Mój koszyk
33. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KOMIKSU i GIER w ŁODZI
33. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KOMIKSU i GIER w ŁODZI

Już w najbliższy weekend (24-25.09.2022) zapraszamy wszystkich planszówk-o oraz komikso- fanów na 33. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KOMIKSU i GIER w ŁODZI.

Targi, podobnie jak w zeszłym roku, odbędą się na Łódzkiej ATLAS ARENIE. Oczywiście nas również tam znajdziecie! :)

Przygotowaliśmy dla Was masę rabatów, promocji oraz konkurs! Dodatkowo, przez cały weekend przy naszym stosiku będziecie mogli spotkać gościa specjalnego!

Parę słów o naszym gościu specjalnym... POPCORNZILLA jest prężnie działającym, w mediach społecznościowych takich jak TikTok czy INSTAGRAM, blogerem popkulturowym, z którym współpracę rozpoczęliśmy ponad pół roku temu. Komikso- oraz filmo- maniak :)
To zapewne właśnie dzięki niemu, wiekszość z Was sięga coraz częściej po komiksowe lektury. Na jego TikTok-owym profilu, który obserwuje ponad 86 tys. osób, znajdziecie masę recenzji, polecajek oraz nowinek komiksowych. POPCORNZILLA pozostaje do Waszej dyspozycji! To świetna okazja do rozmowy na temat komiksów, zrobienia pamiątkowego zdjęcia czy zdobycia autografu :)

Jeżeli jesteście fanem gier konsolowych oraz/lub komiksowych postaci z serii INJUSTICE, koniecznie musicie wziąć udział w naszym niedzielnym TURNIEJU! Na troje zwycięzców czekają nagrody! Zapisy przyjmujemy na naszym stoisku, w sobotę do końca dnia.
Sprawdźcie swoje siły w jednej z najpopularniejszych konsolowych bijatyk wcielając się tym razem w komiksowych bohaterów z DC COMICS i zawalczcie o miejsce na podium!


ZAPRASZAMY! 

SOBOTA & NIEDZIELA , STOISKO NR 4 (NA PŁYCIE GŁÓWNEJ)!

DO ZOBACZENIA!

22.09.2022
Witaj w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie!
Witaj w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie!

Już w najbliższy piątek – 23.09 – premiera nie lada gratki dla wszystkich fanów przygód czarodzieja z Hogwartu! HARRY POTTER: MISTRZ POJEDYNKÓW to gra rywalizacyjna z nutką blefu. Wciel się w jednego z uczniów Szkoły Magii i Czarodziejstwa, chwyć różdżkę w dłoń i dumnie reprezentuj barwy swojego domu.

ZASADY GRY:

 • rozgyrwka składa się z 8 rund
 • w pierwszej kolejności w tajemnicy przed przeciwnikami wszyscy wybierają kartę zagrywki – DRĘTWOTA lub PRZEJĘZYCZENIE
 • kolejnym ruchem będzie wybór przeciwnika – po odliczeniu do 3 każdy z graczy chwyta za swoje różdżki i wskazuje wybraną osobę
 • następnie ponownie odlicza się do 3 i wszyscy gracze rzucają jednocześnie zaklęcia (UWAGA: Możecie zagrać zgodnie z kartą wybraną przez siebie na początku lub, jeśli obawiacie się, że zostaniecie zaatakowani, rzucić zaklęcie Protego, które pozwoli Wam uniknąć oszołomienia, a tym samym utraty cennych punktów)
 • na koniec rundy gracze, którzy nie zostali oszołomieni i nie skorzystali z zaklęcia Protego kolejno dobierają nagrody z dostępnej puli
 • po 8 rundach sumujemy punkty ze zdobytych kart i dodatkowych nagród, wyłaniając zwycięski dom.


DLACZEGO POKOCHASZ TĘ GRĘ?

 • Zasady gry tłumaczy się w kilka chwil, a rozgrywka jest niezwykle angażująca.
 • Decyzje trzeba podejmować szybko, a dynamiczna sytuacja wokół stołu zapewnia graczom mnóstwo emocji
 • Czy może być coś bardziej satysfakcjonującego niż pojedynkowanie się na prawdziwe różdżki? W zestawie znajdziecie 8 różnych różdżek – każdy będzie miał okazję wybrać tę, która najlepiej leży w jego dłoni i współgra z magiczną osobowością!
 • Jeśli będzie Was więcej niż 4, przedstawiciele tych samych domów będą musieli współpracować! W tak zmiennych warunkach gry z pewnością będzie to nie lada wyzwaniem.

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/harry-potter-mistrz-pojedynkow,11392

20.09.2022
Obserwuj wodną faunę i florę!
Obserwuj wodną faunę i florę!

Pięknie zilustrowana gra Klemensa Kalickiego, ŁĄKA, doczekała się rozszerzenia. I tak o to wydawnictwo REBEL zaprasza wszystkich wielbicieli wędrówek oraz obserwatorów natury na spływ, by z perspektywy kajaka odkrywać gatunki roślin i zwierząt zamieszkujących/zamieszkałych rzeki, strumienie i jeziora.

Na początku, dla tych, którzy nie mieli okazji zapoznać się z grą ŁĄKA, jej krótki opis :) Podstwawowa wersja pozwala nam wcielić się w wędrowców spacerujących po malowniczej okolicy w poszukiwaniu inspiracji. Wyposażeni jesteśmy w mapę I cały czas uwieczniamy zapierające dech w piersiach widoki. Ta podróż ma jednak na celu wyłonienie najwprawniejszego obserwatora przyrody. Tytuł ten przypadnie wędrownikowi, który zdobędzie najwięcej punktów z zaobserwowanych gatunków zwierząt, roślin oraz krajobrazów, a także pamiątek zebranych podczas tej niesamowitej wyprawy.

ŁĄKA: Z BIEGIEM STRUMIENIA do podstawowej wersji wprowadza dodatkowo:

 • Planszę rzeki, a wraz z nią mechanikę spływu kajakowego. Dzięki niej gracze mogą ścigać się i zdobywać nowe karty środowiska wodnego. Co więcej, plansza rzeki jest dwustronna, więc podczas każdej rozgrywki możemy wybrać, czy wolimy spokojniejszą wycieczkę, czy szybszą i bardziej wymagającą przygodę.
 • Zestaw kart z zupełnie nowymi gatunkami roślin i zwierząt. Podobnie jak w przypadku gry podstawowej, tutaj również za oprawę graficzną odpowiada Karolina Kijak, artystka akwareli, na graczy czeka więc mnóstwo przepięknych ilustracji.
 • Kopertę z minidodatkiem Z, który tylko czeka na odkrycie.
 • Indeks kart, który przybliży graczom zwierzęta i rośliny pojawiające się w dodatku. Znajdziecie w nim ciekawostki i przydatne informacje, dzięki którym gra będzie nie tylko rozrywką, ale też narzędziem edukacyjnym!

Uważnie obserwuj otoczenie, a może uda Ci się dostrzec pływające w toni ryby, a dalej pluskającą się w wodzie wydrę lub bobra budującego swoje żeremie.

Link do oferty z podstawową wersją gry: https://www.rubico.pl/produkt/laka,6229
Link do oferty z rozszerzeniem (PRZEDSPRZEDAŻ): https://www.rubico.pl/produkt/laka-z-biegiem-strumienia,11396

16.09.2022
Czy zdołasz uciec przed mściwymi duchami Marsa?
Czy zdołasz uciec przed mściwymi duchami Marsa?

Wielkimi krokami zbliża się premiera najnowszej wersji gry NEMESIS. Czy w obliczu nadciągającego horroru zaufasz swoim towarzyszom? Czy zdołasz uciec przed duchami Marsa?

NEMESIS: LOCKDOWN to kolejna odsłona klimatycznej gry z gatunku survival horror. Wpisuje się w gry semikooperacyjne, zatem do pewnego momentu gracze współpracują ze sobą, ale mimo to każdy z nich ma odmienne, tajne cele do samodzielnej realizacji. Cele związane są z eksploracją, walką czy zwiększaniem poziomu wiedzy i potrzebne są do wygranej.

Wcielamy się w rolę pracownika bazy na Marsie. Wrogie organizmy, duchy, które niegdyś zamieszkiwały tą planetę, opanowały waszą bazę. Intruzi okazują się należeć do nieznanej do tej pory rasy nocnych łowców. Nieustannie podążają waszym tropem, podczas gdy Wy odkrywacie kolejne pomieszczenia i próbujecie przywrócić zasilanie. Aby wygrać, musicie nie tylko zrealizować cel, ale również przeżyć odpowiednio długo – do momentu przybycia oddziału ratunkowego.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Gra stanowi zupełnie nową wersję podstawową, jest więc doskonałym sposobem na zanurzenie się w klaustrofobiczny świat Nemesis.
 • Nowe mechanizmy takie jak zarządzanie energią w kompleksie, rozpoczynanie gry w różnych miejscach czy nowe warianty zwycięstwa z pewnością zainteresują fanów serii, którzy znają już każdy zakamarek kosmicznego transportowca.
 • W bazie na Marsie pracuje 6 zupełnie nowych postaci, w które możesz się wcielić: ocalała, haker, astrobiolożna, wartownik, sprzątacz i królik doświadczalny. Każda postać ma oczywiście własne cechy, które mogą pomóc w realizacji niektórych celów.
 • Podobnie jak w przypadku klasycznego Nemesis, samo otwieranie pudełka z grą jest niezwykle ekscytujące. Wewnątrz znajdziesz ponad 600 elementów, które zachwycają wykonaniem: od kart, poprzez znaczniki, aż po wysokiej jakości figurki.

Link do oferty (do 16.09 jako PRZEDSPRZEDAŻ): https://www.rubico.pl/produkt/nemesis-lockdown,10951

12.09.2022
Przepiękne ilustracje z gry Dixit teraz dostępne jako puzzle!
Przepiękne ilustracje z gry Dixit teraz dostępne jako puzzle!

Wydawnictwo REBEL zaprasza do świata jak ze snu i odkrycia na nowo najpopularniejszych obrazów, pobudzających wyobraźnię graczy na całym świecie.

Zacznijmy może po kolei... Gra DIXIT to jedna z najpopularniejszych gier. Przeznaczona jest dla od trzech do ośmiu osób powyżej 8 lat. Na rynku dostępnych jest również mnóstwo dodatków, które ciekawie urozmaicają rozgrywkę. Chwalona przede wszystkim za przepiękne, bajkowe i barwne ilustracje. Bardzo proste i czytelne zasady, jak i również sama rozgrywka. Krótko pisząc - gra idealna nawet dla osób niegrywających za często i takich, którzy sięgają po gry lekkie, szybkie i przyjemne przy weekendowym odpoczynku.

Liczba tur uzależniona jest od liczby graczy. W każdej z nich kto inny jest tzw. BAJARZEM. Spośród sześciu wylosowanych wcześniej kart z obrazkami wybiera jedną i wymyśla do niej skojarzenie. UWAGA! Na tym etapie ogranicza nas jedynie wyobraźnia , bowiem skojarzenie może być pojedynczym słowem, dźwiękiem, cytatem, fragmentem bądź tytułem piosenki czy wiersza. Teraz kolej na ruch pozostałych graczy. Z talii swoich kart wybierają jedną z ilustracją, która ich zdaniem najbardziej pasuje do hasła BAJARZA. Następnie BAJARZ przetasowuje wszystkie te karty, łącznie ze swoją i układa je na stole, odkrywając. W tajemnicy przed BAJARZEM, reszta uczestników głosuje, która karta jest tą kartą , do której BAJARZ wymyślał skojarzenie. Ostatnim etapem jest przyznanie punktacji.

Wróćmy do puzzli... Cała seria DIXIT:PUZZLE to wysokiej jakości puzzle z 1000 elementów, które po złożeniu dają obraz o wymiarach 48 x 68 cm. Autorką ilustracji jest Marie Cardouat, francuska ilustratorka, która stworzyłą grafiki właśnie dla gier DIXIT & DIXIT: ODYSEJA.
Dodatkowo w pudełku oprócz puzzli znajdziecie unikatową kartę do gry, niedostępna w żadnym innym zestawie.


Link do ofert: https://www.rubico.pl/wyszukaj/text?q=Dixit%20Puzzle

07.09.2022
Nowości od wydawnictwa EGMONT!
Nowości od wydawnictwa EGMONT!

Okres jesienny z wydawnictwem EGMONT zapowiada się bardzo planszówkowo! Już od zeszłego tygodnia możecie zdobyć ich najnowsze propozycje takie jak dodatek rozszerzający dla 5-6 graczy do gry UBONGO oraz SUPERNOGI STONOGI XXXL! Na wrzesień zapowiedziana jest premiera dodatku do gry FABULA RASA- HORROR, a także UBONGO DUO, natomiast w październiku wydawnictwo zapowiedziało pojawienie się świątecznej wersji bestsellerowej gry - PĘDZĄCE ŻÓŁWIE!

UBONGO: ROZSZERZENIE DLA 5-6 GRACZY

Grę UBONGO zna zapewne każdy. Planszówkowa wersja TETRISA, którą wszyscy fani gier rodzinnych zapewne posiadają w swojej kolekcji. UBONGO to nic innego jak dopasowanie elementów układanki do swojej indywidulnej planszy ze wzorem. Kto pierwszy ten lepszy- w tej grzy liczy się szybkość.
Standardowa wersja przeznaczona jest dla od jednego do 4 graczy. Premierowy dodatek pozwala jednak na poszerzenie grona graczy do 6 osób!
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/ubongo-rozszerzenie-dla-5-6-graczy,11376

SUPERNOGI STONOGI: XXXL
Nasza tytułowa stonoga nie posiada butów! Trzeba ją w nie wyposażyć! Za pomocą rzutu kośćmi wybierz buty dla swojej stonogi. To do Ciebie należy decyzja ile butów i w jakim kolorze chcesz jej założyć.
SUPERNOGI STONOGI: XXXL to wersja zawierająca elementy wielkoformatowe znane z podstawowej gry oraz 4 dodatkowe rozszerzenia urozmaicającej rozgrywkę.
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/supernogi-stonogi-xxxl,11377


FABULA RASA - DODATEK: HORROR
Nowe urozmaicenie dla wszystkich fanów gry FABULA RASA, które można połączyć z zestawami podstawowymi czyli TO JEST KRYMINAŁ albo MORSKIE OPOWIEŚCI. Wprowadź grozę do swojej fabuły i zaskocz współgraczy!
UWAGA! PREMIERA ZAPOWIADANA NA 14.09.2022!
Link do oferty przedsprzedażowej: https://www.rubico.pl/produkt/fabula-rasa-dodatek-horror,11378

UBONGO DUO
Wcześniej wytłumaczyliśmy pokrótce mechanikę gry UBONGO, zatem nie będziemy się już tutaj powtarzać. Wersja DUO, jak sama nazwa wskazuje, została przeznaczona dla 2 graczy. Posiada klocki o bardziej skomplikowanych kształtach oraz aż 360 nowych plansz zadań. Dodatkowo obaj gracze będą rozwiązywać tę samą łamigłówkę! Spokojnie, gra posiada dwa poziomy trudności, które można dostosować do wieku oraz doświadczenia graczy.
UWAGA! PREMIERA ZAPOWIADANA NA 14.09.2022!
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/ubongo-duo,11299


PĘDZĄCE ŻÓŁWIE: WYŚCIG DO CHOINKI
Chyba najbardziej wyczekiwana przez nas premiera EGMONTA. Świąteczna wersja bestsellerowej gry, która sprawdzi się idealnie jako prezent na Mikołaja bądź pod Bożonarodzeniową choinkę. Jest to propozycja w nowym, świątecznym wystroju. Jak się okazuje, w Wigilię nawet żółwie mówią ludzkim głosem i namawiają się , jak dotrzeć do choinki, pod którą czeka pięknie zapakowana... SAŁATA!
UWAGA! PREMIERA ZAPOWIADANA NA 07.10.2022!
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/pedzace-zolwie-wyscig-do-choinki,11388

05.09.2022
W podróży do epoki kamienia, czyli - KINGDOMINO: PREHISTORIA
W podróży do epoki kamienia, czyli - KINGDOMINO: PREHISTORIA

Nowość od wydawnictwa FOXGAMES! Siostra klasycznej wersji KINGDOMINO.

W klasycznej wersji pełniliśmy rolę wielkiego władcy poszukującego nowych lądów, aby rozszerzyć granice swojego wspaniałego królestwa. W tej odsłonie, jak sam tytuł wskazuje, przenosimy się w czasie do epoki kamienia. Jesteśmy jaskiniowcami. Na początku naszym zadaniem jest wybranie terytorium, na którym osiedlimy się wraz ze swoim plemieniem. W grze będziemy zdobywać cenne zasoby, takie jak: ryby, krzemienie, grzyby czy mamuty, rekrutować nieustraszonych jaskiniowców i poszerzać swoje tereny łowieckie.

Gra przeznaczona jest dla od dwóch do czterech graczy powyżej 8 lat. Mamy możliwość wybrania jednego z trzech proponowanych typów rozgrywki: ODKRYCIA, TOTEM & PLEMIONA.

