zmusza do ciągłych zmian strategii. Każda z postaci cały czas będzie wzmacniać swoje umiejętności, uczyć się nowych potężnych technik, odblokowywać niszczycielskie moce specjalne i używać unikalnych asymetrycznych strategii, aby pokonać swoich przeciwników.

Dodatkowo w sprzedaży znajdują się również:

1. DWA ROZSZERZENIA:
- TF: MROCZNE MACHINACJE - zawiera dwie nowe postacie: Dorotkę oraz Szeherezadę (link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/twisted-fables-mroczne-machinacje,11412)
- TF: POWÓDŹ I PŁOMIEŃ - zawiera dwie nowe postacie Małej Syrenki i Dziewczynki z Zapałkami (link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/twisted-fables-powodz-i-plomien,11413)
2. DWA ZESTAWY FIGUREK:
- TF: ZESTAW 6 FIGUREK (link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/twisted-fables-6-figurek,11410)
- TF: ZESTAW 4 FIGUREK (link do figurek: https://www.rubico.pl/produkt/twisted-fables-4-figurki,11411)
3. TF: ZESTAW ROZSZERZAJĄCY 2 vs. 2 (link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/twisted-fables-zestaw-rozszerzajacy-2-vs-2,11414)

Link do oferty podstawowej: https://www.rubico.pl/produkt/twisted-fables,11409

05.10.2022
NOWOŚCI OD LUCKY DUCK GAMES! KTO Z WAS MA JE JUŻ W SWOJEJ KOLEKCJI?
NOWOŚCI OD LUCKY DUCK GAMES! KTO Z WAS MA JE JUŻ W SWOJEJ KOLEKCJI?

Dwie wrześniowe propozycje od wydawanictwa LUCKY DUCK GAMES!
CZASZKI Z SEDLEC & RANCZER już od niedawna dostępne w naszym sklepie. Kto jeszcze się nie skusił, niech dłużej nie zwleka!

CZASZKI Z SEDLEC

Gra inspirowana kaplicą w dzielnicy Sedlec, w czeskim mieście Kutna Hora. Kaplica powstała w XVI wieku, a jej znakiem rozpoznawczym są zdobienia nietypowymi artefaktami - czaszkami oraz kośćmi zmarłych.
Rozgrywka przenosi nas w czasy tuż po czarnej pladze oraz wojnach husyckich. Zadaniem graczy jest pomóc półślepemu mnichowi opróżnić groby i rozmieścić czaszki w krypcie. Należy jednak pamiętać o uhonorowaniu ostatniego życzenia zmarłego.
Podczas rozgrywki gracze będą naprzemiennie odkrywać, wybierać lub układać karty. Każdy z nich tworzy swój własny stos, który na koniec gry będzie przynosił punkty. Na każdej karcie znajdują się dwie czaszki, a ich wzajemne ułożenie stanowi serce rozgrywki. Każdy rodzaj czaszki punktuje inaczej, co zmusza do ciągłego weryfikowania planów. Graczy ogranicza także kształt i rozmiar stosu, zależny od ilości osób biorących udział w grze.

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/czaszki-z-sedlec,11382


RANCZER

Być może znacie bądź też kojarzycie URBANISTĘ. RANCZER jest właśnie jej siostrzaną wersją. Obie łączy kooperacja, ale jest jedna główna różnica - w URBANIŚCIE (jak sama nazwa podpowiada) mieliśmy doczynienia z robuzdową miasta, w RANCZERZE natomiast będziemy prowadzić rozbudowę obszarów wiejskich.
W swojej turze gracz dokłada do terenu jedną kartę z ręki, starając się zdobyć jak najwięcej punktów dla drużyny. Gracze muszą się ze sobą komunikować i wspólnie planować rozbudowę na podstawie tego, co mają w rękach. Punkty zdobywa się za budowę jak największych obszarów danego rodzaju oraz za realizacje specjalnych zadań. W każdej grze używa się 3 z 18 zadań, dzięki czemu każda rozgrywka będzie wymagała indywidualnej i niepowtarzalnej strategii.

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/ranczer,11381

03.10.2022
BĄDŹ BEZWZGLĘDNY! TYLKO TAK MOŻESZ WYGRAĆ!
BĄDŹ BEZWZGLĘDNY! TYLKO TAK MOŻESZ WYGRAĆ!

Czy karcianka z elementami przygodowymi, przepełniona dzielnymi odkrywcami i podróżnikami, zaskakująco zabójczymi archeologami, tajnymi agentami oraz łowcami krokodyli w klimacie Indiana Jones'a czy Lary Croft , nie brzmi fantastycznie? Ryzykanci to nowość od wydawnictwa LUCRUM GAMES, w której celem jest zdobycie starożytnyh skarbów, a wszystkie chwyty są dozwolone.

Na samym początku należy zrekrutować awanturników, aby stworzyli silną ekipę, która po drodze do osiągnięcia wyznaczonego celu, nie będzie miała żadnych skrupółów, aby niweczyć plany konkurencji. Trzeba jednak pamiętać, że konkurencja nie śpi i nie zamierza zrezygnować ze zwycięstwa. Gra, w której pełno kradzieży, manipulacji oraz wszystkich podłych zagrywek jakie tylko jesteście sobie w stanie wyobrazić!

Podejmijcie więc decyzję: Czy lepiej ratować własną skórę i zdobywać skarby, czy raczej pokrzyżować szyki przeciwnikom? Możecie próbować pogodzić jedno z drugim, ale pamiętajcie: ryzyko bierzecie na siebie!

PAMIĘTAJCIE! Ekspedycja to nie czas na skrupuły i kompromisy – spryt, szybkość i bezwzględność to klucze do zwycięstwa w rozgrywce, w której jka już wspominaliśmy - wszystkie chwyty są dozwolone.


Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/ryzykanci,11449

30.09.2022
33. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KOMIKSU i GIER w ŁODZI
33. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KOMIKSU i GIER w ŁODZI

Już w najbliższy weekend (24-25.09.2022) zapraszamy wszystkich planszówk-o oraz komikso- fanów na 33. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KOMIKSU i GIER w ŁODZI.

Targi, podobnie jak w zeszłym roku, odbędą się na Łódzkiej ATLAS ARENIE. Oczywiście nas również tam znajdziecie! :)

Przygotowaliśmy dla Was masę rabatów, promocji oraz konkurs! Dodatkowo, przez cały weekend przy naszym stosiku będziecie mogli spotkać gościa specjalnego!

Parę słów o naszym gościu specjalnym... POPCORNZILLA jest prężnie działającym, w mediach społecznościowych takich jak TikTok czy INSTAGRAM, blogerem popkulturowym, z którym współpracę rozpoczęliśmy ponad pół roku temu. Komikso- oraz filmo- maniak :)
To zapewne właśnie dzięki niemu, wiekszość z Was sięga coraz częściej po komiksowe lektury. Na jego TikTok-owym profilu, który obserwuje ponad 86 tys. osób, znajdziecie masę recenzji, polecajek oraz nowinek komiksowych. POPCORNZILLA pozostaje do Waszej dyspozycji! To świetna okazja do rozmowy na temat komiksów, zrobienia pamiątkowego zdjęcia czy zdobycia autografu :)

Jeżeli jesteście fanem gier konsolowych oraz/lub komiksowych postaci z serii INJUSTICE, koniecznie musicie wziąć udział w naszym niedzielnym TURNIEJU! Na troje zwycięzców czekają nagrody! Zapisy przyjmujemy na naszym stoisku, w sobotę do końca dnia.
Sprawdźcie swoje siły w jednej z najpopularniejszych konsolowych bijatyk wcielając się tym razem w komiksowych bohaterów z DC COMICS i zawalczcie o miejsce na podium!


ZAPRASZAMY! 

SOBOTA & NIEDZIELA , STOISKO NR 4 (NA PŁYCIE GŁÓWNEJ)!

DO ZOBACZENIA!

22.09.2022
Witaj w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie!
Witaj w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie!

Już w najbliższy piątek – 23.09 – premiera nie lada gratki dla wszystkich fanów przygód czarodzieja z Hogwartu! HARRY POTTER: MISTRZ POJEDYNKÓW to gra rywalizacyjna z nutką blefu. Wciel się w jednego z uczniów Szkoły Magii i Czarodziejstwa, chwyć różdżkę w dłoń i dumnie reprezentuj barwy swojego domu.

ZASADY GRY:

 • rozgyrwka składa się z 8 rund
 • w pierwszej kolejności w tajemnicy przed przeciwnikami wszyscy wybierają kartę zagrywki – DRĘTWOTA lub PRZEJĘZYCZENIE
 • kolejnym ruchem będzie wybór przeciwnika – po odliczeniu do 3 każdy z graczy chwyta za swoje różdżki i wskazuje wybraną osobę
 • następnie ponownie odlicza się do 3 i wszyscy gracze rzucają jednocześnie zaklęcia (UWAGA: Możecie zagrać zgodnie z kartą wybraną przez siebie na początku lub, jeśli obawiacie się, że zostaniecie zaatakowani, rzucić zaklęcie Protego, które pozwoli Wam uniknąć oszołomienia, a tym samym utraty cennych punktów)
 • na koniec rundy gracze, którzy nie zostali oszołomieni i nie skorzystali z zaklęcia Protego kolejno dobierają nagrody z dostępnej puli
 • po 8 rundach sumujemy punkty ze zdobytych kart i dodatkowych nagród, wyłaniając zwycięski dom.


DLACZEGO POKOCHASZ TĘ GRĘ?

 • Zasady gry tłumaczy się w kilka chwil, a rozgrywka jest niezwykle angażująca.
 • Decyzje trzeba podejmować szybko, a dynamiczna sytuacja wokół stołu zapewnia graczom mnóstwo emocji
 • Czy może być coś bardziej satysfakcjonującego niż pojedynkowanie się na prawdziwe różdżki? W zestawie znajdziecie 8 różnych różdżek – każdy będzie miał okazję wybrać tę, która najlepiej leży w jego dłoni i współgra z magiczną osobowością!
 • Jeśli będzie Was więcej niż 4, przedstawiciele tych samych domów będą musieli współpracować! W tak zmiennych warunkach gry z pewnością będzie to nie lada wyzwaniem.

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/harry-potter-mistrz-pojedynkow,11392

20.09.2022
Obserwuj wodną faunę i florę!
Obserwuj wodną faunę i florę!

Pięknie zilustrowana gra Klemensa Kalickiego, ŁĄKA, doczekała się rozszerzenia. I tak o to wydawnictwo REBEL zaprasza wszystkich wielbicieli wędrówek oraz obserwatorów natury na spływ, by z perspektywy kajaka odkrywać gatunki roślin i zwierząt zamieszkujących/zamieszkałych rzeki, strumienie i jeziora.

Na początku, dla tych, którzy nie mieli okazji zapoznać się z grą ŁĄKA, jej krótki opis :) Podstwawowa wersja pozwala nam wcielić się w wędrowców spacerujących po malowniczej okolicy w poszukiwaniu inspiracji. Wyposażeni jesteśmy w mapę I cały czas uwieczniamy zapierające dech w piersiach widoki. Ta podróż ma jednak na celu wyłonienie najwprawniejszego obserwatora przyrody. Tytuł ten przypadnie wędrownikowi, który zdobędzie najwięcej punktów z zaobserwowanych gatunków zwierząt, roślin oraz krajobrazów, a także pamiątek zebranych podczas tej niesamowitej wyprawy.

ŁĄKA: Z BIEGIEM STRUMIENIA do podstawowej wersji wprowadza dodatkowo:

 • Planszę rzeki, a wraz z nią mechanikę spływu kajakowego. Dzięki niej gracze mogą ścigać się i zdobywać nowe karty środowiska wodnego. Co więcej, plansza rzeki jest dwustronna, więc podczas każdej rozgrywki możemy wybrać, czy wolimy spokojniejszą wycieczkę, czy szybszą i bardziej wymagającą przygodę.
 • Zestaw kart z zupełnie nowymi gatunkami roślin i zwierząt. Podobnie jak w przypadku gry podstawowej, tutaj również za oprawę graficzną odpowiada Karolina Kijak, artystka akwareli, na graczy czeka więc mnóstwo przepięknych ilustracji.
 • Kopertę z minidodatkiem Z, który tylko czeka na odkrycie.
 • Indeks kart, który przybliży graczom zwierzęta i rośliny pojawiające się w dodatku. Znajdziecie w nim ciekawostki i przydatne informacje, dzięki którym gra będzie nie tylko rozrywką, ale też narzędziem edukacyjnym!

Uważnie obserwuj otoczenie, a może uda Ci się dostrzec pływające w toni ryby, a dalej pluskającą się w wodzie wydrę lub bobra budującego swoje żeremie.

Link do oferty z podstawową wersją gry: https://www.rubico.pl/produkt/laka,6229
Link do oferty z rozszerzeniem (PRZEDSPRZEDAŻ): https://www.rubico.pl/produkt/laka-z-biegiem-strumienia,11396

16.09.2022
Czy zdołasz uciec przed mściwymi duchami Marsa?
Czy zdołasz uciec przed mściwymi duchami Marsa?

Wielkimi krokami zbliża się premiera najnowszej wersji gry NEMESIS. Czy w obliczu nadciągającego horroru zaufasz swoim towarzyszom? Czy zdołasz uciec przed duchami Marsa?

NEMESIS: LOCKDOWN to kolejna odsłona klimatycznej gry z gatunku survival horror. Wpisuje się w gry semikooperacyjne, zatem do pewnego momentu gracze współpracują ze sobą, ale mimo to każdy z nich ma odmienne, tajne cele do samodzielnej realizacji. Cele związane są z eksploracją, walką czy zwiększaniem poziomu wiedzy i potrzebne są do wygranej.

Wcielamy się w rolę pracownika bazy na Marsie. Wrogie organizmy, duchy, które niegdyś zamieszkiwały tą planetę, opanowały waszą bazę. Intruzi okazują się należeć do nieznanej do tej pory rasy nocnych łowców. Nieustannie podążają waszym tropem, podczas gdy Wy odkrywacie kolejne pomieszczenia i próbujecie przywrócić zasilanie. Aby wygrać, musicie nie tylko zrealizować cel, ale również przeżyć odpowiednio długo – do momentu przybycia oddziału ratunkowego.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Gra stanowi zupełnie nową wersję podstawową, jest więc doskonałym sposobem na zanurzenie się w klaustrofobiczny świat Nemesis.
 • Nowe mechanizmy takie jak zarządzanie energią w kompleksie, rozpoczynanie gry w różnych miejscach czy nowe warianty zwycięstwa z pewnością zainteresują fanów serii, którzy znają już każdy zakamarek kosmicznego transportowca.
 • W bazie na Marsie pracuje 6 zupełnie nowych postaci, w które możesz się wcielić: ocalała, haker, astrobiolożna, wartownik, sprzątacz i królik doświadczalny. Każda postać ma oczywiście własne cechy, które mogą pomóc w realizacji niektórych celów.
 • Podobnie jak w przypadku klasycznego Nemesis, samo otwieranie pudełka z grą jest niezwykle ekscytujące. Wewnątrz znajdziesz ponad 600 elementów, które zachwycają wykonaniem: od kart, poprzez znaczniki, aż po wysokiej jakości figurki.

Link do oferty (do 16.09 jako PRZEDSPRZEDAŻ): https://www.rubico.pl/produkt/nemesis-lockdown,10951

12.09.2022
Przepiękne ilustracje z gry Dixit teraz dostępne jako puzzle!
Przepiękne ilustracje z gry Dixit teraz dostępne jako puzzle!

Wydawnictwo REBEL zaprasza do świata jak ze snu i odkrycia na nowo najpopularniejszych obrazów, pobudzających wyobraźnię graczy na całym świecie.

Zacznijmy może po kolei... Gra DIXIT to jedna z najpopularniejszych gier. Przeznaczona jest dla od trzech do ośmiu osób powyżej 8 lat. Na rynku dostępnych jest również mnóstwo dodatków, które ciekawie urozmaicają rozgrywkę. Chwalona przede wszystkim za przepiękne, bajkowe i barwne ilustracje. Bardzo proste i czytelne zasady, jak i również sama rozgrywka. Krótko pisząc - gra idealna nawet dla osób niegrywających za często i takich, którzy sięgają po gry lekkie, szybkie i przyjemne przy weekendowym odpoczynku.