W skład zawartości wchodzą:

 • plansza
 • kafelki
 • znaczniki i żetony
 • pionki
 • instrukcja

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/kingdomino-prehistoria,11258

01.09.2022
Sandman - POWRÓT SERII!
Sandman - POWRÓT SERII!

Sandman, Sen, Piaskun czy też Morfeusz - jakiegokolwiek z tych imion byśmy nieużyli, wszystkie dotyczą jednej postaci - Władcy Krainy Snów - głównego i tytułowego bohatera.

Wielokrotnie nagradzane arcydzieło Neila Gaimana - jednego z najwybitniejszych pisarzy fantasy i science fiction, laureata licznych nagród literackich. W ogólnej sprzedaży dostępnych jest 10 tomów serii głównej oraz dodatkowo 4 albumy rozbudowujące świat SANDMANA - 'ŚMIERĆ' , 'SENNI ŁOWCY' , 'UWERTURA' , ' NOCE NIESKOŃCZONE'. Pierwsze trzy tomy: 'PRELUDIA I NOKTURY - T.1' , ' DOM LALKI - T.2' oraz ' KRAINA SNÓW - T.3' po chwili nieobecności na rynku, doczekały się oficjalnego dodruku. Warto też wspomnieć, że od pewnego czasu na platformie Netflix dostępna jest również ekranizacja tego dzieła, dzięki której grupa fanów historii Władcy Śnienia, stale się powiększa.

Tom rozpoczynający serię opowiada o drodze zemsty Morfeusza na Rodericku i jego synu - Aleksie. Dlaczego zemście? Przed laty zamożny Roderick Burgess postanawia przywołać i uwięzić samą Śmierć lecz próba ta kończy się niepowodzeniem. Ku wielkiemu zdziwieniu, Burgess chwyta w pułapkę władcę Krainy Snów i odbiera mu wszystkie jego narzędzia - sakwę z piaskiem, hełm z kosci zmarłego Boga i klejnot snów. Sandman więziony przez lata, w końcu trafia na okazję do ucieczki, ale w między czasie Roderick umiera, a brzemię trzymania pod kluczem Władcy Snów spada na Aleksa. Zemsta nie jest jednak głównym wątkiem i towarzyszy czytelnikom jedynie przez moment. Dalsza część tomu pierwszego skupia się na poszukiwaniach Morfeusza jego odebranych przed laty narzędzi.
Cała seria bazuje na ogromie nawiązań kulturowych oraz religioznawczych. Legendy, dramaty historyczne, fikcja i współczesność - wszystkie te wątki płynnie przeplatają się w fabule komiksu.

Seria 'SANDMAN' zdecydowanie powinna znaleźć się na półce każdego kolekcjonera komiksów grozy.

Linki do ofert:
TOM 1 (DODRUK) - https://www.rubico.pl/produkt/sandman-preludia-i-nokturny-nowe-wydanie-tom-1,7302
TOM 2 (DODRUK) - https://www.rubico.pl/produkt/sandman-dom-lalki-tom-2,8655
TOM 3 (DODRUK) - https://www.rubico.pl/produkt/sandman-kraina-snow-tom-3-iii-wydanie,9655
WSZYSTKIE DOSTĘPNE TOMY - https://www.rubico.pl/wyszukaj/text?q=sandMAN

30.08.2022
MONOPOLY - kultowa gra od ponad kilkudziesięciu lat
MONOPOLY - kultowa gra od ponad kilkudziesięciu lat

Znana na całym świecie gra MONOPOLY, choć dzisiaj cieszy się wieloma wersjami i edycjami, to jeszcze ponad 100 lat temu, jak donoszą niektóre źródła, w cale nie miała być przeznaczona do celów rozrywkowych.

Pomysłodawczynią była niejaka Elizabeth Magie. Ideą był protest przeciwko kapitalizmowi oraz chęć pokazania wpływu monopolizacji wynajmu nieruchomości. Zgodnie z tą ideą powstała 'THE LANDLORD'S GAME', czyli 'GRA WŁAŚCICIELI ZIEMSKICH'. Niestety forma zaproponowana przez Magie nie spotkała się z popularnością i okazała się być niezbyt przystępna.

W okresie Wielkiego Kryzysu Charles Darrow, postanowił nieco zmodyfikować grę, nadając jej bardziej rozrywkowy charakter, a dodatkowo pozbawiając jej agitacji politycznej. Ruszyła sprzedaż pod nazwą MONOPOLY. W 1935 roku prawa do gry zostały sprzedane przez Charles'a firmie PARKER BROTHERS i tak o to rozpoczęła się wielka produkcja.

Od tamtej pory gra MONOPOLY przeszła ogormny rozwój. Zawartość przestała być 'uboga' - zaczęły pojawiać się różnorodne pionki, banknoty i oczywiście z czasem nowsze wersje.

MONOPOLY chwalone jest przez wielu właśnie dzięki pokaźnej liczbie wersji - dla każdego coś dobrego! :) Gra oferuje jednak znacznie więcej, a przede wszystkim dobrą zabawę w gronie znajomych bądź najbliższych.

W naszej ofercie, na chwilę obecną znajdziecie następujące wersje:

1. MONOPOLY (KLASYCZNE)

Klasyczny Monopoly charakteryzuje się nienagannym, niezwykle starannym wykonaniem, metalowymi figurkami, uważa się go również za najbardziej zbalansowany. Edycja 2017 zawiera nowe wcześniej niespotykane pionki. Rozpoczynając od pola START okrążasz planszę, kupując i sprzedając nieruchomości, budując domy i hotele. Za wejście na swoje nieruchomości pobierasz od innych graczy czynsz. Pamiętaj o przynależnej Ci pensji za każde przejście przez pole START!

2. MONOPOLY: RICK AND MORTY

Monopoly Rick i Morty to gra przeznaczona dla wszystkich fanów kultowego serialu, którzy uwielbiają grać w planszówki z rodziną lub w towarzystwie przyjaciół. W tej kolekcjonerskiej edycji będziecie mieli szansę jeszcze raz przeżyć ulubione momenty z serialu. Przemieszczając się po planszy udajcie się w podróż po odległych galaktykach i alternatywnych rzeczywistościach. Inwestujcie w Machacze Foobla oraz pudła Goobla i pobierajcie opłaty od innych graczy odwiedzających Wasze pola na planszy.

3. MONOPOLY: FALLOUT

Odwiedź miejsca znane z kultowej serii Fallout i dbaj o ich rozwój. Zbieraj kapsle i użyj ich mocy nabywczej. Doprowadź przeciwników do bankructwa i pokaż im, kto tu rządzi! Ależ z Ciebie S.P.E.C.J.A.Ł.! Szykuj się na wiele niespodzianek urozmaicających rozgrywkę. Dzięki Przewodnikowi Przetrwania Mieszkańca Schronu będziesz miał okazję ostro namieszać przeciwnikom. V.A.T.S. im w oko!

4. MONOPOLY: DLA PECHOWCÓW

Jedyna taka gra Monopoly, w której opłaca się przegrywać! Przegrana to dopiero początek. Pech tym razem może zagrać na Twoją korzyść! Po zebraniu czterech specjalnych żetonów otrzymasz Pionek Pechowca, który może Ci przynieść dodatkowe korzyści. Grając Pionkiem Pechowca, to inni gracze płacą Ci czynsz jak wejdziesz na ich pole nieruchomości, a wyrzucając taką samą liczbę oczek na obu kostkach - otrzymujesz dom za darmo. Pechowcy już nigdy nie będą poszkodowani!

5. MONOPOLY: MEGA

Ta wersja pozwoli na więcej inwestycji, wyższe budowle, więcej radości. Powiększona plansza ma o12 pól więcej niż standardowa wersja. Pośród dodatkowych atrakcji znajdują się najbardziej rozpoznawalne miejsca w Polsce. Grając w Monopoly Mega można odwiedzić Toruń, Trójmiasto, Wrocław, Warszawę oraz inne miejsca.

6. MONOPOLY: GRZYBOBRANIE

Grzybobranie czas zacząć! Tym razem nie będzie to jednak zwykłe zbieranie grzybów, jakie znacie z dzieciństwa - o nie! Bądź pierwszy w lesie i znajduj najlepsze grzybowe miejscówki - teraz możesz je kupować i sprzedawać! Komu sprzedać zagajnik pełen borowików? A może lepiej kupić polankę usianą rydzami? Bądź sprytny i dobrze inwestuj: możesz zostać prawdziwym leśnym przedsiębiorcą: masz już kilka przydrożnych straganów z grzybkami - może czas zbudować sklepik oferujący przetwory z runa leśnego? Pamiętaj jednak, każdy biznes niesie ze sobą ryzyko: zbierałeś grzyby na terenie leśnych upraw - dostajesz mandacik od leśniczego, wjechałeś autem do lasu - znowu musisz płacić…

7. MONOPOLY: BAŁTYK

Marzą ci się wczasy nad morzem, a do urlopu zostało pół roku? A może wszystkie hotele nad morzem są już dawno zajęte? Postaw kwaterę w Chałupach na planszy MONOPOLY. Gra planszowa z motywem polskiego wybrzeża to sposób na wakacyjne tęsknoty i inspiracja do kolejnych podróży. A jeśli dopiero wybierasz się w najpiękniejszy region Polski i zastanawiasz się co zabrać nad morze - nie zapomnij o MONOPOLY Bałtyk, które uratuje niejeden deszczowy dzień!

8. MONOPOLY: GDAŃSK

Odwiedź Muzeum Morskie, zabierz dzieci do Centrum Hewelianum, a po wszystkim wypocznij na plaży w Brzeźnie lub spotkaj się z przyjaciółmi w Garnizonie. Wybierz się na wycieczkę PKM-ką lub odkryj urocze zakamarki Starej Oliwy czy Dolnego Wrzeszcza. Idź do Teatru Szekspirowskiego, gdzie zawsze dzieje się coś ciekawego.

9. MONOPOLY: GDYNIA

Na piasku bałtyckiej plaży najpierw w iście amerykańskim tempie powstał port, a zaraz po nim miasto. Wyrosło reprezentacyjne śródmieście, dzielnice mieszkaniowe, kurort. Gdynia - miasto z morza i marzeń, zbudowana na fali radości z odzyskanej niepodległości to synonim polskiej odwagi, przedsiębiorczości i entuzjazmu. Gdynia nieustannie kusi i urzeka młodością i energią. Nadmorskie krajobrazy, niepowtarzalne smaki kultowych restauracji, wspaniała plaża w samym centrum miasta, klimatyczny bulwar, czyste powietrze, modernistyczna architektura, kaszubskie dziedzictwo, a także niepowtarzalne wydarzenia kulturalne i sportowe przyciągają do Gdyni nowych mieszkańców, turystów i inwestorów. Tu z gruntu rosną zyski, więc inwestuj, kupuj domy i hotele, pobieraj czynsze za swoje nieruchomości. Zarządzaj z głową, bądź przedsiębiorczym i twardym negocjatorem. Pamiętaj - zwycięzca może być tylko jeden!

10. MONOPOLY: POZNAŃ

W tej edycji przeniesiesz się do Poznania. Kupuj najlepsze poznańskie obiekty, hotele i dostawców usług. Inwestuj w mieszkania i kamienice, zbieraj czynsz z posiadanych nieruchomości. Wymieniaj się z innymi graczami i czekaj na kolejne okazje na aukcjach.

11. MONOPOLY: ZIELONA GÓRA

Zobacz, co kryje miejska edycja gry Monopoly: Edycja Zielona Góra. To znana już gra w nowej odświeżonej odsłonie. Wędruj po Zielonej Górze odwiedzając ulubione miejsca, może uda Ci się zostać właścicielem któregoś z nich? Kupuj dobrze znane zielonogórskie obiekty i zarabiaj, ściągając czynsz od pozostałych graczy. Jest wiele sposobów na zajecie najlepszych miejsc na planszy. Inwestuj z głową, bądź twardym negocjatorem - zwycięzca jest tylko jeden.

12. MONOPOLY: RZESZÓW

W tej edycji przeniesiesz się do Rzeszowa. Kupuj najlepsze RZESZOWSKIE obiekty, hotele i dostawców usług. Inwestuj w domy i hotele, zbieraj czynsz z posiadanych nieruchomości. Wymieniaj się z innymi graczami i czekaj na kolejne okazje na aukcjach. Jest wiele sposobów na zajęcie najlepszych miejsc na planszy. Inwestuj z głową, bądź twardym negocjatorem – zwycięzca jest tylko jeden. Znajdź własną drogę do zdobycia fortuny!

13. MONOPOLY: POLSKA JEST PIĘKNA

Wybierz się na wycieczkę od morza, aż do TatryStań na Półwyspie Helskim, żegluj po największym jeziorze Śniardwy i wybierz się na szlak nad Morskie Oko. Odrób najciekawsze lekcje historii, zwiedzając polskie zamki: Zamek Krzyżacki w Malborku i Zamek Królewski w Warszawie. Gdy zechcesz wypocząć na łonie natury, możesz wybrać się do jednego z Parków Narodowych - wspiąć się na wydmy w Łebie lub obserwować żubry w Puszczy Białowieskiej. Wędruj po jurze Krakowsko - Częstochowskiej, wypatrując Maczugi Herkulesa, a w poszukiwaniu adrenaliny wybierz się na spływ Dunajcem. Zrób zdjęcia malowanych domów w Zalipiu - najbardziej kolorowej wsi w Polsce. Przekonaj się, że niezależnie od pory roku Polska jest zawsze piękna!

22.08.2022
Wybierz się w podróż po... WYSPACH TUKANA
Wybierz się w podróż po... WYSPACH TUKANA

Najnowszy premierowy produkt od wydawnictwa MORIA GAMES już u nas!
Jeśli nie posiadacie w swojej kolekcji bądź nie mieliście okazji zagrać w grę typu WYKREŚLANKA, czas najwyższy to zmienić!

W grze wcielamy się w rolę odkrywcy eksplorującego dwie tropikalne wysepki: ISLA PETIT & ISLA GRANDE. W trakcie wyprawy tworzymy na swojej mapie sieć szlaków przecinających te niezbadane dotąd ziemie. Dzięki zmiennemu oznaczeniu wiosek od samego początku wyspy poszczególnych graczy różnią się od siebie. Co turę odsłaniane są dwie karty, które wskazują, między jakimi sąsiadującymi rodzajami terenów należy narysować ścieżkę. Z biegiem czasu pojedyncze drogi utworzą sieć szlaków łączących ze sobą obrzeżne wioski z położonymi w różnych zakątkach wyspy reliktami. Przy planowaniu tras musimy wziąć pod uwagę zróżnicowanie kart terenów oraz zmienną punktację za każdą skomunikowaną parę wiosek i rodzaj odwiedzanej atrakcji. Dodatkowo ścigamy się z innymi graczami o realizowanie kart celów.

Tytuł najlepszego odkrywcy trafi do gracza, który w trakcie dwóch lub trzech rund (w zależności od wybranej mapy) zdobędzie najwięcej punktów.

ZAWARTOŚĆ:

 • 1 bloczek z Arkuszami Map (100 dwustronnych kartek)
 • 13 Kart Wiosek
 • 27 Kart Terenów
 • 15 Kart Premii (10 Niebieskich i 5 Czerwonych)
 • 8 ołówków
 • 1 instrukcja

Zatem ołówki w dłoń i planujcie niezapomnianą wycieczkę po malowniczych Wyspach Tukana!

17.08.2022
PREMIERA K2: BIG BOX – Wszystko czego potrzebujesz, aby wejść na szczyt!
PREMIERA K2: BIG BOX – Wszystko czego potrzebujesz, aby wejść na szczyt!

Kultowa gra od wydawnictwa REBEL , o zdobyciu jednego z najtrudniejszych ośmiotysięczników, doczekała się BIG BOXA!

Rodzinna gra planszowa przeznaczona dla od jednej do pięciu osób powyżej 8 roku życia. Naszym zadaniem jest doprowadzenie na tytułowy szczyt, a następnie bezpieczne sprowadzenie w dół, dwuosobowego zespołu himalaistów. Musimy zadbać o każdy najmniejszy szczegół, rozpoczynając od wybrania odpowiedniej drogi, po opiekę nad naszymi wspinaczami – pilnowanie ich kondycji oraz kontrolowanie ich adaptacji do zmiennych warunków pogodowych. Gra toczy się przez 18 tur, które odpowiadają 18 dniom wyprawy. Gdy wyczerpane zostaną wszystkie kafle pogody – gra dobiega końca. Wygranym zostaje gracz, który zdobył w sumie najwięcej punktów zwycięstwa.

Co zawiera BigBox?
Oprócz gry podstawowej, w Big Boxie znajdziesz 3 rozszerzenia:

 • Lhotse - czyli zupełnie nowy szczyt do eksploracji i zdobycia, w którym dwustronna plansza reprezentuje dwie drogi wejścia: Przełęcz Południową oraz ekstremalnie trudną południową ścianę. Rozszerzenie wprowadza też nowe kafle pogody oraz zupełnie nową mechanikę: żetony liny poręczowej, które pozwalają na ustalanie własnych szlaków.
 • Broad Peak - zawierający dwa nowe scenariusze zainspirowane dokonaniami polskich himalaistów z 1984 roku. Każdy z nich posiada własną planszę i specjalne reguły, które czynią rozgrywkę różnorodną i pasjonującą. „Bieg na szczyt” to szybka i pełna napięcia wersja gry, w której wyprawa jest krótsza o 3 dni i zmusza nas do operowania znacznie mniejszymi taliami. Z kolei „Trawers Broad Peaków” zachęca nas do ryzykowania, oferując dodatkowe punkty za zdobycie wszystkich trzech szczytów.
 • Mini dodatek Lawina - który jest urozmaiceniem kafli pogody i podnosi poziom trudności rozgrywki, przynosząc konsekwencje również obozującym himalaistom.

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/k2-big-box,11243

10.08.2022
08.08 Międzynarodowy Dzień Kota - gry dla KOCIARZY
08.08 Międzynarodowy Dzień Kota - gry dla KOCIARZY

Wszyscy kociarze wraz ze swoimi miauuuczącymi przyjaciółmi obchodzą dziś MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOTA.

Czczone już w starożytnym Egipcie gdzie za ich skrzywdzenie obowiązywała należyta kara. Niestety w Japonii uważano je za wcielenie demonów, a w chrześcijańskiej, średniowiecznej Europie kojarzono z czarownicami. Współczśnie w kulturze zachodniej koty to uosobienie niezależności i tajemniczości. Udomowione przez ludzi tysiące lat temu. Towarzysze życia Marii Antoniny czy Ernesta Hemingwaya. Choć często kroczą własnymi ścieżkami, nie do końca dają się całkowicie podporządkować i należą do najbardziej humorzastych czworonożnych istot to uznawane są aktualnie za najpopularniejsze zwierzęta domowe i jedne z najlepszych przyjaciół człowieka.

Przedstawiamy zatem listę gier obowiązkową na półce każdego kociarza:

1. NAJLEPSZA GRA O KOTACH (wyd. FOXGAMES)

Przeznaczona dla od dwóch do czterech graczy, powyżej 8 roku życia. Gra - test na najlepszego opiekuna kotów. Rozgrywka skupia się na zbieraniu punktów, które otrzymać można za karty z kocimi zabawkami, przysmakami, ubrankami, kocimiętką i przede wszystkim nakarmionymi kociakami. Wygrywa gracz, który zbierze najwięcej punktów - otrzymuje wtedy miano największego kociarza!
Link do oferty, gdzie znajdziecie więcej szczegółów: https://www.rubico.pl/produkt/najlepsza-gra-o-kotach,3450

2. KOTKI (wyd. TREFL)

Po okolicy kręcą się niezwykle humorzaste i wybredne kociaki, a waszym celem jest zdobycie zaufania jak największej liczby z nich. Spraw, aby wybrały właśnie Ciebie - zwab je na kocie przysmaki i zabawki. W każdej turze możesz zadecydować czy zbierasz przynęty czy wabisz koty. Cały czas musicie mieć się jednak na baczności, gdyż od czasu do czasu w tej okolicy zjawia się również pies - może on bowiem sprawić, że wasza tura dobiegnie końca, a karty, które dobieraliście przepadną.
Link do oferty, gdzie znajdziecie więcej szczegółów: https://www.rubico.pl/produkt/kotki,6980

3. WYSPA KOTÓW (wyd. LUCKY DUCK GAMES)

Wcielcie się w role mieszkańców Squall's End , którzy zostają ratownikami kotów na Wyspie Kotów. Strzeżcie się i spieszcie - wyspie grozi bowiem nadciągające niebezpieczeństwo - armia Lorda Vesha Czarnorękiego pragnie unicestwienia wyspy i reszty świata. Podczas misji ratunkowej będziecie eksplorować wyspę, zdobywać karty i skarby, ratować koty, pobierać nauki. Każda lekcja pozwoli wam zdobyć cenne punkty. Wykażcie się umiejętnością planowania i zarządzania swoimi zasobami. Kto z was okaże się najlepszym ratownikiem kotów ze Squall’s End?
Link do oferty, gdzie znajdziecie więcej szczegółów: https://www.rubico.pl/produkt/wyspa-kotow,9137

08.08.2022
Klocki MELI - gwarancja mądrej i rozwijającej zabawy
Klocki MELI - gwarancja mądrej i rozwijającej zabawy

Oferta klocków na ogólnoświatowym rynku jest ogromna - różne kształty, rozmiary, kolorystyka... zapewne każdy z nas znajdzie w dobie internetu zestaw, który będzie strzałem w 10 .


My stawiamy na KLOCKI MELI. Przedstawiamy klocki, które niedawno powiększyły nasze szeregi ofertowe.


DLACZEGO MELI?

Klocki edukacyjne MELI powstały dzięki małej, rodzinnej firmie z południa Polski. Ich oferta cały czas poszerza się i wzbogaca o nowe zestawy. MELI rozbudza kreatywność oraz wyobraźnię, rozwija zdolności motoryczne, wspomaga naukę liczenia, dodawania, odejmowania oraz uczy rozróżniać kolory. Firma stawia na nieszablonowe rozwiązania, żywe barwy, miękkie i elastyczne oraz bezpieczne dla dzieci tworzywo, co jest dodatkowo SPORYM PLUSEM! Tak wiele pozytywnych aspektów potrzebnych dla harmonijnego rozwoju najmłodszych w jednym produkcie!


MELI BASIC

Na ten moment w swoich szeregach posiadamy jedenaście zestawów z serii BASIC. Zestawy tworzą przyjemne w dotyku i elastyczne klocki o wymiarach 2,5 x 2,5 cm. Płaskie, jednolite i przypominające puzzle. Z łatwością można je ze sobą łączyć za pomocą specjalnych ząbków umożliwiających budowanie płaskich oraz przestrzennych form. Konstrukcję można łatwo zdemontować i uprzątnąć, gdyż klocki nie posiadają zatrzasków, zaczepów ani innych trudnych do rozmontowania części. Serię BASIC można łączyć, dokupując zestawy i poszerzając tym samym możliwości konstrukcyjne.


Pomóż dziecku urzeczywistnić pomysły powstające w mądrej, małej główce. W przypadku braku inwencji twórczej zdajcie się na dołączoną ulotkę i zbudujcie samolot lub wyścigówkę!


Link do wszystkich zestawów dostępnych w naszej ofercie: https://www.rubico.pl/wyszukaj/text?q=MELI%20BASIC

03.08.2022
SOBEK - GRA DLA DWÓCH GRACZY
SOBEK - GRA DLA DWÓCH GRACZY

Nowość od wydawnictwa HOBBITY!
Dwuosobowa wersja słynnej gry Brunona Cathali.

Wcielamy się w rolę kupców.
Dla kupca, który okaże się być najmniej skorumpowany, Egipski Bóg - Sobek, na którego cześć trwa wznoszenie świątyni , ma do zaoferowania swoje względy. Warto skorzystać z tej okazji, gdyż dzięki budowie świątyni, pobliski targ nieustannie zaopatrywany jest przez feluki i pirogi pływające po Nilu. Jest to bezapelacyjnie najlepszy moment na wzbogacenie się.

Twórz najlepsze zestawy Towarów, jednocześnie kontrolując opcje przeciwnika. Wykorzystuj potężne zdolności Postaci oraz żetony Pirog i przede wszystkim bądź ostrożny, gdyż niektóre Twoje decyzje mogą nosić znamiona korupcji, a ta jest srogo karana.

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/sobek,11025 .

01.08.2022
PĘTLA - WSPÓLNY WRÓG JEDNOCZY!
PĘTLA - WSPÓLNY WRÓG JEDNOCZY!

Dr Fuks nie śpi... za dnia i w nocy przygotowuje się do wcielenia w życie swojego planu zniszczenia całego wszechświata! Nie możemy mu na to pozwolić, dlatego wzywa się do stanu gotowości wszystkich strażników czasu!

Najnowsza premiera od wydawnictwa Lucrum, już u nas!

To kooperacyjna gra, w której celem jest unicestwienie złowrogiego doktora Fuksa, twórcę niezwykle groźnej i niszczycielskiej machiny czasu. Jak donosi wydawca - wpisuje się w listę GIER SOLO, bowiem przeznaczona jest dla od jednego do czterech graczy. To od was zależy czy czujecie się na tyle silni aby stanąć oko w oko z wrogiem, czy też kierujecie się mottem w 'grupie siła' i stawicie mu czoła wraz z innymi strażnikami czasu.

Do wyboru macie cztery tryby rozgrywek, z których każdy stanowi odmienne wyzwanie. Zdobywajcie potężne artefakty i powstrzymajcie wszechobecne duplikaty doktora.
Podczas każdej tury dr Fuks podróżuje w czasie, generując nowe duplikaty i wyrwy w czasoprzestrzeni. Gdy w jakiejś erze pojawi się za dużo wyrw, pojawia się tam wir… A zbyt wiele wirów to prosta droga do przegranej, ponieważ oznacza to zniszczenie całego wszechświata.

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA:

 • 3 kafle wiru
 • 8 dużych kafli (5 agentów, 1 przypominajka, 2 kafle trybu gry)
 • 38 żetonów (28 duplikatów, 7 super duplikatów, 3 wirówki)
 • 1 woreczek
 • 1 broszura operacyjna
 • 1 karta z zasadami gry solo
 • instrukcja
 • 1 plansza czasoprzestrzeni
 • 1 plansza kwatery głównej
 • 1 model machiny dra Fuksa
 • 5 drewnianych pionków agentów
 • 100 kart (79 artefaktów, 7 kart Fuksa, 14 ultramachiny)
 • 65 akrylowych kostek (30 czerwonych, 30 zielonych, 5 niebieskich)
 • 10 kafli sabotażu

Mądrze wykorzystajcie potężne artefakty i powstrzymajcie machinę dra Fuksa zanim będzie za późno!


Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/petla,11220

27.07.2022
CUBITOS - weź udział w wyścigu strategii oraz szczęścia
CUBITOS - weź udział w wyścigu strategii oraz szczęścia

Producent DICE&BONES zaprasza do wzięcia udziału w corocznym Cube Cup - wyścigu zwariowanych postaci z sześciennego świata, w którym rządzi strategia i szczęście.


CUBITOS to gra wyścigowa, przeznaczona dla od dwóch do czterech graczy i mimo, iż producent podaje jako sugerowany wiek od 10 lat wzwyż, to (ze względu na nieskomplikowane zasady, które można wytłumaczyć w dosłownie chwilę) nawet mniejszym graczom nie powinno sprawić problemów zrozumienie mechanizmów użytych w grze.

Gra oparta jest na trzech mechanikach, gdzie kluczową jest oczywiście, jak się zapewne domyślacie, forma wyścigu. Dodatkowo gra zawiera również tzw. PUSH YOUR LUCK, czyli mechanikę igrania z losem, która pojawia się choćby np. w grze SZARLATANI Z PASIKUROWIC. Dla fanów DECK BUILDINGU występującego w popularnej grze BRZDĘK, również coś się znajdzie! Co prawda przekształcone zostało w kościaną odmianę czyli DICE/POOL BUILDING, ale nie możemy tego pominąć.
Idealnie sprawdzi się dla zwolenników ogrywania jednego tytułu wielokrotnie, bowiem Cubitos szczyci się sporą regrywalnością. Zawdzięcza to aż czterem wariantom wyścigów czy choćby kartom ze specjlanymi zdolnościami dla każdego koloru kości, które także posiadają wiele wersji.

W skład podstawowej wersji gry wchodzą:
· 4 plansze graczy
· 1 tor fanów
· 2 dwustronne plansze wyścigów
· 4 żetony faz graczy
· 8 pionków graczy
· 40 żetonów waluty
· 25 żetonów dobierania
· 12 pudełek na kości
· 56 kart zdolności
· 121 kostek

Druga wersja gry, dostępna w naszej ofercie, została rozszerzona o 2 dodatkowe trasy – a to sprawi, że rozgrywka będzie jeszcze bardziej ekscytująca!

Nie zwlekajcie i dajcie się, więc namówić na drobną rywalizację - być może los wam sprzyja i to wy zdobędziecie tytuł mistrza CUBITOS!

Link do oferty podstawowej:
https://www.rubico.pl/produkt/cubitos-ryzykowny-wyscig,11007

Link do oferty z dwoma dodatkowymi torami:
https://www.rubico.pl/produkt/cubitos-ryzykowny-wyscig-2-trasy,11008

25.07.2022
Odjechana zabawa - premiera dodatków do ODJECHANYCH JEDNOROŻCÓW
Odjechana zabawa - premiera dodatków do ODJECHANYCH JEDNOROŻCÓW

Ta na pozór słodka, niewinna i przyjemna karcianka została ostatnio wzbogacona o cztery rozszerzenia. Mowa tutaj oczywiście o ODJECHANYCH JEDNOROŻCACH. Choć daty premiery wszystkich dodatków były kilkukrotnie przesuwane , to w końcu się doczekaliśmy!

Dla tego kto nie wie i nie miał jeszcze okazji bliżej zapoznać się z uroczymi jednorożcami - nie dajcie się zwieść tym stworzeniom! Pod tym tęczowym opakowaniem kryje się dosłownie CIEMNA STRONA MOCY!

ODJECHANE JEDNOROŻCE to gra karciana przeznaczona dla od dwóch do ośmiu osób. Pełna śmiechu, destrukcji, interakcji. Chociaż jej celem nie jest skłócenie graczy, to uważajcie - wyposażcie się w ogrom spokoju i dystansu.

Zasady gry nie są skomplikowane, jednak sama rozgrywka wymaga już sporych kombinacji. Gracze zaczynają od wybrania sobie kart jednorożków (pełniących głównie rolę kart do poświęcenia) oraz rozdaniu po pięć kart na rękę. Wybrane Jednorożki trafiają do prywatnych stajni, a reszta ich kart tworzy żłobek. Obok niego umieszczamy talię kart i na tym się kończy rozkładanie gry. Zwycięża gracz, który jako pierwszy umieści w swojej stajni wymaganą liczbę jednorożców.

Przejdźmy do krótkiego omówienia premierowych rozszerzeń...

ODJECHANE JEDNOROŻCE: TĘCZOWA APOKALIPSA

Zniszcz wrogów uprzejmością... albo ześlij na nich zabójczą zarazę! To idealnie zbalansowany zestaw dodatkowy dla wszystkich fanów kosmicznej równowagi.
To rozszerzenie składające się z 54 zupełnie nowych kart (27 druzgocząco słodkich kart i 27 kart apokaliptycznego chaosu), które wprowadzą do Twoich rozgrywek siły dobra i chaosu.

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/odjechane-jednorozce-teczowa-apokalipsa,9634

ODJECHANE JEDNOROŻCE: AHOJ PRZYGODO!

Pakuj się i ruszaj w ekscytującą przygodę, samodzielnie wybierając szlak! Dzięki nowym kartom, które pozwalają wybrać jedną z dostępnych opcji, możesz napisać unikalną historię wyjątkowego zwycięstwa… lub spektakularnej porażki!
To rozszerzenie składające się z 54 zupełnie nowych kart, które wprowadzą do Twoich rozgrywek motyw fantastycznych wypraw.

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/odjechane-jednorozce-ahoj-przygodo,9635

ODJECHANE JEDNOROŻCE: LEGENDARNE JEDNOROŻCE

Jednorożce z odległych krain przybyły na wezwanie i pragną zaciągnąć się do Twej armii! Wciel do niej doświadczone jednorożce bojowe, dorzuć parę potężnych zaklęć i rozgrom każdego, kto stanie Ci na drodze!
To rozszerzenie składające się z 54 zupełnie nowych kart, które wprowadzą do Twoich rozgrywek klimat fantasy.

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/odjechane-jednorozce-legendarne-jednorozce,9636

ODJECHANE JEDNOROŻCE: SMOKI

Przenieś swoje rozgrywki na wyższy poziom i rozpocznij walkę w powietrzu! Dzięki walecznym smokom oraz ich potężnej magii wypróbujesz zupełnie nowe strategie atakowania przeciwników. Tylko pamiętaj: karty nie powinny zionąć prawdziwym ogniem! Jeśli widzisz płomienie, coś poszło bardzo nie tak!
To rozszerzenie składające się z 54 zupełnie nowych kart, które wprowadzą do Twoich rozgrywek fantastyczne stworzenia: od smokorożków, poprzez dojrzałe osobniki aż do zwykłych jednorożców, które marzą, by zostać smokami.

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/odjechane-jednorozce-smoki,9638

Link do oferty podstawowej klasycznej wersji: https://www.rubico.pl/produkt/odjechane-jednorozce,2312
Link do oferty podstawowej wersji BEZ CENZURY: https://www.rubico.pl/produkt/odjechane-jednorozce-bez-cenzury,9448

UWAGA! WSZYSTKIE DODATKI MOŻNA ŁĄCZYĆ ZARÓWNO Z KLAYSCZNĄ PODSTAWOWĄ WERSJĄ  JAK I WERSJĄ BEZ CENZURY.

20.07.2022
KRAMIK - Outlet Rubico
KRAMIK - Outlet Rubico

Czy zaglądaliście już do naszej zakładki KRAMIK? Jeśli nie, to nie zwlekajcie! Wiele gier, komiksów, puzzli czy zabawek czeka na swoje drugie życie.