Liczba tur uzależniona jest od liczby graczy. W każdej z nich kto inny jest tzw. BAJARZEM. Spośród sześciu wylosowanych wcześniej kart z obrazkami wybiera jedną i wymyśla do niej skojarzenie. UWAGA! Na tym etapie ogranicza nas jedynie wyobraźnia , bowiem skojarzenie może być pojedynczym słowem, dźwiękiem, cytatem, fragmentem bądź tytułem piosenki czy wiersza. Teraz kolej na ruch pozostałych graczy. Z talii swoich kart wybierają jedną z ilustracją, która ich zdaniem najbardziej pasuje do hasła BAJARZA. Następnie BAJARZ przetasowuje wszystkie te karty, łącznie ze swoją i układa je na stole, odkrywając. W tajemnicy przed BAJARZEM, reszta uczestników głosuje, która karta jest tą kartą , do której BAJARZ wymyślał skojarzenie. Ostatnim etapem jest przyznanie punktacji.

Wróćmy do puzzli... Cała seria DIXIT:PUZZLE to wysokiej jakości puzzle z 1000 elementów, które po złożeniu dają obraz o wymiarach 48 x 68 cm. Autorką ilustracji jest Marie Cardouat, francuska ilustratorka, która stworzyłą grafiki właśnie dla gier DIXIT & DIXIT: ODYSEJA.
Dodatkowo w pudełku oprócz puzzli znajdziecie unikatową kartę do gry, niedostępna w żadnym innym zestawie.


Link do ofert: https://www.rubico.pl/wyszukaj/text?q=Dixit%20Puzzle

07.09.2022
Nowości od wydawnictwa EGMONT!
Nowości od wydawnictwa EGMONT!

Okres jesienny z wydawnictwem EGMONT zapowiada się bardzo planszówkowo! Już od zeszłego tygodnia możecie zdobyć ich najnowsze propozycje takie jak dodatek rozszerzający dla 5-6 graczy do gry UBONGO oraz SUPERNOGI STONOGI XXXL! Na wrzesień zapowiedziana jest premiera dodatku do gry FABULA RASA- HORROR, a także UBONGO DUO, natomiast w październiku wydawnictwo zapowiedziało pojawienie się świątecznej wersji bestsellerowej gry - PĘDZĄCE ŻÓŁWIE!

UBONGO: ROZSZERZENIE DLA 5-6 GRACZY

Grę UBONGO zna zapewne każdy. Planszówkowa wersja TETRISA, którą wszyscy fani gier rodzinnych zapewne posiadają w swojej kolekcji. UBONGO to nic innego jak dopasowanie elementów układanki do swojej indywidulnej planszy ze wzorem. Kto pierwszy ten lepszy- w tej grzy liczy się szybkość.
Standardowa wersja przeznaczona jest dla od jednego do 4 graczy. Premierowy dodatek pozwala jednak na poszerzenie grona graczy do 6 osób!
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/ubongo-rozszerzenie-dla-5-6-graczy,11376

SUPERNOGI STONOGI: XXXL
Nasza tytułowa stonoga nie posiada butów! Trzeba ją w nie wyposażyć! Za pomocą rzutu kośćmi wybierz buty dla swojej stonogi. To do Ciebie należy decyzja ile butów i w jakim kolorze chcesz jej założyć.
SUPERNOGI STONOGI: XXXL to wersja zawierająca elementy wielkoformatowe znane z podstawowej gry oraz 4 dodatkowe rozszerzenia urozmaicającej rozgrywkę.
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/supernogi-stonogi-xxxl,11377


FABULA RASA - DODATEK: HORROR
Nowe urozmaicenie dla wszystkich fanów gry FABULA RASA, które można połączyć z zestawami podstawowymi czyli TO JEST KRYMINAŁ albo MORSKIE OPOWIEŚCI. Wprowadź grozę do swojej fabuły i zaskocz współgraczy!
UWAGA! PREMIERA ZAPOWIADANA NA 14.09.2022!
Link do oferty przedsprzedażowej: https://www.rubico.pl/produkt/fabula-rasa-dodatek-horror,11378

UBONGO DUO
Wcześniej wytłumaczyliśmy pokrótce mechanikę gry UBONGO, zatem nie będziemy się już tutaj powtarzać. Wersja DUO, jak sama nazwa wskazuje, została przeznaczona dla 2 graczy. Posiada klocki o bardziej skomplikowanych kształtach oraz aż 360 nowych plansz zadań. Dodatkowo obaj gracze będą rozwiązywać tę samą łamigłówkę! Spokojnie, gra posiada dwa poziomy trudności, które można dostosować do wieku oraz doświadczenia graczy.
UWAGA! PREMIERA ZAPOWIADANA NA 14.09.2022!
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/ubongo-duo,11299


PĘDZĄCE ŻÓŁWIE: WYŚCIG DO CHOINKI
Chyba najbardziej wyczekiwana przez nas premiera EGMONTA. Świąteczna wersja bestsellerowej gry, która sprawdzi się idealnie jako prezent na Mikołaja bądź pod Bożonarodzeniową choinkę. Jest to propozycja w nowym, świątecznym wystroju. Jak się okazuje, w Wigilię nawet żółwie mówią ludzkim głosem i namawiają się , jak dotrzeć do choinki, pod którą czeka pięknie zapakowana... SAŁATA!
UWAGA! PREMIERA ZAPOWIADANA NA 07.10.2022!
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/pedzace-zolwie-wyscig-do-choinki,11388

05.09.2022
W podróży do epoki kamienia, czyli - KINGDOMINO: PREHISTORIA
W podróży do epoki kamienia, czyli - KINGDOMINO: PREHISTORIA

Nowość od wydawnictwa FOXGAMES! Siostra klasycznej wersji KINGDOMINO.

W klasycznej wersji pełniliśmy rolę wielkiego władcy poszukującego nowych lądów, aby rozszerzyć granice swojego wspaniałego królestwa. W tej odsłonie, jak sam tytuł wskazuje, przenosimy się w czasie do epoki kamienia. Jesteśmy jaskiniowcami. Na początku naszym zadaniem jest wybranie terytorium, na którym osiedlimy się wraz ze swoim plemieniem. W grze będziemy zdobywać cenne zasoby, takie jak: ryby, krzemienie, grzyby czy mamuty, rekrutować nieustraszonych jaskiniowców i poszerzać swoje tereny łowieckie.

Gra przeznaczona jest dla od dwóch do czterech graczy powyżej 8 lat. Mamy możliwość wybrania jednego z trzech proponowanych typów rozgrywki: ODKRYCIA, TOTEM & PLEMIONA.

W skład zawartości wchodzą:

 • plansza
 • kafelki
 • znaczniki i żetony
 • pionki
 • instrukcja

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/kingdomino-prehistoria,11258

01.09.2022
Sandman - POWRÓT SERII!
Sandman - POWRÓT SERII!

Sandman, Sen, Piaskun czy też Morfeusz - jakiegokolwiek z tych imion byśmy nieużyli, wszystkie dotyczą jednej postaci - Władcy Krainy Snów - głównego i tytułowego bohatera.

Wielokrotnie nagradzane arcydzieło Neila Gaimana - jednego z najwybitniejszych pisarzy fantasy i science fiction, laureata licznych nagród literackich. W ogólnej sprzedaży dostępnych jest 10 tomów serii głównej oraz dodatkowo 4 albumy rozbudowujące świat SANDMANA - 'ŚMIERĆ' , 'SENNI ŁOWCY' , 'UWERTURA' , ' NOCE NIESKOŃCZONE'. Pierwsze trzy tomy: 'PRELUDIA I NOKTURY - T.1' , ' DOM LALKI - T.2' oraz ' KRAINA SNÓW - T.3' po chwili nieobecności na rynku, doczekały się oficjalnego dodruku. Warto też wspomnieć, że od pewnego czasu na platformie Netflix dostępna jest również ekranizacja tego dzieła, dzięki której grupa fanów historii Władcy Śnienia, stale się powiększa.

Tom rozpoczynający serię opowiada o drodze zemsty Morfeusza na Rodericku i jego synu - Aleksie. Dlaczego zemście? Przed laty zamożny Roderick Burgess postanawia przywołać i uwięzić samą Śmierć lecz próba ta kończy się niepowodzeniem. Ku wielkiemu zdziwieniu, Burgess chwyta w pułapkę władcę Krainy Snów i odbiera mu wszystkie jego narzędzia - sakwę z piaskiem, hełm z kosci zmarłego Boga i klejnot snów. Sandman więziony przez lata, w końcu trafia na okazję do ucieczki, ale w między czasie Roderick umiera, a brzemię trzymania pod kluczem Władcy Snów spada na Aleksa. Zemsta nie jest jednak głównym wątkiem i towarzyszy czytelnikom jedynie przez moment. Dalsza część tomu pierwszego skupia się na poszukiwaniach Morfeusza jego odebranych przed laty narzędzi.
Cała seria bazuje na ogromie nawiązań kulturowych oraz religioznawczych. Legendy, dramaty historyczne, fikcja i współczesność - wszystkie te wątki płynnie przeplatają się w fabule komiksu.

Seria 'SANDMAN' zdecydowanie powinna znaleźć się na półce każdego kolekcjonera komiksów grozy.

Linki do ofert:
TOM 1 (DODRUK) - https://www.rubico.pl/produkt/sandman-preludia-i-nokturny-nowe-wydanie-tom-1,7302
TOM 2 (DODRUK) - https://www.rubico.pl/produkt/sandman-dom-lalki-tom-2,8655
TOM 3 (DODRUK) - https://www.rubico.pl/produkt/sandman-kraina-snow-tom-3-iii-wydanie,9655
WSZYSTKIE DOSTĘPNE TOMY - https://www.rubico.pl/wyszukaj/text?q=sandMAN

30.08.2022
MONOPOLY - kultowa gra od ponad kilkudziesięciu lat
MONOPOLY - kultowa gra od ponad kilkudziesięciu lat

Znana na całym świecie gra MONOPOLY, choć dzisiaj cieszy się wieloma wersjami i edycjami, to jeszcze ponad 100 lat temu, jak donoszą niektóre źródła, w cale nie miała być przeznaczona do celów rozrywkowych.

Pomysłodawczynią była niejaka Elizabeth Magie. Ideą był protest przeciwko kapitalizmowi oraz chęć pokazania wpływu monopolizacji wynajmu nieruchomości. Zgodnie z tą ideą powstała 'THE LANDLORD'S GAME', czyli 'GRA WŁAŚCICIELI ZIEMSKICH'. Niestety forma zaproponowana przez Magie nie spotkała się z popularnością i okazała się być niezbyt przystępna.

W okresie Wielkiego Kryzysu Charles Darrow, postanowił nieco zmodyfikować grę, nadając jej bardziej rozrywkowy charakter, a dodatkowo pozbawiając jej agitacji politycznej. Ruszyła sprzedaż pod nazwą MONOPOLY. W 1935 roku prawa do gry zostały sprzedane przez Charles'a firmie PARKER BROTHERS i tak o to rozpoczęła się wielka produkcja.

Od tamtej pory gra MONOPOLY przeszła ogormny rozwój. Zawartość przestała być 'uboga' - zaczęły pojawiać się różnorodne pionki, banknoty i oczywiście z czasem nowsze wersje.

MONOPOLY chwalone jest przez wielu właśnie dzięki pokaźnej liczbie wersji - dla każdego coś dobrego! :) Gra oferuje jednak znacznie więcej, a przede wszystkim dobrą zabawę w gronie znajomych bądź najbliższych.

W naszej ofercie, na chwilę obecną znajdziecie następujące wersje:

1. MONOPOLY (KLASYCZNE)

Klasyczny Monopoly charakteryzuje się nienagannym, niezwykle starannym wykonaniem, metalowymi figurkami, uważa się go również za najbardziej zbalansowany. Edycja 2017 zawiera nowe wcześniej niespotykane pionki. Rozpoczynając od pola START okrążasz planszę, kupując i sprzedając nieruchomości, budując domy i hotele. Za wejście na swoje nieruchomości pobierasz od innych graczy czynsz. Pamiętaj o przynależnej Ci pensji za każde przejście przez pole START!

2. MONOPOLY: RICK AND MORTY

Monopoly Rick i Morty to gra przeznaczona dla wszystkich fanów kultowego serialu, którzy uwielbiają grać w planszówki z rodziną lub w towarzystwie przyjaciół. W tej kolekcjonerskiej edycji będziecie mieli szansę jeszcze raz przeżyć ulubione momenty z serialu. Przemieszczając się po planszy udajcie się w podróż po odległych galaktykach i alternatywnych rzeczywistościach. Inwestujcie w Machacze Foobla oraz pudła Goobla i pobierajcie opłaty od innych graczy odwiedzających Wasze pola na planszy.

3. MONOPOLY: FALLOUT

Odwiedź miejsca znane z kultowej serii Fallout i dbaj o ich rozwój. Zbieraj kapsle i użyj ich mocy nabywczej. Doprowadź przeciwników do bankructwa i pokaż im, kto tu rządzi! Ależ z Ciebie S.P.E.C.J.A.Ł.! Szykuj się na wiele niespodzianek urozmaicających rozgrywkę. Dzięki Przewodnikowi Przetrwania Mieszkańca Schronu będziesz miał okazję ostro namieszać przeciwnikom. V.A.T.S. im w oko!

4. MONOPOLY: DLA PECHOWCÓW

Jedyna taka gra Monopoly, w której opłaca się przegrywać! Przegrana to dopiero początek. Pech tym razem może zagrać na Twoją korzyść! Po zebraniu czterech specjalnych żetonów otrzymasz Pionek Pechowca, który może Ci przynieść dodatkowe korzyści. Grając Pionkiem Pechowca, to inni gracze płacą Ci czynsz jak wejdziesz na ich pole nieruchomości, a wyrzucając taką samą liczbę oczek na obu kostkach - otrzymujesz dom za darmo. Pechowcy już nigdy nie będą poszkodowani!

5. MONOPOLY: MEGA

Ta wersja pozwoli na więcej inwestycji, wyższe budowle, więcej radości. Powiększona plansza ma o12 pól więcej niż standardowa wersja. Pośród dodatkowych atrakcji znajdują się najbardziej rozpoznawalne miejsca w Polsce. Grając w Monopoly Mega można odwiedzić Toruń, Trójmiasto, Wrocław, Warszawę oraz inne miejsca.

6. MONOPOLY: GRZYBOBRANIE

Grzybobranie czas zacząć! Tym razem nie będzie to jednak zwykłe zbieranie grzybów, jakie znacie z dzieciństwa - o nie! Bądź pierwszy w lesie i znajduj najlepsze grzybowe miejscówki - teraz możesz je kupować i sprzedawać! Komu sprzedać zagajnik pełen borowików? A może lepiej kupić polankę usianą rydzami? Bądź sprytny i dobrze inwestuj: możesz zostać prawdziwym leśnym przedsiębiorcą: masz już kilka przydrożnych straganów z grzybkami - może czas zbudować sklepik oferujący przetwory z runa leśnego? Pamiętaj jednak, każdy biznes niesie ze sobą ryzyko: zbierałeś grzyby na terenie leśnych upraw - dostajesz mandacik od leśniczego, wjechałeś autem do lasu - znowu musisz płacić…

7. MONOPOLY: BAŁTYK

Marzą ci się wczasy nad morzem, a do urlopu zostało pół roku? A może wszystkie hotele nad morzem są już dawno zajęte? Postaw kwaterę w Chałupach na planszy MONOPOLY. Gra planszowa z motywem polskiego wybrzeża to sposób na wakacyjne tęsknoty i inspiracja do kolejnych podróży. A jeśli dopiero wybierasz się w najpiękniejszy region Polski i zastanawiasz się co zabrać nad morze - nie zapomnij o MONOPOLY Bałtyk, które uratuje niejeden deszczowy dzień!

8. MONOPOLY: GDAŃSK

Odwiedź Muzeum Morskie, zabierz dzieci do Centrum Hewelianum, a po wszystkim wypocznij na plaży w Brzeźnie lub spotkaj się z przyjaciółmi w Garnizonie. Wybierz się na wycieczkę PKM-ką lub odkryj urocze zakamarki Starej Oliwy czy Dolnego Wrzeszcza. Idź do Teatru Szekspirowskiego, gdzie zawsze dzieje się coś ciekawego.

9. MONOPOLY: GDYNIA

Na piasku bałtyckiej plaży najpierw w iście amerykańskim tempie powstał port, a zaraz po nim miasto. Wyrosło reprezentacyjne śródmieście, dzielnice mieszkaniowe, kurort. Gdynia - miasto z morza i marzeń, zbudowana na fali radości z odzyskanej niepodległości to synonim polskiej odwagi, przedsiębiorczości i entuzjazmu. Gdynia nieustannie kusi i urzeka młodością i energią. Nadmorskie krajobrazy, niepowtarzalne smaki kultowych restauracji, wspaniała plaża w samym centrum miasta, klimatyczny bulwar, czyste powietrze, modernistyczna architektura, kaszubskie dziedzictwo, a także niepowtarzalne wydarzenia kulturalne i sportowe przyciągają do Gdyni nowych mieszkańców, turystów i inwestorów. Tu z gruntu rosną zyski, więc inwestuj, kupuj domy i hotele, pobieraj czynsze za swoje nieruchomości. Zarządzaj z głową, bądź przedsiębiorczym i twardym negocjatorem. Pamiętaj - zwycięzca może być tylko jeden!

10. MONOPOLY: POZNAŃ

W tej edycji przeniesiesz się do Poznania. Kupuj najlepsze poznańskie obiekty, hotele i dostawców usług. Inwestuj w mieszkania i kamienice, zbieraj czynsz z posiadanych nieruchomości. Wymieniaj się z innymi graczami i czekaj na kolejne okazje na aukcjach.

11. MONOPOLY: ZIELONA GÓRA

Zobacz, co kryje miejska edycja gry Monopoly: Edycja Zielona Góra. To znana już gra w nowej odświeżonej odsłonie. Wędruj po Zielonej Górze odwiedzając ulubione miejsca, może uda Ci się zostać właścicielem któregoś z nich? Kupuj dobrze znane zielonogórskie obiekty i zarabiaj, ściągając czynsz od pozostałych graczy. Jest wiele sposobów na zajecie najlepszych miejsc na planszy. Inwestuj z głową, bądź twardym negocjatorem - zwycięzca jest tylko jeden.

12. MONOPOLY: RZESZÓW

W tej edycji przeniesiesz się do Rzeszowa. Kupuj najlepsze RZESZOWSKIE obiekty, hotele i dostawców usług. Inwestuj w domy i hotele, zbieraj czynsz z posiadanych nieruchomości. Wymieniaj się z innymi graczami i czekaj na kolejne okazje na aukcjach. Jest wiele sposobów na zajęcie najlepszych miejsc na planszy. Inwestuj z głową, bądź twardym negocjatorem – zwycięzca jest tylko jeden. Znajdź własną drogę do zdobycia fortuny!

13. MONOPOLY: POLSKA JEST PIĘKNA

Wybierz się na wycieczkę od morza, aż do TatryStań na Półwyspie Helskim, żegluj po największym jeziorze Śniardwy i wybierz się na szlak nad Morskie Oko. Odrób najciekawsze lekcje historii, zwiedzając polskie zamki: Zamek Krzyżacki w Malborku i Zamek Królewski w Warszawie. Gdy zechcesz wypocząć na łonie natury, możesz wybrać się do jednego z Parków Narodowych - wspiąć się na wydmy w Łebie lub obserwować żubry w Puszczy Białowieskiej. Wędruj po jurze Krakowsko - Częstochowskiej, wypatrując Maczugi Herkulesa, a w poszukiwaniu adrenaliny wybierz się na spływ Dunajcem. Zrób zdjęcia malowanych domów w Zalipiu - najbardziej kolorowej wsi w Polsce. Przekonaj się, że niezależnie od pory roku Polska jest zawsze piękna!

22.08.2022
Wybierz się w podróż po... WYSPACH TUKANA
Wybierz się w podróż po... WYSPACH TUKANA

Najnowszy premierowy produkt od wydawnictwa MORIA GAMES już u nas!
Jeśli nie posiadacie w swojej kolekcji bądź nie mieliście okazji zagrać w grę typu WYKREŚLANKA, czas najwyższy to zmienić!

W grze wcielamy się w rolę odkrywcy eksplorującego dwie tropikalne wysepki: ISLA PETIT & ISLA GRANDE. W trakcie wyprawy tworzymy na swojej mapie sieć szlaków przecinających te niezbadane dotąd ziemie. Dzięki zmiennemu oznaczeniu wiosek od samego początku wyspy poszczególnych graczy różnią się od siebie. Co turę odsłaniane są dwie karty, które wskazują, między jakimi sąsiadującymi rodzajami terenów należy narysować ścieżkę. Z biegiem czasu pojedyncze drogi utworzą sieć szlaków łączących ze sobą obrzeżne wioski z położonymi w różnych zakątkach wyspy reliktami. Przy planowaniu tras musimy wziąć pod uwagę zróżnicowanie kart terenów oraz zmienną punktację za każdą skomunikowaną parę wiosek i rodzaj odwiedzanej atrakcji. Dodatkowo ścigamy się z innymi graczami o realizowanie kart celów.

Tytuł najlepszego odkrywcy trafi do gracza, który w trakcie dwóch lub trzech rund (w zależności od wybranej mapy) zdobędzie najwięcej punktów.

ZAWARTOŚĆ:

 • 1 bloczek z Arkuszami Map (100 dwustronnych kartek)
 • 13 Kart Wiosek
 • 27 Kart Terenów
 • 15 Kart Premii (10 Niebieskich i 5 Czerwonych)
 • 8 ołówków
 • 1 instrukcja

Zatem ołówki w dłoń i planujcie niezapomnianą wycieczkę po malowniczych Wyspach Tukana!

17.08.2022
PREMIERA K2: BIG BOX – Wszystko czego potrzebujesz, aby wejść na szczyt!
PREMIERA K2: BIG BOX – Wszystko czego potrzebujesz, aby wejść na szczyt!

Kultowa gra od wydawnictwa REBEL , o zdobyciu jednego z najtrudniejszych ośmiotysięczników, doczekała się BIG BOXA!

Rodzinna gra planszowa przeznaczona dla od jednej do pięciu osób powyżej 8 roku życia. Naszym zadaniem jest doprowadzenie na tytułowy szczyt, a następnie bezpieczne sprowadzenie w dół, dwuosobowego zespołu himalaistów. Musimy zadbać o każdy najmniejszy szczegół, rozpoczynając od wybrania odpowiedniej drogi, po opiekę nad naszymi wspinaczami – pilnowanie ich kondycji oraz kontrolowanie ich adaptacji do zmiennych warunków pogodowych. Gra toczy się przez 18 tur, które odpowiadają 18 dniom wyprawy. Gdy wyczerpane zostaną wszystkie kafle pogody – gra dobiega końca. Wygranym zostaje gracz, który zdobył w sumie najwięcej punktów zwycięstwa.

Co zawiera BigBox?
Oprócz gry podstawowej, w Big Boxie znajdziesz 3 rozszerzenia:

 • Lhotse - czyli zupełnie nowy szczyt do eksploracji i zdobycia, w którym dwustronna plansza reprezentuje dwie drogi wejścia: Przełęcz Południową oraz ekstremalnie trudną południową ścianę. Rozszerzenie wprowadza też nowe kafle pogody oraz zupełnie nową mechanikę: żetony liny poręczowej, które pozwalają na ustalanie własnych szlaków.
 • Broad Peak - zawierający dwa nowe scenariusze zainspirowane dokonaniami polskich himalaistów z 1984 roku. Każdy z nich posiada własną planszę i specjalne reguły, które czynią rozgrywkę różnorodną i pasjonującą. „Bieg na szczyt” to szybka i pełna napięcia wersja gry, w której wyprawa jest krótsza o 3 dni i zmusza nas do operowania znacznie mniejszymi taliami. Z kolei „Trawers Broad Peaków” zachęca nas do ryzykowania, oferując dodatkowe punkty za zdobycie wszystkich trzech szczytów.
 • Mini dodatek Lawina - który jest urozmaiceniem kafli pogody i podnosi poziom trudności rozgrywki, przynosząc konsekwencje również obozującym himalaistom.

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/k2-big-box,11243

10.08.2022
08.08 Międzynarodowy Dzień Kota - gry dla KOCIARZY
08.08 Międzynarodowy Dzień Kota - gry dla KOCIARZY

Wszyscy kociarze wraz ze swoimi miauuuczącymi przyjaciółmi obchodzą dziś MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOTA.

Czczone już w starożytnym Egipcie gdzie za ich skrzywdzenie obowiązywała należyta kara. Niestety w Japonii uważano je za wcielenie demonów, a w chrześcijańskiej, średniowiecznej Europie kojarzono z czarownicami. Współczśnie w kulturze zachodniej koty to uosobienie niezależności i tajemniczości. Udomowione przez ludzi tysiące lat temu. Towarzysze życia Marii Antoniny czy Ernesta Hemingwaya. Choć często kroczą własnymi ścieżkami, nie do końca dają się całkowicie podporządkować i należą do najbardziej humorzastych czworonożnych istot to uznawane są aktualnie za najpopularniejsze zwierzęta domowe i jedne z najlepszych przyjaciół człowieka.

Przedstawiamy zatem listę gier obowiązkową na półce każdego kociarza:

1. NAJLEPSZA GRA O KOTACH (wyd. FOXGAMES)

Przeznaczona dla od dwóch do czterech graczy, powyżej 8 roku życia. Gra - test na najlepszego opiekuna kotów. Rozgrywka skupia się na zbieraniu punktów, które otrzymać można za karty z kocimi zabawkami, przysmakami, ubrankami, kocimiętką i przede wszystkim nakarmionymi kociakami. Wygrywa gracz, który zbierze najwięcej punktów - otrzymuje wtedy miano największego kociarza!
Link do oferty, gdzie znajdziecie więcej szczegółów: https://www.rubico.pl/produkt/najlepsza-gra-o-kotach,3450

2. KOTKI (wyd. TREFL)

Po okolicy kręcą się niezwykle humorzaste i wybredne kociaki, a waszym celem jest zdobycie zaufania jak największej liczby z nich. Spraw, aby wybrały właśnie Ciebie - zwab je na kocie przysmaki i zabawki. W każdej turze możesz zadecydować czy zbierasz przynęty czy wabisz koty. Cały czas musicie mieć się jednak na baczności, gdyż od czasu do czasu w tej okolicy zjawia się również pies - może on bowiem sprawić, że wasza tura dobiegnie końca, a karty, które dobieraliście przepadną.
Link do oferty, gdzie znajdziecie więcej szczegółów: https://www.rubico.pl/produkt/kotki,6980

3. WYSPA KOTÓW (wyd. LUCKY DUCK GAMES)

Wcielcie się w role mieszkańców Squall's End , którzy zostają ratownikami kotów na Wyspie Kotów. Strzeżcie się i spieszcie - wyspie grozi bowiem nadciągające niebezpieczeństwo - armia Lorda Vesha Czarnorękiego pragnie unicestwienia wyspy i reszty świata. Podczas misji ratunkowej będziecie eksplorować wyspę, zdobywać karty i skarby, ratować koty, pobierać nauki. Każda lekcja pozwoli wam zdobyć cenne punkty. Wykażcie się umiejętnością planowania i zarządzania swoimi zasobami. Kto z was okaże się najlepszym ratownikiem kotów ze Squall’s End?
Link do oferty, gdzie znajdziecie więcej szczegółów: https://www.rubico.pl/produkt/wyspa-kotow,9137

08.08.2022
Klocki MELI - gwarancja mądrej i rozwijającej zabawy
Klocki MELI - gwarancja mądrej i rozwijającej zabawy

Oferta klocków na ogólnoświatowym rynku jest ogromna - różne kształty, rozmiary, kolorystyka... zapewne każdy z nas znajdzie w dobie internetu zestaw, który będzie strzałem w 10 .


My stawiamy na KLOCKI MELI. Przedstawiamy klocki, które niedawno powiększyły nasze szeregi ofertowe.


DLACZEGO MELI?

Klocki edukacyjne MELI powstały dzięki małej, rodzinnej firmie z południa Polski. Ich oferta cały czas poszerza się i wzbogaca o nowe zestawy. MELI rozbudza kreatywność oraz wyobraźnię, rozwija zdolności motoryczne, wspomaga naukę liczenia, dodawania, odejmowania oraz uczy rozróżniać kolory. Firma stawia na nieszablonowe rozwiązania, żywe barwy, miękkie i elastyczne oraz bezpieczne dla dzieci tworzywo, co jest dodatkowo SPORYM PLUSEM! Tak wiele pozytywnych aspektów potrzebnych dla harmonijnego rozwoju najmłodszych w jednym produkcie!


MELI BASIC

Na ten moment w swoich szeregach posiadamy jedenaście zestawów z serii BASIC. Zestawy tworzą przyjemne w dotyku i elastyczne klocki o wymiarach 2,5 x 2,5 cm. Płaskie, jednolite i przypominające puzzle. Z łatwością można je ze sobą łączyć za pomocą specjalnych ząbków umożliwiających budowanie płaskich oraz przestrzennych form. Konstrukcję można łatwo zdemontować i uprzątnąć, gdyż klocki nie posiadają zatrzasków, zaczepów ani innych trudnych do rozmontowania części. Serię BASIC można łączyć, dokupując zestawy i poszerzając tym samym możliwości konstrukcyjne.


Pomóż dziecku urzeczywistnić pomysły powstające w mądrej, małej główce. W przypadku braku inwencji twórczej zdajcie się na dołączoną ulotkę i zbudujcie samolot lub wyścigówkę!


Link do wszystkich zestawów dostępnych w naszej ofercie: https://www.rubico.pl/wyszukaj/text?q=MELI%20BASIC

03.08.2022
SOBEK - GRA DLA DWÓCH GRACZY
SOBEK - GRA DLA DWÓCH GRACZY

Nowość od wydawnictwa HOBBITY!
Dwuosobowa wersja słynnej gry Brunona Cathali.

Wcielamy się w rolę kupców.
Dla kupca, który okaże się być najmniej skorumpowany, Egipski Bóg - Sobek, na którego cześć trwa wznoszenie świątyni , ma do zaoferowania swoje względy. Warto skorzystać z tej okazji, gdyż dzięki budowie świątyni, pobliski targ nieustannie zaopatrywany jest przez feluki i pirogi pływające po Nilu. Jest to bezapelacyjnie najlepszy moment na wzbogacenie się.

Twórz najlepsze zestawy Towarów, jednocześnie kontrolując opcje przeciwnika. Wykorzystuj potężne zdolności Postaci oraz żetony Pirog i przede wszystkim bądź ostrożny, gdyż niektóre Twoje decyzje mogą nosić znamiona korupcji, a ta jest srogo karana.

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/sobek,11025 .

01.08.2022
PĘTLA - WSPÓLNY WRÓG JEDNOCZY!
PĘTLA - WSPÓLNY WRÓG JEDNOCZY!

Dr Fuks nie śpi... za dnia i w nocy przygotowuje się do wcielenia w życie swojego planu zniszczenia całego wszechświata! Nie możemy mu na to pozwolić, dlatego wzywa się do stanu gotowości wszystkich strażników czasu!

Najnowsza premiera od wydawnictwa Lucrum, już u nas!

To kooperacyjna gra, w której celem jest unicestwienie złowrogiego doktora Fuksa, twórcę niezwykle groźnej i niszczycielskiej machiny czasu. Jak donosi wydawca - wpisuje się w listę GIER SOLO, bowiem przeznaczona jest dla od jednego do czterech graczy. To od was zależy czy czujecie się na tyle silni aby stanąć oko w oko z wrogiem, czy też kierujecie się mottem w 'grupie siła' i stawicie mu czoła wraz z innymi strażnikami czasu.