KRAMIK pojawił się około rok temu. Chcieliśmy, aby na naszej stronie internetowej, produkty niepełnowartościowe z powodu różnych przyczyn, miały swoje specjalne miejsce. Oferta KRAMIKU jest różnorodna, ale wszystkie produkty łączy jedna wspólna cecha - DEFEKTY.

Produkty , które trafiają do KRAMIKU, najczęściej miały pecha podczas transportowania dostawy do naszego magazynu. Zazwyczaj są to niepozorne uszczerbki na opakowaniu, np. wgniecenia rogów, nagniecenia krawędzi, zarysowania bądź po prostu brak folii zabezpieczającej. Zdarzają się jednak również wady nieco większe, ale spokojnie – każda rzecz posiada dokładny opis uszkodzenia, więc od samego początku, będziecie mieli świadomość tego z czym się mierzycie. Każdy wadliwy produkt oznaczony jest tzw. etykietą/flagą w kolorze szarym z napisem USZKODZONE, nie da się więc tego przeoczyć :)

Zatem jeżeli nie przeszkadzają wam drobne defekty wizualne, a właśnie znalazłeś tu swoją wymarzoną grę, na którą polujesz od dłuższego czasu i pragniesz nieco przyoszczędzić - to śmiało zapoznaj się z ofertą KRAMIKU!

Link do wszystkich ofert dostępnych w KRAMIKU: https://www.rubico.pl/kategoria/kramik,60 .

18.07.2022
Stań się detektywem - TOP 20 gier o tematyce detektywistyczno-kryminalnej
Stań się detektywem - TOP 20 gier o tematyce detektywistyczno-kryminalnej

Każdy z nas może stać się detektywem!

Zagłęb się w świat mrocznych i kryminalnych zagadek. Rozbudź swoją wyobraźnię, główkuj, sprawdzaj tropy, przeanalizuj wszystkie zebrane dowody , przesłuchuj świadków, ale przede wszystkim pomóż odnaleźć zaginione przedmioty lub schwytać rabusia, a czasem nawet i zabójcę! Gry detektywistyczne to świetny pomysł na trening swojej spostrzegawczoœci i sprytu.

Przedstawiamy nasze TOP 20 GIER DETEKTYWISTYCZNO-KRYMINALNYCH, uwzględniając oczywiście tytuły przeznaczone również dla najmłodszych graczy, bo kto w dzieciństwie nie chciał stać się detektywem niczym np. Sherlock Holmes? :)


DLA NAJMŁODSZYCH (3+ - 7+ LAT):

1. MALI DETEKTYWI (wyd. EGMONT) – WIEK: 3+

Gra dedykowana najmłodszym detektywistycznym planszówkowiczom. Przedstawiamy Antka i Antosia, którzy są ogromnymi fanami zabawy w detektywa. Ich tata schował do magicznego kufra kilka zabawek. Dzieci mają nie lada wyzwanie! Muszą odgadnąć jakie przedmioty zostały schowane do kufra, aby im się to udało konieczne jest odnalezienie pozostałych zabawek i wydedukowanie, których brauje.
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/mali-detektywi,2182

2. DETEKTYW BOMBEL (wyd. REBEL) – WIEK: 4+

Wraz z Detektywem Bomblem – popularnym poszukiwaczem przygód i niestrudzonym tropicielem tajemnic – dzieci odwiedzają trzy niezwykłe miejsca: szkołę, wesołe miasteczko i piracką wyspę, by zrealizować tajemnicze zadania. Gra pozbawiona jest rywalizacji, więc mogą działać w pojedynkę lub w większej grupie, współpracując. Celem jest znalezienie wszystkich wyznaczonych w zadaniu kart z gwiazdkami.
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/detektyw-bombel,9560

3. DETEKTYW POZYTYWKA NA TROPIE (wyd. NASZA KSIĘGARNIA) – WIEK: 5+

Detektyw Pozytywka otrzymał zlecenie odnalezienia ukrytych przedmiotów. Potrzebuje jednak pomocników, którzy wykazują się dobrą pamięcią oraz umiejętnością podejmowania ryzyka. Trzeba jednak uważać na Pana Mietka i omijać go szerokim łukiem – przegania każdego, kto napatoczy mu się pod miotłę. W grze znajdziecie ilustracje z bohaterami książek Grzegorza Kasdepke – Detektywem Pozytywką, Martwiakiem oraz Panem Mietkiem.
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/detektyw-pozytywka-na-tropie,639

4. TOP SECRET (wyd. FOXGAMES) – WIEK: 7+

Gra skupiająca się głównie na elemencie pamięciowym, w której występuje czysta dedukcja – brak strzelanin czy podsłuchów i pościgów. Wcielamy się w rolę agenta, którego zadaniem jest rozpracowanie siatki agentów przeciwnika. Co najważniejsze: gra przeznaczona jest tylko dla dwóch osób.
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/top-secret,1123

5. 24 GODZINY (wyd. TACTIC) – WIEK: 7+

Dzięki pozbawieniu gry elementów przemocy oraz agresji – idealnie sprawdzi się do rodzinnej rozgrywki. W miasteczku ujęto niebezpiecznego przestępcę. Zadaniem graczy jest przeprowadzenie śledztwa i znalezienie obciążających go dowodów. Jeżeli plan nie zostanie zrealizowany w przeciągu 24 godzin – przestępca wychodzi na wolność, a to oznacza przegraną rozgrywkę. Gra uczy współpracy – przybliża dziecku formę gry zespołowej i konieczność dzielenia się obowiązkami.
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/24-godziny,2792


DLA STARSZAKÓW ( 8+ - 12+ LAT):

1. TAJEMNICZE DOMOSTWO (wyd. PORTAL GAMES) - WIEK: 8+

Gra idealna dla fanów rozgrywek kooperacyjnych i skojarzeniowych. Uczestnicy gry odgrywają rolę grupy śledczych i trafiają do nawiedzonego domu, w którym przed laty doszło do tragicznej zbrodni. Jeden z graczy wciela się w ducha zamieszkującego dom. Jego zadaniem jest naprowadzanie śledczych na trop prawdziwego zabójcy. Duch nawiedza uczestników śledztwa w snach i podsuwa przedmioty, miejsca i osoby powiązane ze zbrodnią sprzed lat.
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/tajemnicze-domostwo,303

2. CLUEDO: HARRY POTTER/ BATMAN/ DRACULA (wyd. HADBRO/ WINNING MOVES) - WIEK: 8+

Seria gier tematycznych, opartych głównie na dedukcji.
W wersji CLUEDO: HARRY POTTER jeden z przyjaciół zostaje uznany za zaginiętego. Wcielając się w Harrego, Rona, Hermionę, Ginny , Lunę lub Nevilla spróbujcie odkryć kto dopuścił się porwania, jakiego użył zaklęcia lub przedmiotu oraz gdzie poszukiwany został zaatakowany.
W CLUEDO: BATMAN jeden z graczy zamienia się w tytułowego bohatera - Batmana, a jego zadaniem jest odnalezienie komisarza Gordona oraz ustalenie kto był jego porywaczem. Do porwania doszło podczas dochodzenia w sprawie korupcji w Departamencie Policji Gotham City. Przesłuchaj pozostałych graczy i uzyskuj od nich podpowiedzi. Pamiętaj, aby wykazać się ogromną podejrzliwością.
Młoda pokojówka - Irina, zostaje zamordowana w tajemniczym zamku w Branie. CLUEDO: DRACULA stawia graczy przed dwoma istotnymi pytaniami związanymi z ta zbrodnią. Czy Hrabia Dracula, który powstał z martwych jest zabójcą? A może ktoś próbuje odwrócić waszą uwagę i celowo sprawia, aby wszystkie tropy wskazywały na hrabiego?
Link do ofert: https://www.rubico.pl/wyszukaj/text?q=CLUEDO

3. Mr JACK (wyd. REBEL) - WIEK: 9+

Mr. Jack to dwuosobowa gra dedukcyjna podczas, której najbardziej tajemniczy zbrodniarz wszechczasów, Kuba Rozpruwacz, zmierzy się z najwspanialszymi przedstawicielami Scotland Yardu z kultowym Sherlockiem Holmes'em na czele. Ale uwaga! Złoczyńca podszywa się pod jednego z tropiących, więc jego zdemaskowanie nie będzie takie łatwe.
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/mr-jack-nowa-edycja,9022

4. MIKROMAKRO: NA TROPIE ZBRODNI (wyd. LUCKY DUCK GAMES) - WIEK: 10+

Istnieje takie miasteczko, wbrew pozorom bardzo ciche... Miasteczko, które skrywa wiele mrocznych sekretów, kradzieży i zabójstw. Opanowane przez krymnalistów, nad którymi lokalna policja przestała panować i draamtycznie woła o waszą pomoc! Kolejna kooperacyjna gra na dedukcję oraz spostrzegawczość. To kawał detektywistycznej roboty, więc bądźcie czujni i wyostrzcie każdy zmysł.
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/mikromakro-na-tropie-zbrodni,7178

5. ŚLEDZTWA: CLAIRE HARPER NA TROPIE (wyd. HOBBITY) - WIEK: 10+

„Śledztwa” to seria gier kryminalnych charakteryzujących się prostymi zasadami i fabułą skoncentrowaną na psychologicznym aspekcie bohaterów w stylu powieści Agathy Christie. W pierwszej części składającej się z trzech opowieści oddających hołd wielkim klasykom literatury detektywistycznej, głównym bohaterem jest genialna i nieustraszona Claire Harper. Podążaj za nią w jej śledztwach.
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/sledztwa-claire-harper-na-tropie,10984

MŁODZIEŻ I DOROŚLI ( 12+ - 16+ LAT):

1. PARANORMALNI DETEKTYWI (wyd. LUCKY DUCK GAMES) - WIEK: 12+

Dzięki swoim zdolnościom medium, paranormalni detektywi wezwani do zabójstwa, próbują nawiązać kontakt z duchem niedawno zmarłej osoby. Duch musi naprowadzić ich na trop zabójcy, by sprawiedliwości mogło stać się zadość!
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/paranormalni-detektywi,5719

2. SHERLOCK HOLMES: DETEKTYW DORADCZY (wyd. REBEL) - WIEK: 12+

W grze SHERLOCK HOLMES: DETEKTYW DORADCZY wcielasz się w rolę członka nieoficjalnego gangu, Bandy z Baker Street, założonego przez słynnego Sherlocka Holmesa. Wielki detektyw potrzebował kogoś, kto będzie go informował o krążących po mieście plotkach i pomagał przy rozwiązaniu najbardziej zawiłych spraw. Cztery z tych spraw (księgi od 1 do 4) tworzą kampanię o Kubie Rozpruwaczu i pozwolą Ci wziąć udział w obławie na seryjnego mordercę. Pozostałe 6 spraw nie jest ze sobą powiązanych. Nic nie jest jednak tak proste, na jakie wygląda - jeśli nie chcesz wyjść na głupca podczas ostatecznej konfrontacji w obecności Holmesa, musisz wykazać się nie lada rozwagą! Czy uda Ci się doścignąć swojego mistrza?
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/sherlock-holmes-detektyw-doradczy,1263

3. NIEPOŻĄDANI GOŚCIE (wyd. NASZA KSIĘGARNIA) - WIEK: 12+

Nie jest to gra kooperacyjna - każdy z graczy działa indywidualnie. Wcielając się w prywatnych detektywów, złapcie sprawcę zabójstwa milionera - Woodruffa Waltona. W rozwiązaniu zagadkowej śmierci pomoże służba, którą musicie przesłuchać. Zbadajcie dokładnie miejsce zbrodni, nie pomińcie żadnego tropu i znajdźcie mordercę - ustalcie jaki był jego motyw, jakie narzędzie posłużyło mu do dokonania zbrodni i czy działał sam.
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/niepozadani-goscie,9414

4. DECRYPTO (wyd. 2 PIONKI) - WIEK: 12+

Decrypto to świetna imprezowa gra planszowa, która zapewni Wam wiele niezapomnianych godzin kombinowania, rozszyfrowywania i zabawy. W skrócie: drużynowe zmagania w łamaniu słownych szyfrów za pomocą skojarzeń.
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/decrypto,296

5. T.I.M.E STORIES (wyd. REBEL) - WIEK: 14+

Wasz cel jest jeden - odkryć tajemnicę i rozwikłać zagadkę tak, aby osiągnąć zamierzony efekt. A efektem ma być zapobiegnięcie powstania paradoksu czasowego, jaki może wystąpić w przeszłości, ratując tym samym teraźniejszość i przyszłość. Będziecie przeżywać przygody w różnych światach, również rzeczywistościach równoległych do naszej, widząc wszystko oczami swoich bohaterów. Czeka na was całe spektrum możliwości - od walki, przeszukiwania, rozmów... aż do zadań pamięciowych i takich w których musicie wykazać się sprytem.
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/time-stories,1117

6. KRONIKI ZBRODNI: 1400 (wyd. LUCKY DUCK GAMES) - WIEK: 14+

Rok 1400. Nazywasz się Abelard Lavel, jesteś rycerzem w służbie króla. Już w dzieciństwie miewałeś dziwne, prorocze sny - widziałeś w nich zbrodnie z przeszłości i z przyszłości. Nauczyłeś się wykorzystywać swoje niezwykłe zdolności do rozwiązywania zagadek, których nikt inny nie potrafi wyjaśnić. Wielu mieszkańców miasta pragnie skorzystać z Twoich usług. Czy jesteś w stanie im pomóc? Przesłuchuj świadków i podejrzanych, gromadź dowody rzeczowe i zatrzymaj mordercę, zanim będzie za późno!
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/kroniki-zbrodni-1400,5702

7. DOCHODZENIE: DETEKTYWI KONTRA SERYJNY ZABÓJCA (wyd. LUCRUM) - WIEK: 14+

Od ponad roku śledztwo w sprawie okrutnej zbrodni seryjnego mordercy stoi w miejscu. Detektywi, którzy badają sprawę rozkładają ręce, są bezradni i brną w ślepe dochodzeniowe uliczki. Na domiar złego, wszystko wskazuje na to, że zabójca jest wśród nich i jest nim jeden z detektywów. W tej grze wszyscy są podejrzani. Technik śledczy będzie dawał detektywom wskazówki, czego mają szukać, a morderca spróbuje zasiać zamęt i zmylić tropy, by oskarżenie nie padło na niego.
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/dochodzenie-detektywi-kontra-seryjny-zabojca,1185

8. TAJNIACY (wyd. REBEL) - WIEK: 14+

Dwie drużyny, którym przewodzi dwóch Szefów Wywiadu, próbują jak najszybciej nawiązać kontakt ze wszystkimi swoimi agentami. Problem leży w tym, że Szef Wywiadu może podawać swojej drużynie tylko jedno hasło na turę, którym powiąże ze sobą kilka widocznych dla wszystkich kryptonimów. Drużyna musi domyślić się, który z prezentowanych kryptonimów należy do agentów ich drużyny, omijając cudzych agentów. Ale uwaga! Jeden z kryptonimów należy do zabójcy...
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/tajniacy,18

9. DETEKTYW: KRYMINALNA GRA PLANSZOWA (wyd. PORTAL GAMES) - WIEK: 16+

W Detektywie: Kryminalnej Grze Planszowej gracze wcielają się w role inspektorów pracujących dla rządowej agencji ANTARES. Detektywi otrzymają login upoważniający ich do korzystania z internetowej bazy danych agencji ANTARES, w której znajdą dane dotyczące podejrzanych, świadków, dokumentacje aresztowań i przebieg wcześniejszych śledztw. Gracze będą mieli wolną rękę w przeszukiwaniu bazy ANTARES jak i dowolnych źródeł, które pozwolą im rozwiązać sprawę. Wykorzystaj każde narzędzie, które masz do dyspozycji, aby rozwiązać sprawę! Przeszukaj internet, sprawdź fakty i odkyrwaj kolejne wskazówki! Pamiętaj: nie grasz w detektywa - jesteś DETEKTYWEM! to klasyczne rozwiązywanie zagadek zamknięte w rozgrywce, osadzonej w XXI wieku, wprowadzające elementy internetowe oraz koncept czwartej ściany znany ze spektakli teatralnych. W grze występuje wulgarny język oraz sceny przemocy!
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/detektyw-kryminalna-gra-planszowa,415

10. DETEKTYW: SEZON 1 (wyd. PORTAL GAMES) - WIEK: 16+

Jest to zestaw trzech unikatowych spraw, z których każda zabierze was w inne miejsce i wprowadzi w kryminalną zagadkę w innym stylu. Żadna z nich nie przypomina tych, które do tej pory rozwiązywaliście w Detektywie. To w pełni kooperacyjna gra dla 1-5 graczy, która zamieni wasze spotkania przy stole w fascynujące śledztwa. Będziecie ścigać mordercę speca od daktyloskopii, szukać motywów i tropów w angielskiej posiadłości pełnej podejrzanych i starać się rozwiązać tajemniczą zagadkę w mafijnym świecie.
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/detektyw-sezon-1,4942

13.07.2022
Bestsellerowa seria wydawnictwa NASZA KSIĘGARNIA - czy masz już całą kolekcję?
Bestsellerowa seria wydawnictwa NASZA KSIĘGARNIA - czy masz już całą kolekcję?