Do wyboru macie cztery tryby rozgrywek, z których każdy stanowi odmienne wyzwanie. Zdobywajcie potężne artefakty i powstrzymajcie wszechobecne duplikaty doktora.
Podczas każdej tury dr Fuks podróżuje w czasie, generując nowe duplikaty i wyrwy w czasoprzestrzeni. Gdy w jakiejś erze pojawi się za dużo wyrw, pojawia się tam wir… A zbyt wiele wirów to prosta droga do przegranej, ponieważ oznacza to zniszczenie całego wszechświata.

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA:

 • 3 kafle wiru
 • 8 dużych kafli (5 agentów, 1 przypominajka, 2 kafle trybu gry)
 • 38 żetonów (28 duplikatów, 7 super duplikatów, 3 wirówki)
 • 1 woreczek
 • 1 broszura operacyjna
 • 1 karta z zasadami gry solo
 • instrukcja
 • 1 plansza czasoprzestrzeni
 • 1 plansza kwatery głównej
 • 1 model machiny dra Fuksa
 • 5 drewnianych pionków agentów
 • 100 kart (79 artefaktów, 7 kart Fuksa, 14 ultramachiny)
 • 65 akrylowych kostek (30 czerwonych, 30 zielonych, 5 niebieskich)
 • 10 kafli sabotażu

Mądrze wykorzystajcie potężne artefakty i powstrzymajcie machinę dra Fuksa zanim będzie za późno!


Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/petla,11220

27.07.2022
CUBITOS - weź udział w wyścigu strategii oraz szczęścia
CUBITOS - weź udział w wyścigu strategii oraz szczęścia

Producent DICE&BONES zaprasza do wzięcia udziału w corocznym Cube Cup - wyścigu zwariowanych postaci z sześciennego świata, w którym rządzi strategia i szczęście.


CUBITOS to gra wyścigowa, przeznaczona dla od dwóch do czterech graczy i mimo, iż producent podaje jako sugerowany wiek od 10 lat wzwyż, to (ze względu na nieskomplikowane zasady, które można wytłumaczyć w dosłownie chwilę) nawet mniejszym graczom nie powinno sprawić problemów zrozumienie mechanizmów użytych w grze.

Gra oparta jest na trzech mechanikach, gdzie kluczową jest oczywiście, jak się zapewne domyślacie, forma wyścigu. Dodatkowo gra zawiera również tzw. PUSH YOUR LUCK, czyli mechanikę igrania z losem, która pojawia się choćby np. w grze SZARLATANI Z PASIKUROWIC. Dla fanów DECK BUILDINGU występującego w popularnej grze BRZDĘK, również coś się znajdzie! Co prawda przekształcone zostało w kościaną odmianę czyli DICE/POOL BUILDING, ale nie możemy tego pominąć.
Idealnie sprawdzi się dla zwolenników ogrywania jednego tytułu wielokrotnie, bowiem Cubitos szczyci się sporą regrywalnością. Zawdzięcza to aż czterem wariantom wyścigów czy choćby kartom ze specjlanymi zdolnościami dla każdego koloru kości, które także posiadają wiele wersji.

W skład podstawowej wersji gry wchodzą:
· 4 plansze graczy
· 1 tor fanów
· 2 dwustronne plansze wyścigów
· 4 żetony faz graczy
· 8 pionków graczy
· 40 żetonów waluty
· 25 żetonów dobierania
· 12 pudełek na kości
· 56 kart zdolności
· 121 kostek

Druga wersja gry, dostępna w naszej ofercie, została rozszerzona o 2 dodatkowe trasy – a to sprawi, że rozgrywka będzie jeszcze bardziej ekscytująca!

Nie zwlekajcie i dajcie się, więc namówić na drobną rywalizację - być może los wam sprzyja i to wy zdobędziecie tytuł mistrza CUBITOS!

Link do oferty podstawowej:
https://www.rubico.pl/produkt/cubitos-ryzykowny-wyscig,11007

Link do oferty z dwoma dodatkowymi torami:
https://www.rubico.pl/produkt/cubitos-ryzykowny-wyscig-2-trasy,11008

25.07.2022
Odjechana zabawa - premiera dodatków do ODJECHANYCH JEDNOROŻCÓW
Odjechana zabawa - premiera dodatków do ODJECHANYCH JEDNOROŻCÓW

Ta na pozór słodka, niewinna i przyjemna karcianka została ostatnio wzbogacona o cztery rozszerzenia. Mowa tutaj oczywiście o ODJECHANYCH JEDNOROŻCACH. Choć daty premiery wszystkich dodatków były kilkukrotnie przesuwane , to w końcu się doczekaliśmy!

Dla tego kto nie wie i nie miał jeszcze okazji bliżej zapoznać się z uroczymi jednorożcami - nie dajcie się zwieść tym stworzeniom! Pod tym tęczowym opakowaniem kryje się dosłownie CIEMNA STRONA MOCY!

ODJECHANE JEDNOROŻCE to gra karciana przeznaczona dla od dwóch do ośmiu osób. Pełna śmiechu, destrukcji, interakcji. Chociaż jej celem nie jest skłócenie graczy, to uważajcie - wyposażcie się w ogrom spokoju i dystansu.

Zasady gry nie są skomplikowane, jednak sama rozgrywka wymaga już sporych kombinacji. Gracze zaczynają od wybrania sobie kart jednorożków (pełniących głównie rolę kart do poświęcenia) oraz rozdaniu po pięć kart na rękę. Wybrane Jednorożki trafiają do prywatnych stajni, a reszta ich kart tworzy żłobek. Obok niego umieszczamy talię kart i na tym się kończy rozkładanie gry. Zwycięża gracz, który jako pierwszy umieści w swojej stajni wymaganą liczbę jednorożców.

Przejdźmy do krótkiego omówienia premierowych rozszerzeń...

ODJECHANE JEDNOROŻCE: TĘCZOWA APOKALIPSA

Zniszcz wrogów uprzejmością... albo ześlij na nich zabójczą zarazę! To idealnie zbalansowany zestaw dodatkowy dla wszystkich fanów kosmicznej równowagi.
To rozszerzenie składające się z 54 zupełnie nowych kart (27 druzgocząco słodkich kart i 27 kart apokaliptycznego chaosu), które wprowadzą do Twoich rozgrywek siły dobra i chaosu.

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/odjechane-jednorozce-teczowa-apokalipsa,9634

ODJECHANE JEDNOROŻCE: AHOJ PRZYGODO!

Pakuj się i ruszaj w ekscytującą przygodę, samodzielnie wybierając szlak! Dzięki nowym kartom, które pozwalają wybrać jedną z dostępnych opcji, możesz napisać unikalną historię wyjątkowego zwycięstwa… lub spektakularnej porażki!
To rozszerzenie składające się z 54 zupełnie nowych kart, które wprowadzą do Twoich rozgrywek motyw fantastycznych wypraw.

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/odjechane-jednorozce-ahoj-przygodo,9635

ODJECHANE JEDNOROŻCE: LEGENDARNE JEDNOROŻCE

Jednorożce z odległych krain przybyły na wezwanie i pragną zaciągnąć się do Twej armii! Wciel do niej doświadczone jednorożce bojowe, dorzuć parę potężnych zaklęć i rozgrom każdego, kto stanie Ci na drodze!
To rozszerzenie składające się z 54 zupełnie nowych kart, które wprowadzą do Twoich rozgrywek klimat fantasy.

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/odjechane-jednorozce-legendarne-jednorozce,9636

ODJECHANE JEDNOROŻCE: SMOKI

Przenieś swoje rozgrywki na wyższy poziom i rozpocznij walkę w powietrzu! Dzięki walecznym smokom oraz ich potężnej magii wypróbujesz zupełnie nowe strategie atakowania przeciwników. Tylko pamiętaj: karty nie powinny zionąć prawdziwym ogniem! Jeśli widzisz płomienie, coś poszło bardzo nie tak!
To rozszerzenie składające się z 54 zupełnie nowych kart, które wprowadzą do Twoich rozgrywek fantastyczne stworzenia: od smokorożków, poprzez dojrzałe osobniki aż do zwykłych jednorożców, które marzą, by zostać smokami.

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/odjechane-jednorozce-smoki,9638

Link do oferty podstawowej klasycznej wersji: https://www.rubico.pl/produkt/odjechane-jednorozce,2312
Link do oferty podstawowej wersji BEZ CENZURY: https://www.rubico.pl/produkt/odjechane-jednorozce-bez-cenzury,9448

UWAGA! WSZYSTKIE DODATKI MOŻNA ŁĄCZYĆ ZARÓWNO Z KLAYSCZNĄ PODSTAWOWĄ WERSJĄ  JAK I WERSJĄ BEZ CENZURY.

20.07.2022
KRAMIK - Outlet Rubico
KRAMIK - Outlet Rubico

Czy zaglądaliście już do naszej zakładki KRAMIK? Jeśli nie, to nie zwlekajcie! Wiele gier, komiksów, puzzli czy zabawek czeka na swoje drugie życie.

KRAMIK pojawił się około rok temu. Chcieliśmy, aby na naszej stronie internetowej, produkty niepełnowartościowe z powodu różnych przyczyn, miały swoje specjalne miejsce. Oferta KRAMIKU jest różnorodna, ale wszystkie produkty łączy jedna wspólna cecha - DEFEKTY.

Produkty , które trafiają do KRAMIKU, najczęściej miały pecha podczas transportowania dostawy do naszego magazynu. Zazwyczaj są to niepozorne uszczerbki na opakowaniu, np. wgniecenia rogów, nagniecenia krawędzi, zarysowania bądź po prostu brak folii zabezpieczającej. Zdarzają się jednak również wady nieco większe, ale spokojnie – każda rzecz posiada dokładny opis uszkodzenia, więc od samego początku, będziecie mieli świadomość tego z czym się mierzycie. Każdy wadliwy produkt oznaczony jest tzw. etykietą/flagą w kolorze szarym z napisem USZKODZONE, nie da się więc tego przeoczyć :)

Zatem jeżeli nie przeszkadzają wam drobne defekty wizualne, a właśnie znalazłeś tu swoją wymarzoną grę, na którą polujesz od dłuższego czasu i pragniesz nieco przyoszczędzić - to śmiało zapoznaj się z ofertą KRAMIKU!

Link do wszystkich ofert dostępnych w KRAMIKU: https://www.rubico.pl/kategoria/kramik,60 .

18.07.2022
Stań się detektywem - TOP 20 gier o tematyce detektywistyczno-kryminalnej
Stań się detektywem - TOP 20 gier o tematyce detektywistyczno-kryminalnej

Każdy z nas może stać się detektywem!

Zagłęb się w świat mrocznych i kryminalnych zagadek. Rozbudź swoją wyobraźnię, główkuj, sprawdzaj tropy, przeanalizuj wszystkie zebrane dowody , przesłuchuj świadków, ale przede wszystkim pomóż odnaleźć zaginione przedmioty lub schwytać rabusia, a czasem nawet i zabójcę! Gry detektywistyczne to świetny pomysł na trening swojej spostrzegawczoœci i sprytu.

Przedstawiamy nasze TOP 20 GIER DETEKTYWISTYCZNO-KRYMINALNYCH, uwzględniając oczywiście tytuły przeznaczone również dla najmłodszych graczy, bo kto w dzieciństwie nie chciał stać się detektywem niczym np. Sherlock Holmes? :)


DLA NAJMŁODSZYCH (3+ - 7+ LAT):

1. MALI DETEKTYWI (wyd. EGMONT) – WIEK: 3+

Gra dedykowana najmłodszym detektywistycznym planszówkowiczom. Przedstawiamy Antka i Antosia, którzy są ogromnymi fanami zabawy w detektywa. Ich tata schował do magicznego kufra kilka zabawek. Dzieci mają nie lada wyzwanie! Muszą odgadnąć jakie przedmioty zostały schowane do kufra, aby im się to udało konieczne jest odnalezienie pozostałych zabawek i wydedukowanie, których brauje.
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/mali-detektywi,2182

2. DETEKTYW BOMBEL (wyd. REBEL) – WIEK: 4+

Wraz z Detektywem Bomblem – popularnym poszukiwaczem przygód i niestrudzonym tropicielem tajemnic – dzieci odwiedzają trzy niezwykłe miejsca: szkołę, wesołe miasteczko i piracką wyspę, by zrealizować tajemnicze zadania. Gra pozbawiona jest rywalizacji, więc mogą działać w pojedynkę lub w większej grupie, współpracując. Celem jest znalezienie wszystkich wyznaczonych w zadaniu kart z gwiazdkami.
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/detektyw-bombel,9560

3. DETEKTYW POZYTYWKA NA TROPIE (wyd. NASZA KSIĘGARNIA) – WIEK: 5+

Detektyw Pozytywka otrzymał zlecenie odnalezienia ukrytych przedmiotów. Potrzebuje jednak pomocników, którzy wykazują się dobrą pamięcią oraz umiejętnością podejmowania ryzyka. Trzeba jednak uważać na Pana Mietka i omijać go szerokim łukiem – przegania każdego, kto napatoczy mu się pod miotłę. W grze znajdziecie ilustracje z bohaterami książek Grzegorza Kasdepke – Detektywem Pozytywką, Martwiakiem oraz Panem Mietkiem.
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/detektyw-pozytywka-na-tropie,639

4. TOP SECRET (wyd. FOXGAMES) – WIEK: 7+

Gra skupiająca się głównie na elemencie pamięciowym, w której występuje czysta dedukcja – brak strzelanin czy podsłuchów i pościgów. Wcielamy się w rolę agenta, którego zadaniem jest rozpracowanie siatki agentów przeciwnika. Co najważniejsze: gra przeznaczona jest tylko dla dwóch osób.
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/top-secret,1123

5. 24 GODZINY (wyd. TACTIC) – WIEK: 7+

Dzięki pozbawieniu gry elementów przemocy oraz agresji – idealnie sprawdzi się do rodzinnej rozgrywki. W miasteczku ujęto niebezpiecznego przestępcę. Zadaniem graczy jest przeprowadzenie śledztwa i znalezienie obciążających go dowodów. Jeżeli plan nie zostanie zrealizowany w przeciągu 24 godzin – przestępca wychodzi na wolność, a to oznacza przegraną rozgrywkę. Gra uczy współpracy – przybliża dziecku formę gry zespołowej i konieczność dzielenia się obowiązkami.
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/24-godziny,2792


DLA STARSZAKÓW ( 8+ - 12+ LAT):

1. TAJEMNICZE DOMOSTWO (wyd. PORTAL GAMES) - WIEK: 8+

Gra idealna dla fanów rozgrywek kooperacyjnych i skojarzeniowych. Uczestnicy gry odgrywają rolę grupy śledczych i trafiają do nawiedzonego domu, w którym przed laty doszło do tragicznej zbrodni. Jeden z graczy wciela się w ducha zamieszkującego dom. Jego zadaniem jest naprowadzanie śledczych na trop prawdziwego zabójcy. Duch nawiedza uczestników śledztwa w snach i podsuwa przedmioty, miejsca i osoby powiązane ze zbrodnią sprzed lat.
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/tajemnicze-domostwo,303

2. CLUEDO: HARRY POTTER/ BATMAN/ DRACULA (wyd. HADBRO/ WINNING MOVES) - WIEK: 8+

Seria gier tematycznych, opartych głównie na dedukcji.
W wersji CLUEDO: HARRY POTTER jeden z przyjaciół zostaje uznany za zaginiętego. Wcielając się w Harrego, Rona, Hermionę, Ginny , Lunę lub Nevilla spróbujcie odkryć kto dopuścił się porwania, jakiego użył zaklęcia lub przedmiotu oraz gdzie poszukiwany został zaatakowany.
W CLUEDO: BATMAN jeden z graczy zamienia się w tytułowego bohatera - Batmana, a jego zadaniem jest odnalezienie komisarza Gordona oraz ustalenie kto był jego porywaczem. Do porwania doszło podczas dochodzenia w sprawie korupcji w Departamencie Policji Gotham City. Przesłuchaj pozostałych graczy i uzyskuj od nich podpowiedzi. Pamiętaj, aby wykazać się ogromną podejrzliwością.
Młoda pokojówka - Irina, zostaje zamordowana w tajemniczym zamku w Branie. CLUEDO: DRACULA stawia graczy przed dwoma istotnymi pytaniami związanymi z ta zbrodnią. Czy Hrabia Dracula, który powstał z martwych jest zabójcą? A może ktoś próbuje odwrócić waszą uwagę i celowo sprawia, aby wszystkie tropy wskazywały na hrabiego?
Link do ofert: https://www.rubico.pl/wyszukaj/text?q=CLUEDO

3. Mr JACK (wyd. REBEL) - WIEK: 9+

Mr. Jack to dwuosobowa gra dedukcyjna podczas, której najbardziej tajemniczy zbrodniarz wszechczasów, Kuba Rozpruwacz, zmierzy się z najwspanialszymi przedstawicielami Scotland Yardu z kultowym Sherlockiem Holmes'em na czele. Ale uwaga! Złoczyńca podszywa się pod jednego z tropiących, więc jego zdemaskowanie nie będzie takie łatwe.
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/mr-jack-nowa-edycja,9022

4. MIKROMAKRO: NA TROPIE ZBRODNI (wyd. LUCKY DUCK GAMES) - WIEK: 10+

Istnieje takie miasteczko, wbrew pozorom bardzo ciche... Miasteczko, które skrywa wiele mrocznych sekretów, kradzieży i zabójstw. Opanowane przez krymnalistów, nad którymi lokalna policja przestała panować i draamtycznie woła o waszą pomoc! Kolejna kooperacyjna gra na dedukcję oraz spostrzegawczość. To kawał detektywistycznej roboty, więc bądźcie czujni i wyostrzcie każdy zmysł.
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/mikromakro-na-tropie-zbrodni,7178

5. ŚLEDZTWA: CLAIRE HARPER NA TROPIE (wyd. HOBBITY) - WIEK: 10+

„Śledztwa” to seria gier kryminalnych charakteryzujących się prostymi zasadami i fabułą skoncentrowaną na psychologicznym aspekcie bohaterów w stylu powieści Agathy Christie. W pierwszej części składającej się z trzech opowieści oddających hołd wielkim klasykom literatury detektywistycznej, głównym bohaterem jest genialna i nieustraszona Claire Harper. Podążaj za nią w jej śledztwach.
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/sledztwa-claire-harper-na-tropie,10984

MŁODZIEŻ I DOROŚLI ( 12+ - 16+ LAT):

1. PARANORMALNI DETEKTYWI (wyd. LUCKY DUCK GAMES) - WIEK: 12+

Dzięki swoim zdolnościom medium, paranormalni detektywi wezwani do zabójstwa, próbują nawiązać kontakt z duchem niedawno zmarłej osoby. Duch musi naprowadzić ich na trop zabójcy, by sprawiedliwości mogło stać się zadość!
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/paranormalni-detektywi,5719

2. SHERLOCK HOLMES: DETEKTYW DORADCZY (wyd. REBEL) - WIEK: 12+

W grze SHERLOCK HOLMES: DETEKTYW DORADCZY wcielasz się w rolę członka nieoficjalnego gangu, Bandy z Baker Street, założonego przez słynnego Sherlocka Holmesa. Wielki detektyw potrzebował kogoś, kto będzie go informował o krążących po mieście plotkach i pomagał przy rozwiązaniu najbardziej zawiłych spraw. Cztery z tych spraw (księgi od 1 do 4) tworzą kampanię o Kubie Rozpruwaczu i pozwolą Ci wziąć udział w obławie na seryjnego mordercę. Pozostałe 6 spraw nie jest ze sobą powiązanych. Nic nie jest jednak tak proste, na jakie wygląda - jeśli nie chcesz wyjść na głupca podczas ostatecznej konfrontacji w obecności Holmesa, musisz wykazać się nie lada rozwagą! Czy uda Ci się doścignąć swojego mistrza?
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/sherlock-holmes-detektyw-doradczy,1263

3. NIEPOŻĄDANI GOŚCIE (wyd. NASZA KSIĘGARNIA) - WIEK: 12+

Nie jest to gra kooperacyjna - każdy z graczy działa indywidualnie. Wcielając się w prywatnych detektywów, złapcie sprawcę zabójstwa milionera - Woodruffa Waltona. W rozwiązaniu zagadkowej śmierci pomoże służba, którą musicie przesłuchać. Zbadajcie dokładnie miejsce zbrodni, nie pomińcie żadnego tropu i znajdźcie mordercę - ustalcie jaki był jego motyw, jakie narzędzie posłużyło mu do dokonania zbrodni i czy działał sam.
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/niepozadani-goscie,9414

4. DECRYPTO (wyd. 2 PIONKI) - WIEK: 12+

Decrypto to świetna imprezowa gra planszowa, która zapewni Wam wiele niezapomnianych godzin kombinowania, rozszyfrowywania i zabawy. W skrócie: drużynowe zmagania w łamaniu słownych szyfrów za pomocą skojarzeń.
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/decrypto,296

5. T.I.M.E STORIES (wyd. REBEL) - WIEK: 14+

Wasz cel jest jeden - odkryć tajemnicę i rozwikłać zagadkę tak, aby osiągnąć zamierzony efekt. A efektem ma być zapobiegnięcie powstania paradoksu czasowego, jaki może wystąpić w przeszłości, ratując tym samym teraźniejszość i przyszłość. Będziecie przeżywać przygody w różnych światach, również rzeczywistościach równoległych do naszej, widząc wszystko oczami swoich bohaterów. Czeka na was całe spektrum możliwości - od walki, przeszukiwania, rozmów... aż do zadań pamięciowych i takich w których musicie wykazać się sprytem.
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/time-stories,1117

6. KRONIKI ZBRODNI: 1400 (wyd. LUCKY DUCK GAMES) - WIEK: 14+

Rok 1400. Nazywasz się Abelard Lavel, jesteś rycerzem w służbie króla. Już w dzieciństwie miewałeś dziwne, prorocze sny - widziałeś w nich zbrodnie z przeszłości i z przyszłości. Nauczyłeś się wykorzystywać swoje niezwykłe zdolności do rozwiązywania zagadek, których nikt inny nie potrafi wyjaśnić. Wielu mieszkańców miasta pragnie skorzystać z Twoich usług. Czy jesteś w stanie im pomóc? Przesłuchuj świadków i podejrzanych, gromadź dowody rzeczowe i zatrzymaj mordercę, zanim będzie za późno!
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/kroniki-zbrodni-1400,5702

7. DOCHODZENIE: DETEKTYWI KONTRA SERYJNY ZABÓJCA (wyd. LUCRUM) - WIEK: 14+

Od ponad roku śledztwo w sprawie okrutnej zbrodni seryjnego mordercy stoi w miejscu. Detektywi, którzy badają sprawę rozkładają ręce, są bezradni i brną w ślepe dochodzeniowe uliczki. Na domiar złego, wszystko wskazuje na to, że zabójca jest wśród nich i jest nim jeden z detektywów. W tej grze wszyscy są podejrzani. Technik śledczy będzie dawał detektywom wskazówki, czego mają szukać, a morderca spróbuje zasiać zamęt i zmylić tropy, by oskarżenie nie padło na niego.
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/dochodzenie-detektywi-kontra-seryjny-zabojca,1185

8. TAJNIACY (wyd. REBEL) - WIEK: 14+

Dwie drużyny, którym przewodzi dwóch Szefów Wywiadu, próbują jak najszybciej nawiązać kontakt ze wszystkimi swoimi agentami. Problem leży w tym, że Szef Wywiadu może podawać swojej drużynie tylko jedno hasło na turę, którym powiąże ze sobą kilka widocznych dla wszystkich kryptonimów. Drużyna musi domyślić się, który z prezentowanych kryptonimów należy do agentów ich drużyny, omijając cudzych agentów. Ale uwaga! Jeden z kryptonimów należy do zabójcy...
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/tajniacy,18

9. DETEKTYW: KRYMINALNA GRA PLANSZOWA (wyd. PORTAL GAMES) - WIEK: 16+

W Detektywie: Kryminalnej Grze Planszowej gracze wcielają się w role inspektorów pracujących dla rządowej agencji ANTARES. Detektywi otrzymają login upoważniający ich do korzystania z internetowej bazy danych agencji ANTARES, w której znajdą dane dotyczące podejrzanych, świadków, dokumentacje aresztowań i przebieg wcześniejszych śledztw. Gracze będą mieli wolną rękę w przeszukiwaniu bazy ANTARES jak i dowolnych źródeł, które pozwolą im rozwiązać sprawę. Wykorzystaj każde narzędzie, które masz do dyspozycji, aby rozwiązać sprawę! Przeszukaj internet, sprawdź fakty i odkyrwaj kolejne wskazówki! Pamiętaj: nie grasz w detektywa - jesteś DETEKTYWEM! to klasyczne rozwiązywanie zagadek zamknięte w rozgrywce, osadzonej w XXI wieku, wprowadzające elementy internetowe oraz koncept czwartej ściany znany ze spektakli teatralnych. W grze występuje wulgarny język oraz sceny przemocy!
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/detektyw-kryminalna-gra-planszowa,415

10. DETEKTYW: SEZON 1 (wyd. PORTAL GAMES) - WIEK: 16+

Jest to zestaw trzech unikatowych spraw, z których każda zabierze was w inne miejsce i wprowadzi w kryminalną zagadkę w innym stylu. Żadna z nich nie przypomina tych, które do tej pory rozwiązywaliście w Detektywie. To w pełni kooperacyjna gra dla 1-5 graczy, która zamieni wasze spotkania przy stole w fascynujące śledztwa. Będziecie ścigać mordercę speca od daktyloskopii, szukać motywów i tropów w angielskiej posiadłości pełnej podejrzanych i starać się rozwiązać tajemniczą zagadkę w mafijnym świecie.
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/detektyw-sezon-1,4942

13.07.2022
Bestsellerowa seria wydawnictwa NASZA KSIĘGARNIA - czy masz już całą kolekcję?
Bestsellerowa seria wydawnictwa NASZA KSIĘGARNIA - czy masz już całą kolekcję?

Kultowa seria gier wydawnictwa NASZA KSIĘGARNIA, podbiła już całą Polskę. Jakiś czas temu została wzbogacona o dodatkową część - KOTY. Myślimy, że ten wstęp wystarczył, aby naprowadzić was na trop o jakiej serii mowa :)


Seria gier z cyklu SEN to przede wszystkim niesamowicie klimatyczna oprawa graficzna Marcina Minora. Zasady w każdej z części są banalnie proste, jednak nie dajcie się zwieść - nie oznacza to nudnej rozgrywki, niezbyt emocjonującej i pozbawionej elementów zaskoczenia. W całą serię można zagrać już od dwóch osób do (w najnowszej części) nawet 7. Wyjątkiem są KRUKI, tutaj rozgrywka przeznaczona jest dla tylko dwóch osób. Choć gry mogłyby wydawać się na pozór różne, to mają jednak wspólne dla siebie cechy - senną krainę wokół, której krąży każda z części oraz kruki , które pojawiają się we wszystkich grach, lecz w każdej pełnią inną rolę.

SEN

To część rozpoczynająca całą serię. Zadaniem jest stworzenie snu składającego się z 4 krain (kart) i zebranie jak najmniejszej ilości kruków, a tym samym jak najmniejszej liczby ujemnych punktów. O to cały sekret udanego snu.
Ważną kwestią w tej części jest to, że gracze nie mają wglądu do krain znajdujących się w snach rywali.
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/sen,69

SEN - EDYCJA JUBILEUSZOWA

Edycja wydana na stuleceie wydawnictwa NASZA KSIĘGARNIA. Wzbogacona o nowe ilustracje, działania kart i warianty rogryzwki. Zasady takie same jak w pierwotnej części, którą można połączyć z edycją jubileuszową.
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/sen-edycja-jubileuszowa,9072

KRUKI

Druga część całej serii. De facto jest to gra wyścigowa, przeznaczona dla dwóch graczy. Należy jak najszybciej pokonać tor składająy się z kart, na każdej z których widnieją po dwie krainy. Przeciwnicy poruszają się w przeciwnych kierunkach. Gra przez cały czas jej trwania ulega ciągłym modyfikacjom, dzięki kartom losu oraz akcji, którymi zagrywa każdy z graczy.
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/kruki,308

SMOKI

To trzecia gra z serii, która przenosi graczy do świata ze snów. Gra choć na pierwszy rzut oka ma sporo cech wspólnych z poprzednimi częściami, to jednak nic bardziej mylnego! Ma zupełnie inne zasady, które poprowadzą do zwycięstwa gracza, który w swoim śnie odwiedzi najpiękniejsze z krain i zdobędzie dodatkowo 3 żetony smoka.
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/smoki,4955

KOTY

Ostatnia i najnowsza część z kultowej serii, która stanowi największe wyzwanie. Gracz ponownie przenosi się do krainy snów, gdzie czeka go spotkanie z przyjaznymi kotami oraz złowieszczymi krukami. Tych drugich czym prędzej się pozbywajcie i wysyłajcie je do snów rywali! Zwycięstwo należy do gracza, który zdobędzie najwięcej kotów w swoim śnie.
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/koty,10713

11.07.2022
ARCYBOX - rozbudź kreatywność u swojego dziecka
ARCYBOX - rozbudź kreatywność u swojego dziecka

Marka ARCYBOX na polskim rynku jest od niedawna. Stworzona przez mamy, z pomocą ich dzieci, po miesiącach namysłów, eksperymentów i testów. Celem ARCYBOXÓW jest rozbudzenie ciekawości, kreatywności oraz wyobraźni u dziecka. Dodatkowo uczą dzieci samodzielności oraz rozwijają jego kompetencje. To doskonały przykład na edukację poprzez zabawę.

O marce

Pewnego dnia, autorki zmotywowane zorganizowaniem czasu dzieciom podczas pandemii, zaczęły tworzyć z nimi różne ARCYdzieła z dostępnych w domu produktów. Jednak zawsze czegoś brakowało, a to muliny, a to kleju w płynie, klamerki… I tak właśnie powstał pomysł Arcyboxów, czyli zestawów kompletnych zadań, ze wszystkimi elementami, z których każdy mały twórca stworzy własne ARCYdzieło.
Arcybox tworzą dzieci dla dzieci. Jest to klasyczny przykład relacji SZEF BOBAS - ZAWÓD MAMA. A dokładniej 5 dzieciaków, które pomimo swojego młodego wieku, są najsurowszymi, najbardziej obiektywnymi i bezpośrednimi szefami jakich miały. Żaden zestaw, żadne zadanie, którego nie zaakceptowała większość nie znalazło się w pudełkach. One akceptują zwierzaki, które są znakiem rozpoznawczym, ich kolory, nadają im imiona, a mamy są ich realizatorami i inwestorami.

ARCYBOX w skrócie

Każdy z dostępnych w naszej ofercie 6 boxów posiada 5 kompletnych zadań dla dzieci. Zestawy zadań wypełnione są materiałami potrzebnymi małemu odkrywcy do wykonania jego ARCYdzieł. Do każdego zadania dołączona jest obrazkowa instrukcja, tak by ułatwić tworzenie. Produkt przeznaczony dla dzieci powyżej 3 roku życia.
W naszej ofercie znajdziecie:

 • ARCYBOX: KROKODYLARCYBOX: HIPCIO
 • ARCYBOX: ZEBRA
 • ARCYBOX: ŻYRAFA
 • ARCYBOX: SŁOŃ
 • ARCYBOX: REKIN

Link do wszystkich ofert z tej serii: https://www.rubico.pl/wyszukaj/text?q=arcybo .

06.07.2022
KOMIKSOWE PREMIERY - LIPIEC/SIERPIEŃ
KOMIKSOWE PREMIERY - LIPIEC/SIERPIEŃ

Letni okres obfitować będzie w sporo premierowych propozycji komiksowych. Jak zawsze, najwięcej nowych tytułów pojawi się w seriach Marvel oraz DC. Wydawnictwo EGMONT nie zapomniało również o najmłodszych czytelnikach – dla nich także pojawią się interesujące nowości.