Kultowa seria gier wydawnictwa NASZA KSIĘGARNIA, podbiła już całą Polskę. Jakiś czas temu została wzbogacona o dodatkową część - KOTY. Myślimy, że ten wstęp wystarczył, aby naprowadzić was na trop o jakiej serii mowa :)


Seria gier z cyklu SEN to przede wszystkim niesamowicie klimatyczna oprawa graficzna Marcina Minora. Zasady w każdej z części są banalnie proste, jednak nie dajcie się zwieść - nie oznacza to nudnej rozgrywki, niezbyt emocjonującej i pozbawionej elementów zaskoczenia. W całą serię można zagrać już od dwóch osób do (w najnowszej części) nawet 7. Wyjątkiem są KRUKI, tutaj rozgrywka przeznaczona jest dla tylko dwóch osób. Choć gry mogłyby wydawać się na pozór różne, to mają jednak wspólne dla siebie cechy - senną krainę wokół, której krąży każda z części oraz kruki , które pojawiają się we wszystkich grach, lecz w każdej pełnią inną rolę.

SEN

To część rozpoczynająca całą serię. Zadaniem jest stworzenie snu składającego się z 4 krain (kart) i zebranie jak najmniejszej ilości kruków, a tym samym jak najmniejszej liczby ujemnych punktów. O to cały sekret udanego snu.
Ważną kwestią w tej części jest to, że gracze nie mają wglądu do krain znajdujących się w snach rywali.
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/sen,69

SEN - EDYCJA JUBILEUSZOWA

Edycja wydana na stuleceie wydawnictwa NASZA KSIĘGARNIA. Wzbogacona o nowe ilustracje, działania kart i warianty rogryzwki. Zasady takie same jak w pierwotnej części, którą można połączyć z edycją jubileuszową.
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/sen-edycja-jubileuszowa,9072

KRUKI

Druga część całej serii. De facto jest to gra wyścigowa, przeznaczona dla dwóch graczy. Należy jak najszybciej pokonać tor składająy się z kart, na każdej z których widnieją po dwie krainy. Przeciwnicy poruszają się w przeciwnych kierunkach. Gra przez cały czas jej trwania ulega ciągłym modyfikacjom, dzięki kartom losu oraz akcji, którymi zagrywa każdy z graczy.
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/kruki,308

SMOKI

To trzecia gra z serii, która przenosi graczy do świata ze snów. Gra choć na pierwszy rzut oka ma sporo cech wspólnych z poprzednimi częściami, to jednak nic bardziej mylnego! Ma zupełnie inne zasady, które poprowadzą do zwycięstwa gracza, który w swoim śnie odwiedzi najpiękniejsze z krain i zdobędzie dodatkowo 3 żetony smoka.
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/smoki,4955

KOTY

Ostatnia i najnowsza część z kultowej serii, która stanowi największe wyzwanie. Gracz ponownie przenosi się do krainy snów, gdzie czeka go spotkanie z przyjaznymi kotami oraz złowieszczymi krukami. Tych drugich czym prędzej się pozbywajcie i wysyłajcie je do snów rywali! Zwycięstwo należy do gracza, który zdobędzie najwięcej kotów w swoim śnie.
Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/koty,10713

11.07.2022
ARCYBOX - rozbudź kreatywność u swojego dziecka
ARCYBOX - rozbudź kreatywność u swojego dziecka

Marka ARCYBOX na polskim rynku jest od niedawna. Stworzona przez mamy, z pomocą ich dzieci, po miesiącach namysłów, eksperymentów i testów. Celem ARCYBOXÓW jest rozbudzenie ciekawości, kreatywności oraz wyobraźni u dziecka. Dodatkowo uczą dzieci samodzielności oraz rozwijają jego kompetencje. To doskonały przykład na edukację poprzez zabawę.

O marce

Pewnego dnia, autorki zmotywowane zorganizowaniem czasu dzieciom podczas pandemii, zaczęły tworzyć z nimi różne ARCYdzieła z dostępnych w domu produktów. Jednak zawsze czegoś brakowało, a to muliny, a to kleju w płynie, klamerki… I tak właśnie powstał pomysł Arcyboxów, czyli zestawów kompletnych zadań, ze wszystkimi elementami, z których każdy mały twórca stworzy własne ARCYdzieło.
Arcybox tworzą dzieci dla dzieci. Jest to klasyczny przykład relacji SZEF BOBAS - ZAWÓD MAMA. A dokładniej 5 dzieciaków, które pomimo swojego młodego wieku, są najsurowszymi, najbardziej obiektywnymi i bezpośrednimi szefami jakich miały. Żaden zestaw, żadne zadanie, którego nie zaakceptowała większość nie znalazło się w pudełkach. One akceptują zwierzaki, które są znakiem rozpoznawczym, ich kolory, nadają im imiona, a mamy są ich realizatorami i inwestorami.

ARCYBOX w skrócie

Każdy z dostępnych w naszej ofercie 6 boxów posiada 5 kompletnych zadań dla dzieci. Zestawy zadań wypełnione są materiałami potrzebnymi małemu odkrywcy do wykonania jego ARCYdzieł. Do każdego zadania dołączona jest obrazkowa instrukcja, tak by ułatwić tworzenie. Produkt przeznaczony dla dzieci powyżej 3 roku życia.
W naszej ofercie znajdziecie:

 • ARCYBOX: KROKODYLARCYBOX: HIPCIO
 • ARCYBOX: ZEBRA
 • ARCYBOX: ŻYRAFA
 • ARCYBOX: SŁOŃ
 • ARCYBOX: REKIN

Link do wszystkich ofert z tej serii: https://www.rubico.pl/wyszukaj/text?q=arcybo .

06.07.2022
KOMIKSOWE PREMIERY - LIPIEC/SIERPIEŃ
KOMIKSOWE PREMIERY - LIPIEC/SIERPIEŃ

Letni okres obfitować będzie w sporo premierowych propozycji komiksowych. Jak zawsze, najwięcej nowych tytułów pojawi się w seriach Marvel oraz DC. Wydawnictwo EGMONT nie zapomniało również o najmłodszych czytelnikach – dla nich także pojawią się interesujące nowości.

Po udanej premierze tomu pierwszego, fani BATMANA, pod koniec lipca doczekają się drugiej części z pięciotomowej sagi BATMAN KNIGHTFALL: UPADEK MROCZNEGO RYCERZA. W pierwszym tomie zaznajamiamy się z genezą jednego z największych wrogów Batmana – Bane'a - nowa postać w uniwersum DC, której przeznaczeniem jest zniszczenie Batmana i przejęcie kontroli nad Gotham. Drugi tom stawia Batmana oko w oko ze swoim najpotężniejszym wrogiem, z którym stoczy heroiczną walkę.
Autorami scenariusza są legendarni twórcy jak Chuck Dixon, Doug Moench czy Alan Grant. Za rysunki odpowiadają zaś doskonali artyści: Graham Nolan, Jim Aparo, Norm Breyfogle, Jim Balent, Klaus Janson, Bret Blevins oraz wielu innych.

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/batman-knightfall-upadek-mrocznego-rycerza-tom-2,10874.

Z serii Marvelowskiej warto przyjrzeć się dwóm premierom, szczególnie, że już niedługo ma pojawić się najnowsza ekranizacja filmu THOR – Miłość i grom. THOR TOM 3: KRES WOJNY oraz KRÓL THOR to kontynuacje przygód Gromowładnego.
KRES WOJNY skupia się na walce Thora o wszystkie Dziesięć Królestw. Mimo, że wojna światów dobiegła końca, to wiele spraw pozostało niewyjaśnionych, a Gromowładny będzie musiał stawić im czoła.
Drugi tytuł to piorunujący finał pełnej rozmachu sagi o bogu gromów, na którą składają się serie: THOR GROMOWŁADNY, THOR (z linii wydawniczej Marvel Now), POTĘŻNA THOR, NIEZGODNY THOR oraz WOJNA ŚWIATÓW (Marvel Fresh). Przerażająca broń jaką jest Czarny Nekromiecz, trafiła w ręce największego wroga Gromowładnego – jego brata Lokiego. Thor musi stanąć do ostatniej wielkiej bitwy ze swoim bratem, która z kolei może doprowadzić do ostatecznego końca wszystkiego.

Link do oferty THOR TOM 3: KRES WOJNY: https://www.rubico.pl/produkt/thor-kres-wojny-tom-3,11097.
Link do oferty KRÓL THOR: https://www.rubico.pl/produkt/krol-thor,11096.

Fani hitowego serialu RICK & MORTY również mogą liczyć na kolejną premierę komiksowej odsłony. Główni bohaterowie tym razem będą działać oddzielnie na dwóch różnych krańcach kosmosu. Scenariusz jest dziełem Josha Trujillo, redaktora i pisarza pracującego dla wszystkich większych amerykańskich wydawnictw komiksowych. Ilustracje stworzyli Tony Fleecs i Jarrett Williams.

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/rick-i-morty-w-innych-swiatach,11107.

Muminki wzruszają i bawią dzieci już od ponad 70 lat. Chociaż ostatnia pozycja oryginalnej serii stworzonej przez fińską pisarkę Tove Jansson opublikowana została w 1970 roku, wciąż ukazują się różne nowe pozycje opowiadające historie z Doliny Muminków. W sierpniu swoją premierę będzie mieć tom 4. Jest to ostatnia zbiorcza część czarno-białych opowiadań, w której znajdziecie opowieści komiksowe autorstwa Larsa Janssona: NADMORSKIE LETNISKO RYJKA, BRATANEK KOMISARZA, DAMA W OPAŁACH, NIEBORAK NOWOŻEŃCEM, SKLEP SPORTOWY RYJKA, DIAMENT MIMBLI, MUMINEK I WAMPIR, MUMINEK I TELEWIZOR, ZACOFANE MUMINKI, MUMINKI I CIOCIA JANE.

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/muminki-tom-4,11102.

Na koniec czas przedstawić propozycję premierową dla młodszego grona czytelników. CZARODZIEJE I ICH DZIEJE TOM 2 – w oryginalnej wersji WIZARDS OF MICKEY- to druga część włoskiego cyklu komiksowego, publikowanego od 2006 roku w słynnym tygodniku TOPOLINO. Doskonale wszystkim znani disnejowscy bohaterowie, w zupełnie nowych rolach i w zupełnie nowym otoczeniu – pełnym magii, legend, przygód i mitycznych stworów w świecie fantasy , muszą zebrać elementy wielkiej zbroi, która pozwoli ocalić Minnie i położyć kres mrocznej erze.

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/czarodzieje-i-ich-dzieje-tom-2,11103.

POZOSTAŁE TYTUŁY PREMIEROWE LIPIEC/SIERPIEŃ:
1. DLA DZIECI:
- Sisters TOM 16 – Uda się czy się nie uda? 
https://www.rubico.pl/produkt/sisters-uda-sie-czy-sie-nie-uda-tom-16,10887
- Turbogalop TOM 2
https://www.rubico.pl/produkt/turbogalop-tom-2,11114
- Mała Syrenka
https://www.rubico.pl/produkt/mala-syrenka,11085
- Smerfy i śnieżyca TOM 39
https://www.rubico.pl/produkt/smerfy-i-sniezyca-tom-39,11104
- Magiczna 7 TOM 2 – Przeciwko wszystkim
https://www.rubico.pl/produkt/magiczna-7-przeciwko-wszystkim-tom-2,11112
2. MARVEL FRESH:
- Venom TOM 2
https://www.rubico.pl/produkt/venom-tom-2,10875
- Deadpool TOM 3 – Weasel idzie do Piekła
https://www.rubico.pl/produkt/deadpool-weasel-idzie-do-piekla-tom-3,10881
- Tony Stark Iron Man TOM 2
https://www.rubico.pl/produkt/tony-stark-iron-man-tom-2,11099
3. MARVEL CLASSIC:
- Star Wars – Wojna Łowców Nagród
https://www.rubico.pl/produkt/star-wars-wojna-lowcow-nagrod,10870
- Star Wars TOM 3– Wojna Łowców Nagród
https://www.rubico.pl/produkt/star-wars-wojna-lowcow-nagrod-tom-3,11050
- Star Wars Wielka Republika TOM 2 – Serce Drengirów
https://www.rubico.pl/produkt/star-wars-wielka-republika-star-wars-serce-drengirow-tom-2,11049
- Star Wars Darth Wader TOM 3 – Wojna łowców nagród
https://www.rubico.pl/produkt/star-wars-darth-vader-wojna-lowcow-nagrod-tom-3,11051
- Amazing Spider-Man Epic Collection – Powrót złowieszczej szóstki
https://www.rubico.pl/produkt/amazing-spider-man-epic-collection-powrot-zlowieszczej-szostki,10876
- X-MEN Punkty Zwrotne – Powtórne przyjście
https://www.rubico.pl/produkt/x-men-punkty-zwrotne-powtorne-przyjscie,10877
- Punisher TOM 3
https://www.rubico.pl/produkt/punisher-tom-3,11101
4. DC:
- Dceased – Martwa planeta
https://www.rubico.pl/produkt/dceased-martwa-planeta,10873
- Liga Sprawiedliwości – Wieczna zima
https://www.rubico.pl/produkt/liga-sprawiedliwosci-wieczna-zima,10885
- DC Comics – Pokolenia
https://www.rubico.pl/produkt/dc-comics-pokolenia,11094
- Najjaśniejszy dzień
https://www.rubico.pl/produkt/najjasniejszy-dzien,11100

04.07.2022
CHEERS! Na zdrowie!
CHEERS! Na zdrowie!

Nasze szeregi ofertowe zostały niedawno powiększone o idealną na wszelkie domówki, urodziny czy posiadówki - karciankę. Kolejna nowość, którą (prócz u producenta) znajdziecie TYLKO U NAS!

Gra stworzona w dobie pandemii, gdy wszyscy byliśmy pogrążeni w szarej covidowej rzeczywistości, a większość lokali została zamknięta. Na ratunek przybyli twórcy, chcąc wspomóc w odreagowaniu tej całej sytuacji. Jak twierdzą producenci gra doskonale sprawdzi się zarówno w gronie rodzinnym jak i przyjacielskim. Wypełniona różnorodnymi , ciekawymi i ekscytującymi zadaniami, dzięki którym każda rozgrywka staje się wyjątkowa.

Gra posiada dwie odsłony - nieco bardziej łagodniejszą dla rodzinnych rozgrywek oraz szaloną i pikantniejszą, starszą siostrę gry w butelce. Obie znajdziecie oczywiście w naszej ofercie :)

Link do oferty CHEERS! ORIGINAL: https://www.rubico.pl/produkt/cheers-original,11045
Link do oferty CHEERS! SPICY: https://www.rubico.pl/produkt/cheers-spicy,11046

29.06.2022
STRANGER THINGS - Ochroń mieszkańców Hawkins przed atakiem ŁUPIEŻCY UMYSŁÓW
STRANGER THINGS - Ochroń mieszkańców Hawkins przed atakiem ŁUPIEŻCY UMYSŁÓW

Już w tym tygodniu (01 lipca) rusza druga część 4 sezonu. Od początku kariery w wielu zestawieniach jest przodującą ekranizacją i nic w tym dziwnego. Fenomenalna produkcja Netflixa nie przestaje zaskakiwać i zachwycać.

Stranger things - to historia w klimacie lat 80-tych z elementami grozy, rozgrywająca się docelowo w miasteczku HAWKINS. Główna uwaga skupiona jest na grupie przyjaciół, do której dołącza dziewczynka z nadprzyrodzonymi mocami. Wkrótce wszyscy razem stają w obronie swojego miasta i toczą walkę z łupieżcą umysłów.

Jeśli tak samo jak my jesteście fanami tej świetnej produkcji, która totalnie zdobyła nasze serca, to w waszej kolekcji gier musi znaleźć się tytuł nawiązujący do tego popularnego serialu!

Szybka, innowacyjna i pełna niespodzianek gra. Doskonale nada się na imprezy - przeznaczona od 4 do 10 osób. Lekki charakter gry i łatwa rozgrywka czynią z niej idealną propozycję nawet dla osób mniej zaznajomionych z planszówkami.

Zasady gry:
Na początku gry każdy z uczestników otrzymuje płytkę postaci oraz kartę, która wskazuje, czy jest wolny, czy też opętany przez łupieżcę umysłów. Rozgrywka opiera się na dobieraniu kart ze wspólnego stosu. W każdej turze gracz odkrywa jedną z nich, a następnie wykonuje związaną z nią akcję. W grze występują dwa rodzaje kart: przygody oraz spotkania. Gdy odkrywamy kartę przygody, musimy przekazać ją dowolnemu innemu graczowi, który dołączy ją do swojej ręki. Z kolei karty spotkania mają efekty, które musimy natychmiastowo rozpatrzyć. Układy kart, jakie gracze mają na ręce są kluczowe dla tego, kto zostanie opętany lub ogłuszony. Odgadując role i przekazując karty konkretnym osobom mamy szansę wpływać na ich stan. Gra kończy się w momencie gdy tylko 1 albo 2 graczy wciąż jest w grze lub po rozpatrzeniu 3. karty spotkania.


Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/stranger-things-atak-lupiezcy-umyslow,10688 . 