Po udanej premierze tomu pierwszego, fani BATMANA, pod koniec lipca doczekają się drugiej części z pięciotomowej sagi BATMAN KNIGHTFALL: UPADEK MROCZNEGO RYCERZA. W pierwszym tomie zaznajamiamy się z genezą jednego z największych wrogów Batmana – Bane'a - nowa postać w uniwersum DC, której przeznaczeniem jest zniszczenie Batmana i przejęcie kontroli nad Gotham. Drugi tom stawia Batmana oko w oko ze swoim najpotężniejszym wrogiem, z którym stoczy heroiczną walkę.
Autorami scenariusza są legendarni twórcy jak Chuck Dixon, Doug Moench czy Alan Grant. Za rysunki odpowiadają zaś doskonali artyści: Graham Nolan, Jim Aparo, Norm Breyfogle, Jim Balent, Klaus Janson, Bret Blevins oraz wielu innych.

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/batman-knightfall-upadek-mrocznego-rycerza-tom-2,10874.

Z serii Marvelowskiej warto przyjrzeć się dwóm premierom, szczególnie, że już niedługo ma pojawić się najnowsza ekranizacja filmu THOR – Miłość i grom. THOR TOM 3: KRES WOJNY oraz KRÓL THOR to kontynuacje przygód Gromowładnego.
KRES WOJNY skupia się na walce Thora o wszystkie Dziesięć Królestw. Mimo, że wojna światów dobiegła końca, to wiele spraw pozostało niewyjaśnionych, a Gromowładny będzie musiał stawić im czoła.
Drugi tytuł to piorunujący finał pełnej rozmachu sagi o bogu gromów, na którą składają się serie: THOR GROMOWŁADNY, THOR (z linii wydawniczej Marvel Now), POTĘŻNA THOR, NIEZGODNY THOR oraz WOJNA ŚWIATÓW (Marvel Fresh). Przerażająca broń jaką jest Czarny Nekromiecz, trafiła w ręce największego wroga Gromowładnego – jego brata Lokiego. Thor musi stanąć do ostatniej wielkiej bitwy ze swoim bratem, która z kolei może doprowadzić do ostatecznego końca wszystkiego.

Link do oferty THOR TOM 3: KRES WOJNY: https://www.rubico.pl/produkt/thor-kres-wojny-tom-3,11097.
Link do oferty KRÓL THOR: https://www.rubico.pl/produkt/krol-thor,11096.

Fani hitowego serialu RICK & MORTY również mogą liczyć na kolejną premierę komiksowej odsłony. Główni bohaterowie tym razem będą działać oddzielnie na dwóch różnych krańcach kosmosu. Scenariusz jest dziełem Josha Trujillo, redaktora i pisarza pracującego dla wszystkich większych amerykańskich wydawnictw komiksowych. Ilustracje stworzyli Tony Fleecs i Jarrett Williams.

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/rick-i-morty-w-innych-swiatach,11107.

Muminki wzruszają i bawią dzieci już od ponad 70 lat. Chociaż ostatnia pozycja oryginalnej serii stworzonej przez fińską pisarkę Tove Jansson opublikowana została w 1970 roku, wciąż ukazują się różne nowe pozycje opowiadające historie z Doliny Muminków. W sierpniu swoją premierę będzie mieć tom 4. Jest to ostatnia zbiorcza część czarno-białych opowiadań, w której znajdziecie opowieści komiksowe autorstwa Larsa Janssona: NADMORSKIE LETNISKO RYJKA, BRATANEK KOMISARZA, DAMA W OPAŁACH, NIEBORAK NOWOŻEŃCEM, SKLEP SPORTOWY RYJKA, DIAMENT MIMBLI, MUMINEK I WAMPIR, MUMINEK I TELEWIZOR, ZACOFANE MUMINKI, MUMINKI I CIOCIA JANE.

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/muminki-tom-4,11102.

Na koniec czas przedstawić propozycję premierową dla młodszego grona czytelników. CZARODZIEJE I ICH DZIEJE TOM 2 – w oryginalnej wersji WIZARDS OF MICKEY- to druga część włoskiego cyklu komiksowego, publikowanego od 2006 roku w słynnym tygodniku TOPOLINO. Doskonale wszystkim znani disnejowscy bohaterowie, w zupełnie nowych rolach i w zupełnie nowym otoczeniu – pełnym magii, legend, przygód i mitycznych stworów w świecie fantasy , muszą zebrać elementy wielkiej zbroi, która pozwoli ocalić Minnie i położyć kres mrocznej erze.

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/czarodzieje-i-ich-dzieje-tom-2,11103.

POZOSTAŁE TYTUŁY PREMIEROWE LIPIEC/SIERPIEŃ:
1. DLA DZIECI:
- Sisters TOM 16 – Uda się czy się nie uda? 
https://www.rubico.pl/produkt/sisters-uda-sie-czy-sie-nie-uda-tom-16,10887
- Turbogalop TOM 2
https://www.rubico.pl/produkt/turbogalop-tom-2,11114
- Mała Syrenka
https://www.rubico.pl/produkt/mala-syrenka,11085
- Smerfy i śnieżyca TOM 39
https://www.rubico.pl/produkt/smerfy-i-sniezyca-tom-39,11104
- Magiczna 7 TOM 2 – Przeciwko wszystkim
https://www.rubico.pl/produkt/magiczna-7-przeciwko-wszystkim-tom-2,11112
2. MARVEL FRESH:
- Venom TOM 2
https://www.rubico.pl/produkt/venom-tom-2,10875
- Deadpool TOM 3 – Weasel idzie do Piekła
https://www.rubico.pl/produkt/deadpool-weasel-idzie-do-piekla-tom-3,10881
- Tony Stark Iron Man TOM 2
https://www.rubico.pl/produkt/tony-stark-iron-man-tom-2,11099
3. MARVEL CLASSIC:
- Star Wars – Wojna Łowców Nagród
https://www.rubico.pl/produkt/star-wars-wojna-lowcow-nagrod,10870
- Star Wars TOM 3– Wojna Łowców Nagród
https://www.rubico.pl/produkt/star-wars-wojna-lowcow-nagrod-tom-3,11050
- Star Wars Wielka Republika TOM 2 – Serce Drengirów
https://www.rubico.pl/produkt/star-wars-wielka-republika-star-wars-serce-drengirow-tom-2,11049
- Star Wars Darth Wader TOM 3 – Wojna łowców nagród
https://www.rubico.pl/produkt/star-wars-darth-vader-wojna-lowcow-nagrod-tom-3,11051
- Amazing Spider-Man Epic Collection – Powrót złowieszczej szóstki
https://www.rubico.pl/produkt/amazing-spider-man-epic-collection-powrot-zlowieszczej-szostki,10876
- X-MEN Punkty Zwrotne – Powtórne przyjście
https://www.rubico.pl/produkt/x-men-punkty-zwrotne-powtorne-przyjscie,10877
- Punisher TOM 3
https://www.rubico.pl/produkt/punisher-tom-3,11101
4. DC:
- Dceased – Martwa planeta
https://www.rubico.pl/produkt/dceased-martwa-planeta,10873
- Liga Sprawiedliwości – Wieczna zima
https://www.rubico.pl/produkt/liga-sprawiedliwosci-wieczna-zima,10885
- DC Comics – Pokolenia
https://www.rubico.pl/produkt/dc-comics-pokolenia,11094
- Najjaśniejszy dzień
https://www.rubico.pl/produkt/najjasniejszy-dzien,11100

04.07.2022
CHEERS! Na zdrowie!
CHEERS! Na zdrowie!

Nasze szeregi ofertowe zostały niedawno powiększone o idealną na wszelkie domówki, urodziny czy posiadówki - karciankę. Kolejna nowość, którą (prócz u producenta) znajdziecie TYLKO U NAS!

Gra stworzona w dobie pandemii, gdy wszyscy byliśmy pogrążeni w szarej covidowej rzeczywistości, a większość lokali została zamknięta. Na ratunek przybyli twórcy, chcąc wspomóc w odreagowaniu tej całej sytuacji. Jak twierdzą producenci gra doskonale sprawdzi się zarówno w gronie rodzinnym jak i przyjacielskim. Wypełniona różnorodnymi , ciekawymi i ekscytującymi zadaniami, dzięki którym każda rozgrywka staje się wyjątkowa.

Gra posiada dwie odsłony - nieco bardziej łagodniejszą dla rodzinnych rozgrywek oraz szaloną i pikantniejszą, starszą siostrę gry w butelce. Obie znajdziecie oczywiście w naszej ofercie :)

Link do oferty CHEERS! ORIGINAL: https://www.rubico.pl/produkt/cheers-original,11045
Link do oferty CHEERS! SPICY: https://www.rubico.pl/produkt/cheers-spicy,11046

29.06.2022
STRANGER THINGS - Ochroń mieszkańców Hawkins przed atakiem ŁUPIEŻCY UMYSŁÓW
STRANGER THINGS - Ochroń mieszkańców Hawkins przed atakiem ŁUPIEŻCY UMYSŁÓW

Już w tym tygodniu (01 lipca) rusza druga część 4 sezonu. Od początku kariery w wielu zestawieniach jest przodującą ekranizacją i nic w tym dziwnego. Fenomenalna produkcja Netflixa nie przestaje zaskakiwać i zachwycać.

Stranger things - to historia w klimacie lat 80-tych z elementami grozy, rozgrywająca się docelowo w miasteczku HAWKINS. Główna uwaga skupiona jest na grupie przyjaciół, do której dołącza dziewczynka z nadprzyrodzonymi mocami. Wkrótce wszyscy razem stają w obronie swojego miasta i toczą walkę z łupieżcą umysłów.

Jeśli tak samo jak my jesteście fanami tej świetnej produkcji, która totalnie zdobyła nasze serca, to w waszej kolekcji gier musi znaleźć się tytuł nawiązujący do tego popularnego serialu!

Szybka, innowacyjna i pełna niespodzianek gra. Doskonale nada się na imprezy - przeznaczona od 4 do 10 osób. Lekki charakter gry i łatwa rozgrywka czynią z niej idealną propozycję nawet dla osób mniej zaznajomionych z planszówkami.

Zasady gry:
Na początku gry każdy z uczestników otrzymuje płytkę postaci oraz kartę, która wskazuje, czy jest wolny, czy też opętany przez łupieżcę umysłów. Rozgrywka opiera się na dobieraniu kart ze wspólnego stosu. W każdej turze gracz odkrywa jedną z nich, a następnie wykonuje związaną z nią akcję. W grze występują dwa rodzaje kart: przygody oraz spotkania. Gdy odkrywamy kartę przygody, musimy przekazać ją dowolnemu innemu graczowi, który dołączy ją do swojej ręki. Z kolei karty spotkania mają efekty, które musimy natychmiastowo rozpatrzyć. Układy kart, jakie gracze mają na ręce są kluczowe dla tego, kto zostanie opętany lub ogłuszony. Odgadując role i przekazując karty konkretnym osobom mamy szansę wpływać na ich stan. Gra kończy się w momencie gdy tylko 1 albo 2 graczy wciąż jest w grze lub po rozpatrzeniu 3. karty spotkania.


Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/stranger-things-atak-lupiezcy-umyslow,10688 . 

27.06.2022
DISNEY PLUS - nowa platforma streamingowa już w Polsce!
DISNEY PLUS - nowa platforma streamingowa już w Polsce!

Wielu z nas wyczekiwało premiery tej usługi w naszym kraju i tak o to do grona coraz bardziej popularnej formy jaką są platformy streamingowe dołączył w zeszłym tygodniu DISNEY PLUS.

DISNEY PLUS oferuje treści przeznaczone dla całej rodziny. Strona w głównej mierze dystrybuuje produkcje takie jak: Walt Disney Studios oraz Walt Disney Television. Nie zabraknie jednak totalnie nowych, własnych produkcji DISNEY PLUS, których nie obejrzycie nigdzie indziej. Ciekawym dodatkiem są także grupy takie jak MARVEL, PIXAR czy STAR WARS, na które myślimy, że część z was wyczekiwała najbardziej.

Na premierze DISNEY PLUS w Polsce mogliście spotkać POPCORNZILLE, z którym od pewnego czasu wspólnie współpracujemy. Prowadzi on jedno z największych kont na polskim TikToku zajmujących się komiksami i popkulturą i to wraz z nim planujemy i tworzymy różne akcje promocyjne. W jednym z najnowszych filmików na TikToku relacjonuje to wydarzenie i przedstawia kilka produkcji, które pojawiąją się na tej platformie.
Link do filmiku: https://www.tiktok.com/@popcornzilla/video/7108820366633602310?is_copy_url=1&is_from_webapp=v1 .

Jeżeli po zakończeniu serialowo-filmowego seansu, zapragniecie wejść w posiadanie bardziej uprzedmiotowionej wersji ulubionej ekranizacji, koniecznie odwiedźcie naszą stronę, gdzie znajdziecie m.in. masę komiksów o treści Marvelowskiej czy Star Warsowej. Komiksy nie są jednak naszą jedyną propozycją. W swojej ofercie posiadamy również sporo gier i puzzli krążących wokół tematyki (oprócz wyżej wymienionej ) również nieco bardziej przystępnej dla młodszej widowni choćby np. KRAINA LODU.

Poniżej przedstawiamy niewielkie zestawienie wybranych produktów, do których nawiązują produkcje filmowe dostępne na DISNEY PLUS.

KOMIKSY:
1. STAR WARS ---> link do ofert: https://www.rubico.pl/wyszukaj/komiksy,43?q=STAR%20WARS&page=2
2. Moon Knight ---> link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/moon-knight-z-martwych-tom-1,4267
3. Doktor Strange ---> link do ofert: https://www.rubico.pl/wyszukaj/text?q=doktor%20strange
4. Iron Man ----> link do ofert: https://www.rubico.pl/wyszukaj/komiksy,43?q=iron%20man&filter[available]=1
5. Kapitan Ameryka ---> link do ofert: https://www.rubico.pl/wyszukaj/text?q=kapitan%20ameryka
6. Strażnicy galaktyki ---> link do ofert: https://www.rubico.pl/wyszukaj/text?q=stra%C5%BCnicy%20galaktyki&filter[available]=1
7. Avengers ---> link do ofert: https://www.rubico.pl/wyszukaj/komiksy,43?q=avengers&filter[available]=1
8. Czarna Wdowa ---> link do ofert: https://www.rubico.pl/wyszukaj/text?q=czarna%20wdowa&filter[available]=1
9. Deadpool ---> https://www.rubico.pl/wyszukaj/komiksy,43?q=deadpool&filter[available]=1
10. Kraina lodu ---> https://www.rubico.pl/wyszukaj/komiksy,43?q=kraina%20lodu

GRY/ PUZZLE/ FIGURKI:
1. STAR WARS:
* https://www.rubico.pl/wyszukaj/gry-planszowe,1?q=STAR%20WARS&filter[available]=1
* https://www.rubico.pl/wyszukaj/gry-karciane,2?q=star%20wars&filter[available]=1
https://www.rubico.pl/wyszukaj/gry-towarzyskie,3?q=star%20wars&filter[available]=1
https://www.rubico.pl/wyszukaj/gry-rodzinne,4?q=star%20wars&filter[available]=1
https://www.rubico.pl/wyszukaj/zabawki,59?q=star%20wars&filter[available]=1
2. MARVEL:
https://www.rubico.pl/wyszukaj/gry-planszowe,1?q=MARVEL&filter[available]=1
https://www.rubico.pl/wyszukaj/gry-karciane,2?q=MARVEL&filter[available]=1
https://www.rubico.pl/wyszukaj/gry-rodzinne,4?q=MARVEL&filter[available]=1
https://www.rubico.pl/wyszukaj/zabawki,59?q=MARVEL&filter[available]=1
3. KRAINA LODU:
https://www.rubico.pl/wyszukaj/text?q=kraina%20lodu
4. DISNEY:
https://www.rubico.pl/wyszukaj/text?q=disney

22.06.2022
CIEMNA STRONA MYDŁA - karciany czarny humor
CIEMNA STRONA MYDŁA - karciany czarny humor

Jakiś czas temu nasza oferta została wzbogacona o świeżutką niczym ciepłe bułeczki karciankę strategiczną autorstwa dwóch ekscentrycznych artystów: Pawlika i Gurgiego. 

Jej powstanie, autorzy mogą zawdzięczać w głównej mierze zrzutce crowdfunfingowej, którą sami zorganizowali. Projekt zebrał aż 678% wymaganej kwoty , a ponadto o grze pisały m.in. serwisy takie jak MONEY oraz WIRTUALNEMEDIA.


Jak wyjaśniają sami autorzy karcianka, w której główną rolą jest układanie zdań - może być ciekawa! Musi tylko spełnić pewne warunki: zdania tworzą się randomowo, są abstrakcyjne i nierzadko szalenie... osobliwe. CIEMNA STRONA MYDŁA spełnia wszystkie powyżej wspomniane kryteria.

Dlaczego CIEMNA STRONA MYDŁA? To kolejna fajna alternatywa dla gier takich jak KARTY DŻENTELMENÓW czy LOŻA SZYDERCÓW. Na pokładzie potrzebni są tylko ludzie zdystansowani, z ogromem poczucia humoru (również tego czarnego), odważni, którzy nie będą zniesmaczeni niecenzuralnym słownictwem.

ZASADY GRY:
Zabawa polega na układaniu zdań z Kart Słów podzielonych na 5 poziomów ostrości. Gracze losują jeden z nich i dążą do zdominowania zdania słowami ze swoim poziomem. Aby nie było zbyt łatwo, Karty Słów posiadają efekty, które znacząco wpływają na rozgrywkę i pozwalają na rozplanowywanie strategii.
Do dyspozycji przeznaczony jest również filmik instruktażowy z wyjaśnieniem zasad oraz prezentacją przykładowej rozgrywki. Wideo można zobaczyć tutaj: https://www.facebook.com/CiemnaStronaMydla/videos/879800196256157 .

A teraz czas na lekką samochwałkę, gdyż jesteśmy jedynym (na ten moment) dystrybutorem tej gry!
Dostępna jest u nas również w wersji rozszerzonej - CIEMNA STRONA MYDŁA DELUXE, gdzie zawartośc została wzbogacona o dodatkowe 50 kart.

Link do oferty w wersji podstawowej: https://www.rubico.pl/produkt/ciemna-strona-mydla,10956
Link do oferty w wersji DELUXE: https://www.rubico.pl/produkt/ciemna-strona-mydla-deluxe,10957

20.06.2022
TOP 5 produktów na ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
TOP 5 produktów na ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Zakończenie roku to zawsze spore przeżycie zarówno dla rodziców, dzieci jak i całego grona pedagogicznego. Przez cały rok szkolny dzieci ciężko pracują, poszerzając swoją wiedzę oraz umiejętności, aby na koniec osiągnąć jak najlepsze wyniki. Dlatego sprawmy im odrobinę radości wynagradzając ich za całoroczny wysiłek :)

Z myślą o dzieciach przedstawiamy naszą propozycję TOP 5 PRODUKTÓW doskonałych na prezent dla najmłodszych na zakończenie roku szkolnego, w przystępnych cenach (oferta zarówno dla placówek pedagogicznych jak i rodziców).

1. MINIENCYKLOPEDIA - BYŁ SOBIE CZŁOWIEK / BYLI SOBIE WYNALAZCY

Bogato ilustrowane, pełne ciekawostek, anegdot i humoru miniencyklopedie. W zestawie książeczka oraz płyta DVD z ponad 100 minutami filmów w danej dziedzinie.

Link 1: https://www.rubico.pl/produkt/byl-sobie-czlowiek-miniencyklopedia,3336
Link 2: https://www.rubico.pl/produkt/byli-sobie-wynalazcy-miniencyklopedia,3337

2. GRY Z SERII: DZIECI KONTRA RODZICE

Seria dynamicznych gier rodzinnych o róźnorodnej tematyce. W każdej z części dzieci rywalizują z rodzicami, odpowiadając na wiele interesujących i czasami zabawnych pytań. Poziom trudności pytań został przygotowany specjalnie w taki sposób, aby nie sprawić trudności żadnemu z uczestników zabawy.

Poniżej link do wszystkich produktów z tej serii dostępnych oczywiście na naszej stronie.

Link: https://www.rubico.pl/wyszukaj/text?q=DZIECI%20KONTRA%20RODZICE&filter[available]=1

3. GRY KARCIANE WYDAWNICTWA NASZA KSIĘGARNIA

Propozycja kierowana dla nieco starszych dzieci. Każda z gier raczej różni się zasadami. Liczba graczy również zależna jest od wybranej części, jednak najczęściej jest to gra kierowana od dwóch do nawet dziesięciu graczy.

Poniżej link do wszystkich 5 produktów z tej serii dostępnych oczywiście na naszej stronie.

Link: https://www.rubico.pl/wyszukaj/text?q=GRA&filter[manufacturer][16]=1&filter[available]=1

4. ŁAMIGŁÓWKI DRUCIANE: RACING

Sprawcie prezent, który inspiruje do myślenia i stanowi nie lada wyzwanie. Seria RACING posiada trzy poziomy trudności. Zaleca się, aby zacząć od najłatwiejszego i piąć się stopniowo do góry, ale jest to tylko sugestia. W wielu przypadkach, wszystko zależy od naszych indywidualnych predyspozycji.

Poniżej link do wszystkich dostępnych na naszej stronie łamigłówek z serii RACING.

Link: https://www.rubico.pl/wyszukaj/text?q=%C5%81amig%C5%82%C3%B3wka%20druciana%20Racing&filter[available]=1

5. GRY Z SERII: DOBRA GRA W DOBREJ CENIE - WYDAWNICTWA EGMONT

Różnorodność w pełnym tego słowa znaczeniu. Gry rodzinne o zróżnicowanej tematyce i zasadach - w zależności od tego czego poszukujecie i wymagacie od gry. Wszystkie w przedziale wiekowym od 6 lat, przeznaczone głównie dla dwóch do czterech graczy.

Poniżej linki do każdej z gier dostępnych na naszej stronie.

Link 1: https://www.rubico.pl/produkt/bitwa-na-morzu,998
Link 2: https://www.rubico.pl/produkt/co-slychac-na-farmie,644
Link 3: https://www.rubico.pl/produkt/gdzie-jestes,1462
Link 4: https://www.rubico.pl/produkt/kosmiczna-misja,421
Link 5: https://www.rubico.pl/produkt/na-lody,626
Link 6: https://www.rubico.pl/produkt/rycerze-i-zamki,640
Link 7: https://www.rubico.pl/produkt/wyprawa-do-dzungli,636
Link 8: https://www.rubico.pl/produkt/znikajace-ciasteczka,413
Link 9: https://www.rubico.pl/produkt/drapacze-chmur,618
Link 10: https://www.rubico.pl/produkt/slowostworki,6162
Link 11: https://www.rubico.pl/produkt/na-ratunek,641
Link 12: https://www.rubico.pl/produkt/pirackie-skarby,1022
Link 13: https://www.rubico.pl/produkt/pizza-xxl,414

15.06.2022
Najnowsza premiera - FORTNITE x MARVEL - WOJNA ZEROWA
Najnowsza premiera - FORTNITE x MARVEL - WOJNA ZEROWA

ISTNA MIESZANKA WYBUCHOWA - tak w skrócie można opisać zeszłotygodniową premierę, czyli FORTNITE X MARVEL - WOJNA ZEROWA- 1/2022.


Bohaterowie MARVELA oraz najbardziej lubiane postacie z popularnej na całym świecie gry FORTNITE, łączą siły i wyruszają w poszukiwaniu zaginionego skrystalizowanego fragmentu punktu zerowego zagubionego w UNIWERSUM MARVELA. Czy im się to uda? Przekonacie się tylko i wyłącznie zaopatrując się w tą lekturę!

Składający się z pięciu zeszytów komiksowy crossover jest wynikiem współpracy między wydawnictwem MARVEL i studiem EPIC GAMES. Ciekawym bonusem jest kod zamieszczony w każdym zeszycie, który umożliwi odblokowanie użytkownikom Fortnite cyfrowych przedmiotów w grze. W pierwszym premierowym zeszycie do odblokowania jest kostium SPIDER-MAN ZERO.

Dodatkowo wydawnictwo przedstawiło na swojej stronie wstępny kalendarz nastepnych premierowych zeszytów wraz z opisem cyfrowych przedmiotów do odblokowania:

 • FORTNITE X MARVEL: WOJNA ZEROWA 2 (13/07/2022) - PRZEDMIOT: STARK Z SIÓDEMKI
 • FORTNITE X MARVEL: WOJNA ZEROWA 3 (17/08/2022) - PRZEDMIOT: PAZURY Z ADAMANTIUM
 • FORTNITE X MARVEL: WOJNA ZEROWA 4 (31/08/2022) - BRAK INFOMRACJI NA TEMAT PRZEDMIOTU
 • FORTNITE X MARVEL: WOJNA ZEROWA 5 (28/09/2022) - BRAK INFOMRACJI NA TEMAT PRZEDMIOTU
 • DLA CZYTELNIKÓW , KTÓRZY SKOMPLETUJĄ WSZYSTKIE 5 KODÓW - DODATKOWY BONUS


WZYWAMY ZATEM WSZYSTKICH FANÓW MARVELA I FORTNITE - SPIESZCIE SIĘ!
Część pierwsza premierowego tytułu wyprzedaje się niczym świeże bułeczki, więc nie ma na co czekać!

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/fortnite-x-marvel-wojna-zerowa-12022,10948

13.06.2022
TOP 8 gier na LATO
TOP 8 gier na LATO

Idealne do zabrania na letni wyjazd, nie zajmujące dużo miejsca i takie, które można rozegrać w trakcie podróży np. pociągiem. Klasyczny CHIŃCZYK, STATKI czy BINGO w wersji podróżnej? Proszę bardzo! 

1. CATAN W WERSJI PODRÓŻNEJ

Ciekawym rozwiązaniem jest bardzo popularna i lubiana na całym świecie gra ekonomiczna idealna na urozmaicenie rodzinnego bądź towarzyskiego wypoczynku - mowa tutaj oczywiście o grze CATAN. Znajdziecie ją w naszej ofercie również jako wersję podróżną. Zostały wprowadzone w tej wersji małe zmiany oraz udogodnienia. Wszystkie elementy przede wszystkim zostały dostosowane do mniejszej planszy i przerobione w taki sposób, aby zminimalizować ryzyko przemieszczeń elementów. Plastikowe pudełko jest bardzo podręczne i z łatwością można je spakować. Kolejną innowacją jest wariant dwuosobowy, a więc gra przeznaczona jest już od 2 do 4 graczy.

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/catan-wersja-podrozna,68 .

2. GRA WSIĄŚĆ DO POCIĄGU: EUROPA / WSIĄŚĆ DO POCIĄGU: DOOKOŁA ŚWIATA

Podróż na zasłużony letni odpoczynek, niektórzy odbywają pociągiem. A skoro mowa o pociągach to nie może zabraknąć prezentacji bestsellerowego, niezwykle popularnego oraz obsypanego wieloma nagrodami tytułu. WSIĄŚĆ DO POCIĄGU: EUROPA oraz WSIĄŚĆ DO POCIĄGU: DOOKOŁA ŚWIATA to tylko dwie nasze propozycje z całej serii, idealne na lato. Niezwykle łatwe, z fantastycznie prostymi zasadami - nauka zajmie jedynie 5 minut. Zapewnią świetną zabawę całej rodzinie, ale spodobają się również doświadczonym graczom.

Link 1 do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/wsiasc-do-pociagu-europa,22
Link 2 do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/wsiasc-do-pociagu-dookola-swiata,7362

3. GRA WYPRAWA DO EL DORADO

Czy są tu jacyś fani dzikich, pełnych wrażeń, często ekstremalnych podróży? A może mieliście już okazję przeżyć jedną z właśnie takich letnich wypraw wprost przez dżunglę? Jeśli nie, to nic straconego! Gra WYPRAWA DO EL DORADO zabierze was w niezapomnianą wyprawę do legendarnego miasta. Jedna z dróg prowadzi przez dżunglę, często pełną niebezpieczeństw, dlatego ważne jest, abyście zabrali ze sobą doświadczonych przewodników i koniecznie odpowiedni sprzęt! Jednak tak jak wspominaluśmy - to tylko JEDNA z możliwych form dotarcia do miasta. Każda rozgrywka wymaga od was innej strategii.

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/wyprawa-do-el-dorado,1482

4. GRA LATO Z KOMARAMI

Letni wypoczynek bez komarów? Jest to możliwe. Wyślij komary na wakacje! Niech kąpią się w Bałtyku lub zbierają grzyby, byle tylko nie uprzykrzały życia i nie bzyczały już nad uchem. Gracze muszą jak najszybciej pozbyć się kart z komarami tak, aby na koniec rundy mieć jak najmniej karnych punktów.

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/lato-z-komarami,545

5. GRA DOBBLE: PLAŻA

Jeżeli mielibyście wymienić skojarzenia związane ze słowem LATO, to co wpadłoby wam do głowy? Nam z latem bezapelacyjnie kojarzy się PLAŻA. Sami spróbujcie sobie to wyobrazić... LATO, BEZCHMURNE NIEBO, SŁOŃCE, MORZE/JEZIORO & PLAŻA - POŁĄCZENIE IDEALNE! Brakuje tu tylko jednego... niewielkiej, szybkiej, banalnie łatwej gierki, która jednocześnie jest emocjonująca i pozwoli na urozmaicenie wypoczynku. Idealna dla każdego - dzieci powyżej 4 roku życia śmiało mogą spróbować swoich sił. Gra, która posiada same plusy i jeszcze tematycznie kojarzy się z latem i wakacyjnym wypoczynkiem :)

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/dobble-plaza,447

6. GRA MOLKKY

Skojarzeń ciąg dalszy...
Lato kojarzy się zapewnie wszystkim z piękną, słoneczną pogodą oraz spędzaniem każdej wolnej chwili na świeżym powietrzu i łonie natury. Jeżeli, więc chcecie odejść od planszówkowego stołu i przenieść rozgrywkę w plener - gra MOLKKY jest strzałem w 10!
Zawartość to ponumerowane kręgle oraz zbijak. Celem jest uzbieranie dokładnie 50 punktów, a zrobicie to rzucając w każdej kolejce drewnianym zbijakiem w upatrzone wcześniej ponumerowane kręgle tak, aby je przewrócić. Gra atrakcyjna dla osób w każdym wiekum, w której przydatne są umiejętności takie jak celność rzutu i taktyczne myślenie.

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/molkky,2813

7. GRA 5 SEKUND: PODRÓŻE

Jeżeli latem uwielbiacie podróżować, zwiedzać ciekawe, zabytkowe miejsca oraz w pełni korzystać z atrakcji turystycznych - jest to propozycja idealna dla was!
5 SEKUND: PODRÓŻE to tematyczna wersja bestsellerowej gry towarzyskiej
5 SEKUND. Różnorodne pytania - od prostych po trudniejsze oraz tylko 5 sekund na udzielenie odpowiedzi. Sprawdźcie swoją wiedzę, szybkość oraz umiejętność szybkiego myślenia pod presją czasu.

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/5-sekund-podroze,2608

8. GRA CZARNE HISTORIE - ŚMIERTELNE WAKACJE

Na koniec przyszedł czas na grę karcianą, w sam raz na wyjazd w gronie przyjaciół bądź idealną dla fanów serii CZARNE HISTORIE. UWAGA! Nie należy ona do lekkich gier o wesołej tematyce - znajdziecie tu ogrom czarnych jak kruk historii. Niniejsza edycja zainspirowana została wakacyjnymi wspomnieniami autorki Nicole Berger, mrożącymi krew w żyłach relacjami z podróży wielu jej przyjaciół i znajomych.