27.06.2022
DISNEY PLUS - nowa platforma streamingowa już w Polsce!
DISNEY PLUS - nowa platforma streamingowa już w Polsce!

Wielu z nas wyczekiwało premiery tej usługi w naszym kraju i tak o to do grona coraz bardziej popularnej formy jaką są platformy streamingowe dołączył w zeszłym tygodniu DISNEY PLUS.

DISNEY PLUS oferuje treści przeznaczone dla całej rodziny. Strona w głównej mierze dystrybuuje produkcje takie jak: Walt Disney Studios oraz Walt Disney Television. Nie zabraknie jednak totalnie nowych, własnych produkcji DISNEY PLUS, których nie obejrzycie nigdzie indziej. Ciekawym dodatkiem są także grupy takie jak MARVEL, PIXAR czy STAR WARS, na które myślimy, że część z was wyczekiwała najbardziej.

Na premierze DISNEY PLUS w Polsce mogliście spotkać POPCORNZILLE, z którym od pewnego czasu wspólnie współpracujemy. Prowadzi on jedno z największych kont na polskim TikToku zajmujących się komiksami i popkulturą i to wraz z nim planujemy i tworzymy różne akcje promocyjne. W jednym z najnowszych filmików na TikToku relacjonuje to wydarzenie i przedstawia kilka produkcji, które pojawiąją się na tej platformie.
Link do filmiku: https://www.tiktok.com/@popcornzilla/video/7108820366633602310?is_copy_url=1&is_from_webapp=v1 .

Jeżeli po zakończeniu serialowo-filmowego seansu, zapragniecie wejść w posiadanie bardziej uprzedmiotowionej wersji ulubionej ekranizacji, koniecznie odwiedźcie naszą stronę, gdzie znajdziecie m.in. masę komiksów o treści Marvelowskiej czy Star Warsowej. Komiksy nie są jednak naszą jedyną propozycją. W swojej ofercie posiadamy również sporo gier i puzzli krążących wokół tematyki (oprócz wyżej wymienionej ) również nieco bardziej przystępnej dla młodszej widowni choćby np. KRAINA LODU.

Poniżej przedstawiamy niewielkie zestawienie wybranych produktów, do których nawiązują produkcje filmowe dostępne na DISNEY PLUS.

KOMIKSY:
1. STAR WARS ---> link do ofert: https://www.rubico.pl/wyszukaj/komiksy,43?q=STAR%20WARS&page=2
2. Moon Knight ---> link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/moon-knight-z-martwych-tom-1,4267
3. Doktor Strange ---> link do ofert: https://www.rubico.pl/wyszukaj/text?q=doktor%20strange
4. Iron Man ----> link do ofert: https://www.rubico.pl/wyszukaj/komiksy,43?q=iron%20man&filter[available]=1
5. Kapitan Ameryka ---> link do ofert: https://www.rubico.pl/wyszukaj/text?q=kapitan%20ameryka
6. Strażnicy galaktyki ---> link do ofert: https://www.rubico.pl/wyszukaj/text?q=stra%C5%BCnicy%20galaktyki&filter[available]=1
7. Avengers ---> link do ofert: https://www.rubico.pl/wyszukaj/komiksy,43?q=avengers&filter[available]=1
8. Czarna Wdowa ---> link do ofert: https://www.rubico.pl/wyszukaj/text?q=czarna%20wdowa&filter[available]=1
9. Deadpool ---> https://www.rubico.pl/wyszukaj/komiksy,43?q=deadpool&filter[available]=1
10. Kraina lodu ---> https://www.rubico.pl/wyszukaj/komiksy,43?q=kraina%20lodu

GRY/ PUZZLE/ FIGURKI:
1. STAR WARS:
* https://www.rubico.pl/wyszukaj/gry-planszowe,1?q=STAR%20WARS&filter[available]=1
* https://www.rubico.pl/wyszukaj/gry-karciane,2?q=star%20wars&filter[available]=1
https://www.rubico.pl/wyszukaj/gry-towarzyskie,3?q=star%20wars&filter[available]=1
https://www.rubico.pl/wyszukaj/gry-rodzinne,4?q=star%20wars&filter[available]=1
https://www.rubico.pl/wyszukaj/zabawki,59?q=star%20wars&filter[available]=1
2. MARVEL:
https://www.rubico.pl/wyszukaj/gry-planszowe,1?q=MARVEL&filter[available]=1
https://www.rubico.pl/wyszukaj/gry-karciane,2?q=MARVEL&filter[available]=1
https://www.rubico.pl/wyszukaj/gry-rodzinne,4?q=MARVEL&filter[available]=1
https://www.rubico.pl/wyszukaj/zabawki,59?q=MARVEL&filter[available]=1
3. KRAINA LODU:
https://www.rubico.pl/wyszukaj/text?q=kraina%20lodu
4. DISNEY:
https://www.rubico.pl/wyszukaj/text?q=disney

22.06.2022
CIEMNA STRONA MYDŁA - karciany czarny humor
CIEMNA STRONA MYDŁA - karciany czarny humor

Jakiś czas temu nasza oferta została wzbogacona o świeżutką niczym ciepłe bułeczki karciankę strategiczną autorstwa dwóch ekscentrycznych artystów: Pawlika i Gurgiego. 

Jej powstanie, autorzy mogą zawdzięczać w głównej mierze zrzutce crowdfunfingowej, którą sami zorganizowali. Projekt zebrał aż 678% wymaganej kwoty , a ponadto o grze pisały m.in. serwisy takie jak MONEY oraz WIRTUALNEMEDIA.


Jak wyjaśniają sami autorzy karcianka, w której główną rolą jest układanie zdań - może być ciekawa! Musi tylko spełnić pewne warunki: zdania tworzą się randomowo, są abstrakcyjne i nierzadko szalenie... osobliwe. CIEMNA STRONA MYDŁA spełnia wszystkie powyżej wspomniane kryteria.

Dlaczego CIEMNA STRONA MYDŁA? To kolejna fajna alternatywa dla gier takich jak KARTY DŻENTELMENÓW czy LOŻA SZYDERCÓW. Na pokładzie potrzebni są tylko ludzie zdystansowani, z ogromem poczucia humoru (również tego czarnego), odważni, którzy nie będą zniesmaczeni niecenzuralnym słownictwem.

ZASADY GRY:
Zabawa polega na układaniu zdań z Kart Słów podzielonych na 5 poziomów ostrości. Gracze losują jeden z nich i dążą do zdominowania zdania słowami ze swoim poziomem. Aby nie było zbyt łatwo, Karty Słów posiadają efekty, które znacząco wpływają na rozgrywkę i pozwalają na rozplanowywanie strategii.
Do dyspozycji przeznaczony jest również filmik instruktażowy z wyjaśnieniem zasad oraz prezentacją przykładowej rozgrywki. Wideo można zobaczyć tutaj: https://www.facebook.com/CiemnaStronaMydla/videos/879800196256157 .

A teraz czas na lekką samochwałkę, gdyż jesteśmy jedynym (na ten moment) dystrybutorem tej gry!
Dostępna jest u nas również w wersji rozszerzonej - CIEMNA STRONA MYDŁA DELUXE, gdzie zawartośc została wzbogacona o dodatkowe 50 kart.

Link do oferty w wersji podstawowej: https://www.rubico.pl/produkt/ciemna-strona-mydla,10956
Link do oferty w wersji DELUXE: https://www.rubico.pl/produkt/ciemna-strona-mydla-deluxe,10957

20.06.2022
TOP 5 produktów na ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
TOP 5 produktów na ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Zakończenie roku to zawsze spore przeżycie zarówno dla rodziców, dzieci jak i całego grona pedagogicznego. Przez cały rok szkolny dzieci ciężko pracują, poszerzając swoją wiedzę oraz umiejętności, aby na koniec osiągnąć jak najlepsze wyniki. Dlatego sprawmy im odrobinę radości wynagradzając ich za całoroczny wysiłek :)

Z myślą o dzieciach przedstawiamy naszą propozycję TOP 5 PRODUKTÓW doskonałych na prezent dla najmłodszych na zakończenie roku szkolnego, w przystępnych cenach (oferta zarówno dla placówek pedagogicznych jak i rodziców).

1. MINIENCYKLOPEDIA - BYŁ SOBIE CZŁOWIEK / BYLI SOBIE WYNALAZCY

Bogato ilustrowane, pełne ciekawostek, anegdot i humoru miniencyklopedie. W zestawie książeczka oraz płyta DVD z ponad 100 minutami filmów w danej dziedzinie.

Link 1: https://www.rubico.pl/produkt/byl-sobie-czlowiek-miniencyklopedia,3336
Link 2: https://www.rubico.pl/produkt/byli-sobie-wynalazcy-miniencyklopedia,3337

2. GRY Z SERII: DZIECI KONTRA RODZICE

Seria dynamicznych gier rodzinnych o róźnorodnej tematyce. W każdej z części dzieci rywalizują z rodzicami, odpowiadając na wiele interesujących i czasami zabawnych pytań. Poziom trudności pytań został przygotowany specjalnie w taki sposób, aby nie sprawić trudności żadnemu z uczestników zabawy.

Poniżej link do wszystkich produktów z tej serii dostępnych oczywiście na naszej stronie.

Link: https://www.rubico.pl/wyszukaj/text?q=DZIECI%20KONTRA%20RODZICE&filter[available]=1

3. GRY KARCIANE WYDAWNICTWA NASZA KSIĘGARNIA

Propozycja kierowana dla nieco starszych dzieci. Każda z gier raczej różni się zasadami. Liczba graczy również zależna jest od wybranej części, jednak najczęściej jest to gra kierowana od dwóch do nawet dziesięciu graczy.

Poniżej link do wszystkich 5 produktów z tej serii dostępnych oczywiście na naszej stronie.

Link: https://www.rubico.pl/wyszukaj/text?q=GRA&filter[manufacturer][16]=1&filter[available]=1

4. ŁAMIGŁÓWKI DRUCIANE: RACING

Sprawcie prezent, który inspiruje do myślenia i stanowi nie lada wyzwanie. Seria RACING posiada trzy poziomy trudności. Zaleca się, aby zacząć od najłatwiejszego i piąć się stopniowo do góry, ale jest to tylko sugestia. W wielu przypadkach, wszystko zależy od naszych indywidualnych predyspozycji.

Poniżej link do wszystkich dostępnych na naszej stronie łamigłówek z serii RACING.

Link: https://www.rubico.pl/wyszukaj/text?q=%C5%81amig%C5%82%C3%B3wka%20druciana%20Racing&filter[available]=1

5. GRY Z SERII: DOBRA GRA W DOBREJ CENIE - WYDAWNICTWA EGMONT

Różnorodność w pełnym tego słowa znaczeniu. Gry rodzinne o zróżnicowanej tematyce i zasadach - w zależności od tego czego poszukujecie i wymagacie od gry. Wszystkie w przedziale wiekowym od 6 lat, przeznaczone głównie dla dwóch do czterech graczy.

Poniżej linki do każdej z gier dostępnych na naszej stronie.

Link 1: https://www.rubico.pl/produkt/bitwa-na-morzu,998
Link 2: https://www.rubico.pl/produkt/co-slychac-na-farmie,644
Link 3: https://www.rubico.pl/produkt/gdzie-jestes,1462
Link 4: https://www.rubico.pl/produkt/kosmiczna-misja,421
Link 5: https://www.rubico.pl/produkt/na-lody,626
Link 6: https://www.rubico.pl/produkt/rycerze-i-zamki,640
Link 7: https://www.rubico.pl/produkt/wyprawa-do-dzungli,636
Link 8: https://www.rubico.pl/produkt/znikajace-ciasteczka,413
Link 9: https://www.rubico.pl/produkt/drapacze-chmur,618
Link 10: https://www.rubico.pl/produkt/slowostworki,6162
Link 11: https://www.rubico.pl/produkt/na-ratunek,641
Link 12: https://www.rubico.pl/produkt/pirackie-skarby,1022
Link 13: https://www.rubico.pl/produkt/pizza-xxl,414

15.06.2022
Najnowsza premiera - FORTNITE x MARVEL - WOJNA ZEROWA
Najnowsza premiera - FORTNITE x MARVEL - WOJNA ZEROWA

ISTNA MIESZANKA WYBUCHOWA - tak w skrócie można opisać zeszłotygodniową premierę, czyli FORTNITE X MARVEL - WOJNA ZEROWA- 1/2022.


Bohaterowie MARVELA oraz najbardziej lubiane postacie z popularnej na całym świecie gry FORTNITE, łączą siły i wyruszają w poszukiwaniu zaginionego skrystalizowanego fragmentu punktu zerowego zagubionego w UNIWERSUM MARVELA. Czy im się to uda? Przekonacie się tylko i wyłącznie zaopatrując się w tą lekturę!

Składający się z pięciu zeszytów komiksowy crossover jest wynikiem współpracy między wydawnictwem MARVEL i studiem EPIC GAMES. Ciekawym bonusem jest kod zamieszczony w każdym zeszycie, który umożliwi odblokowanie użytkownikom Fortnite cyfrowych przedmiotów w grze. W pierwszym premierowym zeszycie do odblokowania jest kostium SPIDER-MAN ZERO.

Dodatkowo wydawnictwo przedstawiło na swojej stronie wstępny kalendarz nastepnych premierowych zeszytów wraz z opisem cyfrowych przedmiotów do odblokowania:

 • FORTNITE X MARVEL: WOJNA ZEROWA 2 (13/07/2022) - PRZEDMIOT: STARK Z SIÓDEMKI
 • FORTNITE X MARVEL: WOJNA ZEROWA 3 (17/08/2022) - PRZEDMIOT: PAZURY Z ADAMANTIUM
 • FORTNITE X MARVEL: WOJNA ZEROWA 4 (31/08/2022) - BRAK INFOMRACJI NA TEMAT PRZEDMIOTU
 • FORTNITE X MARVEL: WOJNA ZEROWA 5 (28/09/2022) - BRAK INFOMRACJI NA TEMAT PRZEDMIOTU
 • DLA CZYTELNIKÓW , KTÓRZY SKOMPLETUJĄ WSZYSTKIE 5 KODÓW - DODATKOWY BONUS


WZYWAMY ZATEM WSZYSTKICH FANÓW MARVELA I FORTNITE - SPIESZCIE SIĘ!
Część pierwsza premierowego tytułu wyprzedaje się niczym świeże bułeczki, więc nie ma na co czekać!

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/fortnite-x-marvel-wojna-zerowa-12022,10948

13.06.2022
TOP 8 gier na LATO
TOP 8 gier na LATO

Idealne do zabrania na letni wyjazd, nie zajmujące dużo miejsca i takie, które można rozegrać w trakcie podróży np. pociągiem. Klasyczny CHIŃCZYK, STATKI czy BINGO w wersji podróżnej? Proszę bardzo! 

1. CATAN W WERSJI PODRÓŻNEJ

Ciekawym rozwiązaniem jest bardzo popularna i lubiana na całym świecie gra ekonomiczna idealna na urozmaicenie rodzinnego bądź towarzyskiego wypoczynku - mowa tutaj oczywiście o grze CATAN. Znajdziecie ją w naszej ofercie również jako wersję podróżną. Zostały wprowadzone w tej wersji małe zmiany oraz udogodnienia. Wszystkie elementy przede wszystkim zostały dostosowane do mniejszej planszy i przerobione w taki sposób, aby zminimalizować ryzyko przemieszczeń elementów. Plastikowe pudełko jest bardzo podręczne i z łatwością można je spakować. Kolejną innowacją jest wariant dwuosobowy, a więc gra przeznaczona jest już od 2 do 4 graczy.

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/catan-wersja-podrozna,68 .

2. GRA WSIĄŚĆ DO POCIĄGU: EUROPA / WSIĄŚĆ DO POCIĄGU: DOOKOŁA ŚWIATA

Podróż na zasłużony letni odpoczynek, niektórzy odbywają pociągiem. A skoro mowa o pociągach to nie może zabraknąć prezentacji bestsellerowego, niezwykle popularnego oraz obsypanego wieloma nagrodami tytułu. WSIĄŚĆ DO POCIĄGU: EUROPA oraz WSIĄŚĆ DO POCIĄGU: DOOKOŁA ŚWIATA to tylko dwie nasze propozycje z całej serii, idealne na lato. Niezwykle łatwe, z fantastycznie prostymi zasadami - nauka zajmie jedynie 5 minut. Zapewnią świetną zabawę całej rodzinie, ale spodobają się również doświadczonym graczom.

Link 1 do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/wsiasc-do-pociagu-europa,22
Link 2 do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/wsiasc-do-pociagu-dookola-swiata,7362

3. GRA WYPRAWA DO EL DORADO

Czy są tu jacyś fani dzikich, pełnych wrażeń, często ekstremalnych podróży? A może mieliście już okazję przeżyć jedną z właśnie takich letnich wypraw wprost przez dżunglę? Jeśli nie, to nic straconego! Gra WYPRAWA DO EL DORADO zabierze was w niezapomnianą wyprawę do legendarnego miasta. Jedna z dróg prowadzi przez dżunglę, często pełną niebezpieczeństw, dlatego ważne jest, abyście zabrali ze sobą doświadczonych przewodników i koniecznie odpowiedni sprzęt! Jednak tak jak wspominaluśmy - to tylko JEDNA z możliwych form dotarcia do miasta. Każda rozgrywka wymaga od was innej strategii.