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/czarne-historie-smiertelne-wakacje,591

08.06.2022
Alchemicy - Zostań Alchemikiem
Alchemicy - Zostań Alchemikiem

Dzisiaj dostałem mój nowy kociołek. Nareszcie moje laboratorium jest gotowe! Całe dnie zbierałem i suszyłem składniki w oczekiwaniu na tę chwilę. Co by tu zmieszać najpierw? Mam dobre przeczucie co do kruczego pióra i korzenia mandragory. No i ponoć ropucha pasuje do wszystkiego.

Ale z drugiej strony, co tam wiedzą inni? To moje laboratorium i moje badania! Kiedy opublikuję swoje teorie, to wszyscy będą przychodzić do mnie! Już ja im udowodnię, że jestem najwybitniejszym umysłem zgłębiającym tajniki alchemii.

No dobrze, czas rozpalić ogień i wziąć się do pracy. W mętnej głębi kotła znaleźć można przecież wiedzę, bogactwo i sławę.

Od dwóch do czterech graczy wciela się w rywalizujących alchemików chcących odkryć sekrety tej tajemnej sztuki. Punkty można zdobywać na różne sposoby, ale najwięcej otrzymuje się za publikację teorii - prawidłowych teorii, warto dodać. I w tym leży problem.

Gracze zdobywają wiedzę poprzez mieszanie składników i sprawdzanie wyników za pomocą aplikacji skanującej karty na tablecie lub smartfonie. Dedukują, jak przyrządzić mikstury, które mogą sprzedać poszukiwaczom przygód. Zarobione złoto mogą wydawać na magiczne artefakty, które są bardzo potężne, ale także bardzo drogie. Publikujemy teorie, ośmieszamy i obalamy tezy przeciwników i zmagamy się z wyzwaniami, przy których zamiana ołowiu w złoto to betka!

Kiedy teorie graczy są publikowane lub odrzucane, ich reputacja idzie w górę i w dół. Na koniec gry reputacja zamieniana jest na punkty zwycięstwa. Punkty otrzymuje się także za artefakty oraz stypendia. Gracz z największą liczbą punktów wygrywa.

Grę zakupisz u nas: https://www.rubico.pl/produkt/alchemicy,11

13.11.2021
Na skrzydłach - Przepiękne ilustracje i niesamowita rozgrywka
Na skrzydłach - Przepiękne ilustracje i niesamowita rozgrywka

W tej przepięknie ilustrowanej grze uczestnicy rozwijają własne rezerwaty, które są ostoją dla wielu różnorodnych gatunków ptactwa. Każdy kolejny okaz stanowi szansę na wzbogacenie naszej kolekcji, a także rozwój rezerwatu i realizację celów.

Na czym to polega?

Podczas zabawy każdy z graczy będzie rozwijał swój własny rezerwat poprzez wykładanie na specjalną planszę kart ptaków. Gra składa się z następujących po sobie tur. Aby wykonać jedną z dostępnych akcji, należy umieścić kostkę akcji w odpowiednim miejscu swojej planszy. Z każdą rundą (a będzie ich cztery), gracze będą mieli coraz mniej akcji do wykorzystania, ale ich efekty będą bardziej rozbudowane. Na samym początku gra będzie szła szybciej, jednak w miarę krystalizowania się strategii, poszczególne tury mogą zajmować coraz więcej czasu.

Każdorazowo gracz może wybierać z czterech rodzajów akcji:

 • Po opłaceniu kosztu w pożywieniu i jajkach możemy zagrać ptaka z ręki i umieścić go we właściwym dla niego środowisku (w odpowiednim rzędzie).
 • Zdobyć pożywienie według dostępnych w puli kości pożywienia.
 • Złożyć jaja, tzn. pobrać jedno z zasobów i umieścić na karcie odpowiedniego ptaka.
 • Dobrać karty ptaków.

Trzy ostatnie akcje powodują również aktywację zdolności ptaków w danym rzędzie, co oznacza, że możemy skorzystać z efektów opisanych na kartach poszczególnych ptaków.

Gdy wszyscy gracze wykorzystają swoje kości akcji, runda się kończy. Każdy z graczy odnotowuje swoje miejsce w realizacji celów. Na koniec gry punkty otrzymujemy za zagrane ptaki (każdy z nich ma własną wartość punktową), cele z planszy, karty bonusowe, jajka i pożywienie na kartach ptaków oraz dodatkowe karty.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Już przy pierwszym kontakcie gra zwraca uwagę estetyką wykonania i dopracowaniem poszczególnych elementów. W pudełku znajdziemy wieżę na kości w kształcie ptasiego karmnika, figurki jajek, specjalną tackę na karty, a także – a może przede wszystkim – karty ptaków ozdobione przepięknymi grafikami. Obcowanie z tak wykonaną grą jest niezwykle przyjemne.
 • Jednak Na skrzydłach to nie tylko wygląd! Dzięki temu, że karty wzajemnie na siebie wpływają, gra wymaga umiejętnego planowania, a przyjęte strategie wspaniale rozwijają się wraz z kolejnymi rundami. Ważna jest tutaj optymalizacja działań i równomierny rozwój, aby zdobyć jak najwięcej punktów.
 • Plansze celów są dwustronne i oferują dwa poziomy rozgrywki: z mniejszym i większym stopniem rywalizacji, w zależności od tego, na co mamy w danej chwili ochotę.
 • Mnogość i różnorodność gatunków ptaków występujących w grze sprawia, że przy dobrej zabawie poszerzamy również swoją zoologiczną wiedzę.

Zobacz grę u nas:  https://www.rubico.pl/produkt/na-skrzydlach,511

06.11.2021
 Wsiąść do Pociągu: Europa - czyli wyrusz w podróż po europie
Wsiąść do Pociągu: Europa - czyli wyrusz w podróż po europie

Wsiąść do Pociągu to seria gier umiejscowiona w różnych zakątkach świata. Dzisiaj przedstawimy wam najlepiej sprzedającą się edycję tej gry jaką jest: Wsiąść do Pociągu: Europa.

Od urwistych wzgórz Edynburga po słoneczne nabrzeża Stambułu, z dusznych alej Pampeluny do wietrznego Berlina - Wsiąść do pociągu: Europa zabierze cię w wielką podróż przez wielkie miasta Starego Kontynentu u progu zeszłego stulecia.

Czy odważysz się przebyć mroczne tunele Szwajcarii? Wsiądziesz na pokład promu przemierzającego Morze Czarne? Wzniesiesz dumne dworce w stolicach imperiów? Następne posunięcie może uczynić Cię największym magnatem kolejowym Europy! Pakuj walizki, wołaj bagażowego i wsiądź do pociągu!

Wsiąść do Pociagu: Europa to gra familijna o wielkiej, kolejowej przygodzie. Uczestnicy zbierają karty przedstawiające wagony i używają ich by budować dworce, pokonywać tunele, wsiadać na promy i zajmować trasy kolejowe jak Europa długa i szeroka. To prosta i elegancka planszówka, której można nauczyć się w 5 minut. Zapewni dobrą zabawę całej rodzinie, niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania uczestnków.

Na czym to polega?
Na początku rozgrywki uczestnicy otrzymują karty biletów, które stanowią cele do zrealizowania. Znajdują się na nich nazwy miast, które należy połączyć nieprzerwaną trasą kolejową. Aby to zrobić, gracze będą dobierali kolorowe karty wagonów a następnie zagrywali je w zestawach odpowiadających kolorom wybranych odcinków na mapie. Poszczególne odcinki zajmujemy, układając na nich plastikowe figurki wagoników.

Aby wygrać, będziemy musieli wykazać się taktycznym myśleniem, które pozwoli nam zająć strategiczne miejsca na planszy, by jak najszybciej zrealizować swoje cele.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • To świetna propozycja dla osób, które dopiero zaczynają swoją zabawę z planszówkami. Liczba zasad, które należy poznać na początku jest niewielka, a z każdą kolejną partią nasze rozgrywki stają się ciekawsze.
 • Dzięki połączeniu przystępnej instrukcji z neutralnym tematem, Wsiąść do Pociągu to idealna gra familijna.
 • W porównaniu z Wsiąść do Pociągu: USA, wersja z mapą Europy zawiera nową funkcjonalność: dworce. Ich wybudowanie pozwala na korzystanie z odciników zbudowanych przez innych graczy. Ponadto na tej mapie znajdziemy połącznia tunelowe i promowe, które mają specjalne zasady budowy.


Gra dostępna tutaj: https://www.rubico.pl/produkt/wsiasc-do-pociagu-europa,22

01.11.2021
Top 5 Gier na Halloween
Top 5 Gier na Halloween

Halloween zbliża się wielkimi krokami. Ten coraz bardziej popularny zwyczaj jest doskonałą okazją do przygotowania hucznej imprezy.
Z tej okazji przygotowaliśmy dla was TOP 5 gier planszowych w klimacie tego święta wraz z krótkimi opisami do zagrania w gronie rodziny lub przyjaciół.

1. Czarne Historie:

Czarne historie to zestaw 50 elektryzujących, okropnych, a czasami makabrycznych opowieści, które faktycznie się wydarzyły albo mogły się wydarzyć. Tak naprawdę jest to gra, w której gracze starają się rozwikłać zagadki, które zostają im przedstawione.

Cała zabawa polega na tym, że na głos odczytuje się treść przedniej strony karty tak, aby poznali ją wszyscy uczestnicy. Następnie jeden gracz zostaje Mistrzem tajemnic - w związku z tym po cichu musi przeczytać treść znajdującą się na odwrocie karty, dowiadując się jak doszło do zdarzenia, które znają wszyscy. W tym momencie rozpoczyna się najlepsza część - śledztwo! Pozostali gracze wcielają się w role poszukiwaczy i muszą zadawać mistrzowi tajemnic pytania, które pozwolą im wydedukować jak doszło do opisanej sytuacji. Jednak muszą zadawać pytania w taki sposób, aby mistrz tajemnic mógł na nie odpowiedzieć tylko 'Tak' lub 'Nie'!

2. Gloom
Zapraszamy do świata, w którym niebo jest zawsze szare, herbata wiecznie zimna, a nowa tragedia czai się za każdym rogiem

O co chodzi?

W grze Gloom Twój cel jest smutny, ale prosty: spraw, by Twoja dziwaczna rodzina doświadczyła największych możliwych tragedii, zanim przejdzie na zasłużony odpoczynek. Historia jej spektakularnego upadku tylko czeka, byś ją opowiedział!

Jak grać?
Zagrywaj karty pełne niefortunnych zdarzeń na swoje postaci, by obniżyć ich samoocenę, a przeciwników rozweselaj przyjemnymi wydarzeniami, by oddalić ich od zwycięstwa.

Przezroczyste karty odkryją lub zakryją efekty kart leżących pod spodem. Punkty daje Ci tylko to, co jest widoczne. Niech najbardziej nieszczęsna drużyna wygra!

3. Wirus Halloween

Dodatek do gry Wirus!

Nietoperze w amoku przelatują pod stropem szpitala. Krwiożercze monstra rzucają się po korytarzach, budząc grozę w personelu i pacjentach. Ta noc z pewnością będzie niezapomniana

Dodatek Halloween wprowadza nowe, przerażające karty do najbardziej zaraźliwej gry karcianej na świecie!

Główne atuty:

dodatek wprowadza nowe karty, które urozmaicą rozgrywkę;
dodatek tematyczny, który można rozgrywać przez cały rok;
produkt dostępny w kartonowym display'u;
gra o walorach biobójczych.

4. Horror w Arkham

Horror w Arkham to gra kooperacyjna, której macki wciągną od jednego do sześciu graczy w lovecraftiańska opowieść o potworach, szaleństwie i przedwiecznej grozie.Horror w Arkham od lat 80. niezmiennie znajduje się w ścisłej czołówce kooperacyjnych gier z klimatem, a trzecia edycja jeszcze wyżej podnosi tę poprzeczkę.

W trzeciej edycji Horroru w Arkham gracze znów wcielą się w role badaczy prowadzących śledztwo w dręczonym niepokojami mieście Arkham w stanie Massachusetts, podczas gdy niewyobrażalne zło czaić się będzie na granicy czasu pod cienką zasłoną egzystencji.

Czy zaryzykują swoją poczytalność, aby rozwikłać niebezpieczną tajemnicę?

Wszechogarniającej ciemności przeciwstawi się dwunastu badaczy - każdy ze swoimi wyjątkowymi umiejętnościami i sposobami na powstrzymanie wzbierającej nad miastem grozy. Poza umiejętnościami i tłem fabularnym każda z postaci otrzymuje także swój zestaw startowy - teraz to gracz decyduje, jak przygotować swojego badacza na potworności, które go czekają.

5. Eldritch Horror

Świat stoi na krawędzi katastrofy. Jest rok 1926, a pradawne istoty o niewyobrażalnej potędze budzą się powoli z długiego snu, przynosząc ludziom śmierć i szaleństwo. Dziwne kulty i przerażające stwory sieją spustoszenie na każdym kontynencie, a struktura rzeczywistości rozpada się, otwierając bramy do dziwacznych, obcych wymiar w. Tylko garstka dzielnych badaczy rozumie, co tak naprawdę się dzieje. Ci zdeterminowani, całkowicie oddani sprawie bohaterowie wykorzystują każdą dostępną umiejętność i broń, by odeprzeć straszliwych Przedwiecznych. Będą musieli zbadać najodleglejsze zakątki świata, pokonać koszmarne potwory czające się w cieniach i znaleźć informacje, które pozwolą odkryć tajemnice Przedwiecznej Grozy!

Eldritch Horror: Przedwieczna Groza to kooperacyjna gra dla 1-8 osób, inspirowana popularną grą planszową Horror w Arkham.

03.10.2021
Klasyk, który nigdy się nie zestarzeje czyli... Carcassonne!
Klasyk, który nigdy się nie zestarzeje czyli... Carcassonne!

O grze planszowej Carcassonne wiele rzeczy już powiedziano i napisano. Każdy fan tej serii ma swój ulubiony dodatek. Pytanie na czym polega fenomen tej gry, dla kogo jest przeznaczona i co znajdziemy w środku edycji limitowanej BIG BOX?

Na każde z pytań, odpowiedź znajdziecie poniżej :)

Carcassonne (druga edycja) powraca w nowej, odświeżonej i jak zwykle - limitowanej edycji Big Box!

Raz jeszcze pomóż zbudować średniowieczną krainę i zapewnij jej dobrobyt, układając planszę z losowo dobieranych żetonów miast, klasztorów, dróg i pól, a następnie zdobywaj punkty, wysyłając swoich poddanych do pracy.

Bądź czujny i przewidujący, ponieważ inni gracze próbują zająć jak największą część planszy dla siebie. Komu uda się uzyskać najwyższy wynik nim dołożycie ostatni kafelek?

Carcassonne Big Boxjest świetną opcją dla osób chcących rozpocząć swoją przygodę z grami planszowymi, jak i dla tych którzy chcą uzupełnić swoją kolekcję. Dzięki temu wydaniu gracze mogą dowolnie mieszać ze sobą poszczególne dodatki, zwiększając w ten sposób poziom trudności rozgrywki.

W pudełku znajduje się podstawowa wersja gry Carcassonne, dwa duże dodatki oraz dziewięć mini dodatków, z czego siedem dostępnych jest wyłącznie w tym pakiecie - GRATIS! (w przeliczeniu na cenę podstawowej gry i dodatków).

Dokładniej zawartośćCarcassonne Big Box 6przedstawia się następująco:

 • Wersja podstawowa
 • Karczmy i katedry
 • Kupcy i budowniczowie
 • Opat
 • Rzeka
 • Maszyny latające
 • Kręgi w zbożu
 • Promy
 • Kurierzy
 • Kopalnie złota
 • Mag i wiedźma
 • Bandyci

Szczegóły oferty poniżej:

https://www.rubico.pl/produkt/carcassonne-big-box,145

28.09.2021

Strona korzysta z plików cookie w celu prawidłowej i efektywnej realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi zgodnie z zasadami korzystania z plików cookie w naszej polityce prywatności, gdzie sprawdzisz także zasady przetwarzania przez nas twoich danych osobowych.