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/wyprawa-do-el-dorado,1482

4. GRA LATO Z KOMARAMI

Letni wypoczynek bez komarów? Jest to możliwe. Wyślij komary na wakacje! Niech kąpią się w Bałtyku lub zbierają grzyby, byle tylko nie uprzykrzały życia i nie bzyczały już nad uchem. Gracze muszą jak najszybciej pozbyć się kart z komarami tak, aby na koniec rundy mieć jak najmniej karnych punktów.

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/lato-z-komarami,545

5. GRA DOBBLE: PLAŻA

Jeżeli mielibyście wymienić skojarzenia związane ze słowem LATO, to co wpadłoby wam do głowy? Nam z latem bezapelacyjnie kojarzy się PLAŻA. Sami spróbujcie sobie to wyobrazić... LATO, BEZCHMURNE NIEBO, SŁOŃCE, MORZE/JEZIORO & PLAŻA - POŁĄCZENIE IDEALNE! Brakuje tu tylko jednego... niewielkiej, szybkiej, banalnie łatwej gierki, która jednocześnie jest emocjonująca i pozwoli na urozmaicenie wypoczynku. Idealna dla każdego - dzieci powyżej 4 roku życia śmiało mogą spróbować swoich sił. Gra, która posiada same plusy i jeszcze tematycznie kojarzy się z latem i wakacyjnym wypoczynkiem :)

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/dobble-plaza,447

6. GRA MOLKKY

Skojarzeń ciąg dalszy...
Lato kojarzy się zapewnie wszystkim z piękną, słoneczną pogodą oraz spędzaniem każdej wolnej chwili na świeżym powietrzu i łonie natury. Jeżeli, więc chcecie odejść od planszówkowego stołu i przenieść rozgrywkę w plener - gra MOLKKY jest strzałem w 10!
Zawartość to ponumerowane kręgle oraz zbijak. Celem jest uzbieranie dokładnie 50 punktów, a zrobicie to rzucając w każdej kolejce drewnianym zbijakiem w upatrzone wcześniej ponumerowane kręgle tak, aby je przewrócić. Gra atrakcyjna dla osób w każdym wiekum, w której przydatne są umiejętności takie jak celność rzutu i taktyczne myślenie.

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/molkky,2813

7. GRA 5 SEKUND: PODRÓŻE

Jeżeli latem uwielbiacie podróżować, zwiedzać ciekawe, zabytkowe miejsca oraz w pełni korzystać z atrakcji turystycznych - jest to propozycja idealna dla was!
5 SEKUND: PODRÓŻE to tematyczna wersja bestsellerowej gry towarzyskiej
5 SEKUND. Różnorodne pytania - od prostych po trudniejsze oraz tylko 5 sekund na udzielenie odpowiedzi. Sprawdźcie swoją wiedzę, szybkość oraz umiejętność szybkiego myślenia pod presją czasu.

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/5-sekund-podroze,2608

8. GRA CZARNE HISTORIE - ŚMIERTELNE WAKACJE

Na koniec przyszedł czas na grę karcianą, w sam raz na wyjazd w gronie przyjaciół bądź idealną dla fanów serii CZARNE HISTORIE. UWAGA! Nie należy ona do lekkich gier o wesołej tematyce - znajdziecie tu ogrom czarnych jak kruk historii. Niniejsza edycja zainspirowana została wakacyjnymi wspomnieniami autorki Nicole Berger, mrożącymi krew w żyłach relacjami z podróży wielu jej przyjaciół i znajomych.

Link do oferty: https://www.rubico.pl/produkt/czarne-historie-smiertelne-wakacje,591

08.06.2022
Diuna jakiej jeszcze nie znamy
Diuna jakiej jeszcze nie znamy

Wyraz Diuna przez ostatni rok zostało wypowiedziane wiele razy i w większości w pozytywnym tonie. Nowość Diuna: planeta intryg i konfliktów będzie nie lada gratką dla fanów tej serii !

Na czym polega gra?

Celem gry jest zdobycie kontroli nad Diuną poprzez zajmowanie rozmieszczonych na planszy warowni. W tym celu należy jak najlepiej wykorzystać zdolności swojej frakcji. Każdy z graczy wciela się w przedstawiciela jednej z nich, otrzymując tym samym inne zasoby początkowe, unikalne zdolności i charakterystycznych przedstawicieli.

Sama rozgrywka składa się z następujących po sobie rund (od 3 do 5, w zależności od tego, czy uda się wcześniej spełnić warunek zwycięstwa), z których każda składa się z 7 faz. W czasie ich trwania na Diunie dzieje się szereg losowych czynników takich jak występowanie piaskowych burz, wybuch przyprawy czy pojawienie się czerwia pustyni, które, podobnie jak na rzeczywistej planecie, stanowią ogromne zagrożenie. Gracze muszą umiejętnie zarządzać ryzykiem i być przygotowani na możliwość utraty jednostek.

Sercem całej gry jest taktyczne rozmieszczanie jednostek, ich odpowiednie przemieszczanie oraz bitwy, wybuchające wszędzie tam, gdzie znajdują się przedstawiciele więcej niż 1 frakcji. Aby wygrać, uczestnicy muszą odpowiednio zaplanować walkę: to, ile jednostek mogą poświęcić, jakie karty zagrają oraz z których przywódców skorzystają. W czasie bitwy ważne są też indywidualne zdolności danej frakcji, które będą miały wpływ zarówno na fazę planowania, jak i przebieg samej walki.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Minimalistyczna plansza, losowe zdarzenia związane z nieprzychylną naturą oraz zróżnicowane moce graczy – wszystko to doskonale oddaje klimat książkowej i filmowej Diuny!
 • Każda z frakcji dostępnych podczas rozgrywki zapewnia unikalne wrażenia płynące z gry ze względu na różnice w dostępnych zdolnościach. W instrukcji znajdziesz krótki opis mocnych stron każdej z nich, który pozwoli Ci lepiej przygotować się do rozgrywki.
 • Również obecność bądź nieobecność przy stole jednej z frakcji (gdy gramy w mniejszej liczbie osób) wpływa na rozgrywkę – np. jeśli przy stole obecne jest Imperium, to na jego konto wpływają środki, za które pozostali gracze kupują karty.
 • Instrukcja oferuje nam również wariant dwuosobowy, przygotowany specjalnie, by rozgrywki w duecie były jeszcze bardziej satysfakcjonujące!

Zobacz naszą ofertę: https://www.rubico.pl/produkt/diuna-planeta-intryg-i-konfliktow,9536

13.02.2022
Wojna o Nemo - już w sprzedaży
Wojna o Nemo - już w sprzedaży

Wojna Nemo to przeznaczona przede wszystkim dla jednego gracza gra przygodowa o podwodnej eksploracji i walce, której akcja toczy się około 1870 roku. Podczas rozgrywki wcielisz się w Kapitana Nemo, dowódcę Nautilusa. Będziesz przemierzał nieznane wody, walczył ze statkami licznych mocarstw, stawiał czoła niebezpieczeństwom czyhającym w głębinach, szukał niezwykłych skarbów, odkrywał i dokumentował niesamowite cuda a także przemierzał świat w poszukiwaniu wiedzy i zemsty.

Wojna Nemo inspirowana jest powieścią 20 000 mil podmorskiej żeglugi autorstwa Juliusza Verne’a. Oprawa graficzna w pełni oddająca charakter XIX wiecznych morskich wypraw, wysoka regrywalność i możliwość wcielenia się w legendarnego Kapitana Nemo to tylko kilka z zalet tej niezwykłej gry przygodowej! Gry, w którą możecie również zagrać w trybie kooperacyjnym, gdzie każdy bierze na siebie pewną część obowiązków zarządzania grą oraz ciężar podejmowania ważnych decyzji. Czy Wasza przygoda doprowadzi was do tryumfu i najlepszego zakończenia? A może imperialistyczne mocarstwa zdołają wytropić Was i zniszczyć nim Wasz los się wypełni? Sprawdźcie hart swojego ducha i zanurzcie się w świat niebezpiecznych przygód na morzach i oceanach świata!

Liczba graczy: 1 - 4
Wiek graczy: od 13 lat
Czas gry: 60 - 120 min

Zawartość pudełka:

• 1 plansza o wymiarach 43×84cm
• 62 karty przygód
• 10 kart ulepszeń Nautilusa
• 6 kafelków postaci, 2 kafelki motywów i 1 kafelek kapitana
• 220 żetonów i znaczników (statki, klejnoty itd.)
• 12 kostek powstania (10 czarnych, 2 srebrne)
• 5 kości (3 białe i 2 czarne)
• 1 figurka Nautilusa
• 1 zasady gry
• 1 księga epilogów
• 9 kart oficerów do wykorzystania w wariancie kooperacyjnym 

 

Szczegóły oferty: 

https://www.rubico.pl/produkt/wojna-nemo,9538

30.01.2022
Uniwersum Terraformacji Marsa w nowej postaci - Ekspedycja Ares
Uniwersum Terraformacji Marsa w nowej postaci - Ekspedycja Ares

Kochacie Terraformację Marsa? Jeśli tak, pokochacie również nową grę karcianą Ekspedycja Ares, któa znajduje się w Uniwersum Terraformacji Marsa!

Ekspedycja Ares to nowa, dynamiczna i zupełnie niezależna gra w uniwersum Terraformacji Marsa, oparta o budowanie silnika produkcyjnego. Podczas rozgrywki uczestnicy kierują międzyplanetarnymi korporacjami i dążą do tego, aby zamienić Marsa w nadającą się do zamieszkania, dochodową planetę. Robią to, inwestując w karty projektów, które bezpośrednio lub pośrednio przyczynią się do terraformowania planety. Aby wygrać, gracze starają się osiągnąć wysoki współczynnik terraformacji i zgromadzić jak najwięcej punktów zwycięstwa. 

Na czym to polega?

Rozgrywka przebiega w rundach. W każdej z nich gracze wybierają po 1 z 5 faz, co wpływa na to, jakie działania będą dostępne w danej rundzie. Oznacza to, że każda runda jest inna. Może obejmować zagrywanie nowych kart projektów, wykonywanie akcji standardowych i akcji związanych z projektami, generowanie dochodu i zasobów czy badania, które pozwalają dobrać więcej kart projektów. Aby przyśpieszyć rozgrywkę, gracze powinni rozpatrywać poszczególne fazy jednocześnie!

Na planszy znajdują się 3 tory: Poziomu tlenu, temperatury i współczynników terraformacji graczy, a także pola, na których umieszcza się wszystkie obszary oceanów – w trakcie rozgrywki są one odwracane na drugą stronę. Gra dobiega końca, gdy wszystkie wskaźniki osiągną maksymalny poziom. Wtedy życie na Marsie, choć może jeszcze nie będzie komfortowe, stanie się możliwe!

Czym Ekspedycja Ares różni się od zwykłej Terraformacji Marsa?

 • Plansza gry jest znacznie mniejsza i służy jedynie do śledzenia postępu wskaźników globalnych i aktualnego poziomu współczynnika terraformacji graczy. Nie umieszczamy na niej żadnych obszarów.
 • Poszczególne kroki i fazy gracze rozpatrują jednocześnie. 
 • Gdy któryś z wskaźników (temperatura, poziom tlenu, oceany) osiągnie maksymalną wartość, wszyscy gracze mogą jeszcze zdobywać WT, podnosząc ten wskaźnik, ale tylko w fazie, w której osiągnął maksymalną wartość.
 • Gracze nie płacą za wzięcie kart projektów na rękę, mogą natomiast w dowolnym momencie odrzucać karty projektów z ręki, aby otrzymać za każdą z nich 3 M€.
 • Stal i tytan nie są fizycznymi zasobami. Zamiast tego obniżają koszt zagrywania kart z określonymi symbolami kategorii. W grze nie ma zasobów energii ani obszarów miast.
 • Niektóre karty produkcji są powiązane z liczbą symboli określonej kategorii - gracz aktualizuje odpowiedni poziom produkcji na swojej planszy za każdym razem, gdy zagra kartę z danym symbolem (zamiast liczyć tylko symbole, które posiadał w chwili zagrywania karty produkcji).

Dlaczego pokochacie tę grę?

 • To zmodyfikowana wersja znanej, rozbudowanej planszówki. Świetnie się sprawdzi jeśli nie macie czasu na długie rozgrywki, a jednak lubicie satysfakcję z budowania silnika produkcji i klimat kosmicznej ekspansji.
 • To również doskonała propozycja wprowadzająca do uniwersum Terraformacji Marsa: ma mniej zasad do przyswojenia i pozwala zapoznać się z podstawowymi mechanizmami gry, symbolami, efektami kart.
 • Dzięki temu, że uczestnicy równocześnie rozpatrują poszczególne kroki i fazy, Ekspedycja Ares jest grą dynamiczną i pozbawioną przestojów i pozwala każdemu skupić się na budowaniu własnej strategii.

Szczegóły oferty znajdziecie tutaj: 

https://www.rubico.pl/produkt/terraformacja-marsa-ekspedycja-ares,9548

23.01.2022
Stroganov jako novość w Rubico
Stroganov jako novość w Rubico

Nowość od Czacha Games! Udaj się na Syberie i przynieś dumę rodzinie Stroganovów.

W XVI wieku rodzina kupców i przedsiębiorców o nazwisku Stroganov zaskarbiła sobie względy i przychylność ze strony cara. Chcąc korzystać z ich bogactwa i koneksji, podarował rodzinie Stroganovów ziemie i przywileje, by rozwijali swój biznes. Pod koniec wieku, władca poprosił ich o pomoc w poszerzeniu wpływów Rosji na terenie Syberii, rozległych ziemiach leżących za górami Uralu, niezwykle trudnych do podboju. Stroganovie urządzali tam polowania na zwierzęta i wymieniali skóry i futra, rekrutując Kozaków do pomocy. Droga na wschód stała dla nich otworem.

W grze wcielacie się w członków rodziny Stroganov, wysyłających kozackich myśliwych by eksplorowali wschodnią część Syberii. Podczas wiosny, lata i jesieni, wasi rekruci będą odkrywać nowe ziemie, polować na zwierzęta i budować posterunki. W trakcie swojej podróży, zbiorą opowieści, z których po powrocie powstaną pieśni, śpiewane w długie i mroźne zimowe wieczory.

Pamiętajcie, że wasza pozycja w Rosji zależna jest od wsparcia cara. Zaspokójcie jego pragnienia, utrzymajcie swoją potęgę i przynieście dumę swojemu rodowi.

Szczegóły odnośnie oferty znajdziecie poniżej :

https://www.rubico.pl/produkt/stroganov,9516

16.01.2022
Nowa edycja Cytadeli
Nowa edycja Cytadeli

Cytadela to nowa edycja strategicznej gry opartej o wymianę kart, w której co rundę korzystamy z pomocy i zdolności innych postaci. Każdy mieszkaniec miasta zapewni nam zupełnie inny efekt, a my będziemy musieli umiejętnie lawirować między pozyskiwaniem korzyści dla siebie a utrudnianiem rozgrywki przeciwnikom.

Zbuduj miasto godne króla!

Królestwo poszukuje Nadwornego Budowniczego, a Ty jesteś jedną z osób walczących o to prestiżowe stanowisko. Nakłoń do pracy wpływowe postacie i korzystaj z ich specjalnych zdolności, aby przechytrzyć rywali. Stwórz najbardziej imponujące miasto, zdobądź uznanie monarchy i ciesz się upragnionym tytułem Nadwornego Budowniczego!

Na czym to polega?

Rozgrywka w Cytadelę składa się z serii rund. Każda runda rozpoczyna się od fazy wyboru, podczas której gracze przekazują sobie karty postaci i wybierają po 1 na daną rundę. Wszystkie karty postaci mają specjalne zdolności, które pozwalają na przykład na kradzież monet czy zburzenie dzielnicy innego gracza. 

Po fazie wyboru następuje faza tur graczy, podczas której gracze pobierają zasoby i budują nowe dzielnice w swoich miastach. W ten sposób rozgrywka toczy się tak długo, aż jeden z uczestników wybuduje w swoim mieście 7. dzielnicę.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Choć zasady Cytadeli są proste, sama gra oferuje wiele możliwości taktycznych: każda karta ma swój własny efekt: jedne sprzyjają budowaniu, inne gromadzeniu monet, a jeszcze inne burzeniu dzielnic przeciwników. 
 • To doskonała propozycja dla fanów gier z dużą ilością interakcji - również tej negatywnej! Jeśli chcemy wygrać, musimy nie tylko dbać o własne interesy, ale też pilnować, by przeciwnicy nie rośli w siłę zbyt szybko.
 • Zmienna sytuacja przy stole i uniwersalność efektów kart sprawiają, że każda partia jest inna, a my musimy na bierząco dopasowywać strategię do tego, co się dzieje wokół. 

Szczegóły oferty znajdziecie poniżej:

https://www.rubico.pl/produkt/cytadela,9525

16.01.2022
Alchemicy - Zostań Alchemikiem
Alchemicy - Zostań Alchemikiem

Dzisiaj dostałem mój nowy kociołek. Nareszcie moje laboratorium jest gotowe! Całe dnie zbierałem i suszyłem składniki w oczekiwaniu na tę chwilę. Co by tu zmieszać najpierw? Mam dobre przeczucie co do kruczego pióra i korzenia mandragory. No i ponoć ropucha pasuje do wszystkiego.

Ale z drugiej strony, co tam wiedzą inni? To moje laboratorium i moje badania! Kiedy opublikuję swoje teorie, to wszyscy będą przychodzić do mnie! Już ja im udowodnię, że jestem najwybitniejszym umysłem zgłębiającym tajniki alchemii.

No dobrze, czas rozpalić ogień i wziąć się do pracy. W mętnej głębi kotła znaleźć można przecież wiedzę, bogactwo i sławę.

Od dwóch do czterech graczy wciela się w rywalizujących alchemików chcących odkryć sekrety tej tajemnej sztuki. Punkty można zdobywać na różne sposoby, ale najwięcej otrzymuje się za publikację teorii - prawidłowych teorii, warto dodać. I w tym leży problem.

Gracze zdobywają wiedzę poprzez mieszanie składników i sprawdzanie wyników za pomocą aplikacji skanującej karty na tablecie lub smartfonie. Dedukują, jak przyrządzić mikstury, które mogą sprzedać poszukiwaczom przygód. Zarobione złoto mogą wydawać na magiczne artefakty, które są bardzo potężne, ale także bardzo drogie. Publikujemy teorie, ośmieszamy i obalamy tezy przeciwników i zmagamy się z wyzwaniami, przy których zamiana ołowiu w złoto to betka!

Kiedy teorie graczy są publikowane lub odrzucane, ich reputacja idzie w górę i w dół. Na koniec gry reputacja zamieniana jest na punkty zwycięstwa. Punkty otrzymuje się także za artefakty oraz stypendia. Gracz z największą liczbą punktów wygrywa.

Grę zakupisz u nas: https://www.rubico.pl/produkt/alchemicy,11

13.11.2021
Na skrzydłach - Przepiękne ilustracje i niesamowita rozgrywka
Na skrzydłach - Przepiękne ilustracje i niesamowita rozgrywka

W tej przepięknie ilustrowanej grze uczestnicy rozwijają własne rezerwaty, które są ostoją dla wielu różnorodnych gatunków ptactwa. Każdy kolejny okaz stanowi szansę na wzbogacenie naszej kolekcji, a także rozwój rezerwatu i realizację celów.

Na czym to polega?

Podczas zabawy każdy z graczy będzie rozwijał swój własny rezerwat poprzez wykładanie na specjalną planszę kart ptaków. Gra składa się z następujących po sobie tur. Aby wykonać jedną z dostępnych akcji, należy umieścić kostkę akcji w odpowiednim miejscu swojej planszy. Z każdą rundą (a będzie ich cztery), gracze będą mieli coraz mniej akcji do wykorzystania, ale ich efekty będą bardziej rozbudowane. Na samym początku gra będzie szła szybciej, jednak w miarę krystalizowania się strategii, poszczególne tury mogą zajmować coraz więcej czasu.

Każdorazowo gracz może wybierać z czterech rodzajów akcji:

 • Po opłaceniu kosztu w pożywieniu i jajkach możemy zagrać ptaka z ręki i umieścić go we właściwym dla niego środowisku (w odpowiednim rzędzie).
 • Zdobyć pożywienie według dostępnych w puli kości pożywienia.
 • Złożyć jaja, tzn. pobrać jedno z zasobów i umieścić na karcie odpowiedniego ptaka.
 • Dobrać karty ptaków.

Trzy ostatnie akcje powodują również aktywację zdolności ptaków w danym rzędzie, co oznacza, że możemy skorzystać z efektów opisanych na kartach poszczególnych ptaków.

Gdy wszyscy gracze wykorzystają swoje kości akcji, runda się kończy. Każdy z graczy odnotowuje swoje miejsce w realizacji celów. Na koniec gry punkty otrzymujemy za zagrane ptaki (każdy z nich ma własną wartość punktową), cele z planszy, karty bonusowe, jajka i pożywienie na kartach ptaków oraz dodatkowe karty.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Już przy pierwszym kontakcie gra zwraca uwagę estetyką wykonania i dopracowaniem poszczególnych elementów. W pudełku znajdziemy wieżę na kości w kształcie ptasiego karmnika, figurki jajek, specjalną tackę na karty, a także – a może przede wszystkim – karty ptaków ozdobione przepięknymi grafikami. Obcowanie z tak wykonaną grą jest niezwykle przyjemne.
 • Jednak Na skrzydłach to nie tylko wygląd! Dzięki temu, że karty wzajemnie na siebie wpływają, gra wymaga umiejętnego planowania, a przyjęte strategie wspaniale rozwijają się wraz z kolejnymi rundami. Ważna jest tutaj optymalizacja działań i równomierny rozwój, aby zdobyć jak najwięcej punktów.
 • Plansze celów są dwustronne i oferują dwa poziomy rozgrywki: z mniejszym i większym stopniem rywalizacji, w zależności od tego, na co mamy w danej chwili ochotę.
 • Mnogość i różnorodność gatunków ptaków występujących w grze sprawia, że przy dobrej zabawie poszerzamy również swoją zoologiczną wiedzę.

Zobacz grę u nas:  https://www.rubico.pl/produkt/na-skrzydlach,511

06.11.2021
W poszukiwaniu złotego runa od wydawnictwa Hipokampus
W poszukiwaniu złotego runa od wydawnictwa Hipokampus

Nowość od wydawnictwa Hipokampus. W poszukiwaniu złotego runa to gra rodzinna, w których emocji na pewno nie zabraknie.

Podczas rozgrywki poszukujemy złotego runa, którego strzeże jeden z 4 Smoków Morskich!

W pierwszej kolejności musimy zdobyć kryształki, którymi można będzie obłaskawić Smoka. Potem trzeba przepłynąć przez Cieśninę Hipokampusa, gdzie zostaniemy poddani specjalnej próbie pamięci. Wreszcie czeka nas rozwiązanie zagadki, który ze Smoków pilnuje złotego runa. Jeżeli zdobyte wcześniej kryształki pasują do kolekcji kryształków Smoka, wtedy Smok odda nam złote runo.

Pionki, którymi poruszamy się po planszy to historyczne modele jednostek żaglowych w formie Puzzli 3D do samodzielnego złożenia.

Gra zawiera ponad 180 pytań z geografii fizycznej oraz historii wielkich odkryć geograficznych.

Więcej szczegółów dotyczącej naszej oferty znajdziecie poniżej:

https://www.rubico.pl/produkt/w-poszukiwaniu-zlotego-runa,9313

04.11.2021
 Wsiąść do Pociągu: Europa - czyli wyrusz w podróż po europie
Wsiąść do Pociągu: Europa - czyli wyrusz w podróż po europie

Wsiąść do Pociągu to seria gier umiejscowiona w różnych zakątkach świata. Dzisiaj przedstawimy wam najlepiej sprzedającą się edycję tej gry jaką jest: Wsiąść do Pociągu: Europa.

Od urwistych wzgórz Edynburga po słoneczne nabrzeża Stambułu, z dusznych alej Pampeluny do wietrznego Berlina - Wsiąść do pociągu: Europa zabierze cię w wielką podróż przez wielkie miasta Starego Kontynentu u progu zeszłego stulecia.

Czy odważysz się przebyć mroczne tunele Szwajcarii? Wsiądziesz na pokład promu przemierzającego Morze Czarne? Wzniesiesz dumne dworce w stolicach imperiów? Następne posunięcie może uczynić Cię największym magnatem kolejowym Europy! Pakuj walizki, wołaj bagażowego i wsiądź do pociągu!

Wsiąść do Pociagu: Europa to gra familijna o wielkiej, kolejowej przygodzie. Uczestnicy zbierają karty przedstawiające wagony i używają ich by budować dworce, pokonywać tunele, wsiadać na promy i zajmować trasy kolejowe jak Europa długa i szeroka. To prosta i elegancka planszówka, której można nauczyć się w 5 minut. Zapewni dobrą zabawę całej rodzinie, niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania uczestnków.

Na czym to polega?
Na początku rozgrywki uczestnicy otrzymują karty biletów, które stanowią cele do zrealizowania. Znajdują się na nich nazwy miast, które należy połączyć nieprzerwaną trasą kolejową. Aby to zrobić, gracze będą dobierali kolorowe karty wagonów a następnie zagrywali je w zestawach odpowiadających kolorom wybranych odcinków na mapie. Poszczególne odcinki zajmujemy, układając na nich plastikowe figurki wagoników.

Aby wygrać, będziemy musieli wykazać się taktycznym myśleniem, które pozwoli nam zająć strategiczne miejsca na planszy, by jak najszybciej zrealizować swoje cele.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • To świetna propozycja dla osób, które dopiero zaczynają swoją zabawę z planszówkami. Liczba zasad, które należy poznać na początku jest niewielka, a z każdą kolejną partią nasze rozgrywki stają się ciekawsze.
 • Dzięki połączeniu przystępnej instrukcji z neutralnym tematem, Wsiąść do Pociągu to idealna gra familijna.
 • W porównaniu z Wsiąść do Pociągu: USA, wersja z mapą Europy zawiera nową funkcjonalność: dworce. Ich wybudowanie pozwala na korzystanie z odciników zbudowanych przez innych graczy. Ponadto na tej mapie znajdziemy połącznia tunelowe i promowe, które mają specjalne zasady budowy.


Gra dostępna tutaj: https://www.rubico.pl/produkt/wsiasc-do-pociagu-europa,22

01.11.2021
Top 5 Gier na Halloween
Top 5 Gier na Halloween

Halloween zbliża się wielkimi krokami. Ten coraz bardziej popularny zwyczaj jest doskonałą okazją do przygotowania hucznej imprezy.
Z tej okazji przygotowaliśmy dla was TOP 5 gier planszowych w klimacie tego święta wraz z krótkimi opisami do zagrania w gronie rodziny lub przyjaciół.

1. Czarne Historie:

Czarne historie to zestaw 50 elektryzujących, okropnych, a czasami makabrycznych opowieści, które faktycznie się wydarzyły albo mogły się wydarzyć. Tak naprawdę jest to gra, w której gracze starają się rozwikłać zagadki, które zostają im przedstawione.

Cała zabawa polega na tym, że na głos odczytuje się treść przedniej strony karty tak, aby poznali ją wszyscy uczestnicy. Następnie jeden gracz zostaje Mistrzem tajemnic - w związku z tym po cichu musi przeczytać treść znajdującą się na odwrocie karty, dowiadując się jak doszło do zdarzenia, które znają wszyscy. W tym momencie rozpoczyna się najlepsza część - śledztwo! Pozostali gracze wcielają się w role poszukiwaczy i muszą zadawać mistrzowi tajemnic pytania, które pozwolą im wydedukować jak doszło do opisanej sytuacji. Jednak muszą zadawać pytania w taki sposób, aby mistrz tajemnic mógł na nie odpowiedzieć tylko 'Tak' lub 'Nie'!

2. Gloom
Zapraszamy do świata, w którym niebo jest zawsze szare, herbata wiecznie zimna, a nowa tragedia czai się za każdym rogiem

O co chodzi?

W grze Gloom Twój cel jest smutny, ale prosty: spraw, by Twoja dziwaczna rodzina doświadczyła największych możliwych tragedii, zanim przejdzie na zasłużony odpoczynek. Historia jej spektakularnego upadku tylko czeka, byś ją opowiedział!

Jak grać?
Zagrywaj karty pełne niefortunnych zdarzeń na swoje postaci, by obniżyć ich samoocenę, a przeciwników rozweselaj przyjemnymi wydarzeniami, by oddalić ich od zwycięstwa.

Przezroczyste karty odkryją lub zakryją efekty kart leżących pod spodem. Punkty daje Ci tylko to, co jest widoczne. Niech najbardziej nieszczęsna drużyna wygra!

3. Wirus Halloween

Dodatek do gry Wirus!

Nietoperze w amoku przelatują pod stropem szpitala. Krwiożercze monstra rzucają się po korytarzach, budząc grozę w personelu i pacjentach. Ta noc z pewnością będzie niezapomniana

Dodatek Halloween wprowadza nowe, przerażające karty do najbardziej zaraźliwej gry karcianej na świecie!

Główne atuty:

dodatek wprowadza nowe karty, które urozmaicą rozgrywkę;
dodatek tematyczny, który można rozgrywać przez cały rok;
produkt dostępny w kartonowym display'u;
gra o walorach biobójczych.

4. Horror w Arkham

Horror w Arkham to gra kooperacyjna, której macki wciągną od jednego do sześciu graczy w lovecraftiańska opowieść o potworach, szaleństwie i przedwiecznej grozie.Horror w Arkham od lat 80. niezmiennie znajduje się w ścisłej czołówce kooperacyjnych gier z klimatem, a trzecia edycja jeszcze wyżej podnosi tę poprzeczkę.

W trzeciej edycji Horroru w Arkham gracze znów wcielą się w role badaczy prowadzących śledztwo w dręczonym niepokojami mieście Arkham w stanie Massachusetts, podczas gdy niewyobrażalne zło czaić się będzie na granicy czasu pod cienką zasłoną egzystencji.

Czy zaryzykują swoją poczytalność, aby rozwikłać niebezpieczną tajemnicę?

Wszechogarniającej ciemności przeciwstawi się dwunastu badaczy - każdy ze swoimi wyjątkowymi umiejętnościami i sposobami na powstrzymanie wzbierającej nad miastem grozy. Poza umiejętnościami i tłem fabularnym każda z postaci otrzymuje także swój zestaw startowy - teraz to gracz decyduje, jak przygotować swojego badacza na potworności, które go czekają.

5. Eldritch Horror

Świat stoi na krawędzi katastrofy. Jest rok 1926, a pradawne istoty o niewyobrażalnej potędze budzą się powoli z długiego snu, przynosząc ludziom śmierć i szaleństwo. Dziwne kulty i przerażające stwory sieją spustoszenie na każdym kontynencie, a struktura rzeczywistości rozpada się, otwierając bramy do dziwacznych, obcych wymiar w. Tylko garstka dzielnych badaczy rozumie, co tak naprawdę się dzieje. Ci zdeterminowani, całkowicie oddani sprawie bohaterowie wykorzystują każdą dostępną umiejętność i broń, by odeprzeć straszliwych Przedwiecznych. Będą musieli zbadać najodleglejsze zakątki świata, pokonać koszmarne potwory czające się w cieniach i znaleźć informacje, które pozwolą odkryć tajemnice Przedwiecznej Grozy!

Eldritch Horror: Przedwieczna Groza to kooperacyjna gra dla 1-8 osób, inspirowana popularną grą planszową Horror w Arkham.

03.10.2021
Klasyk, który nigdy się nie zestarzeje czyli... Carcassonne!
Klasyk, który nigdy się nie zestarzeje czyli... Carcassonne!

O grze planszowej Carcassonne wiele rzeczy już powiedziano i napisano. Każdy fan tej serii ma swój ulubiony dodatek. Pytanie na czym polega fenomen tej gry, dla kogo jest przeznaczona i co znajdziemy w środku edycji limitowanej BIG BOX?

Na każde z pytań, odpowiedź znajdziecie poniżej :)

Carcassonne (druga edycja) powraca w nowej, odświeżonej i jak zwykle - limitowanej edycji Big Box!

Raz jeszcze pomóż zbudować średniowieczną krainę i zapewnij jej dobrobyt, układając planszę z losowo dobieranych żetonów miast, klasztorów, dróg i pól, a następnie zdobywaj punkty, wysyłając swoich poddanych do pracy.

Bądź czujny i przewidujący, ponieważ inni gracze próbują zająć jak największą część planszy dla siebie. Komu uda się uzyskać najwyższy wynik nim dołożycie ostatni kafelek?

Carcassonne Big Boxjest świetną opcją dla osób chcących rozpocząć swoją przygodę z grami planszowymi, jak i dla tych którzy chcą uzupełnić swoją kolekcję. Dzięki temu wydaniu gracze mogą dowolnie mieszać ze sobą poszczególne dodatki, zwiększając w ten sposób poziom trudności rozgrywki.

W pudełku znajduje się podstawowa wersja gry Carcassonne, dwa duże dodatki oraz dziewięć mini dodatków, z czego siedem dostępnych jest wyłącznie w tym pakiecie - GRATIS! (w przeliczeniu na cenę podstawowej gry i dodatków).

Dokładniej zawartośćCarcassonne Big Box 6przedstawia się następująco:

 • Wersja podstawowa
 • Karczmy i katedry
 • Kupcy i budowniczowie
 • Opat
 • Rzeka
 • Maszyny latające
 • Kręgi w zbożu
 • Promy
 • Kurierzy
 • Kopalnie złota
 • Mag i wiedźma
 • Bandyci

Szczegóły oferty poniżej:

https://www.rubico.pl/produkt/carcassonne-big-box,145

28.09.2021

Strona korzysta z plików cookie w celu prawidłowej i efektywnej realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi zgodnie z zasadami korzystania z plików cookie w naszej polityce prywatności, gdzie sprawdzisz także zasady przetwarzania przez nas twoich danych osobowych.